Относно яслите,болестите и имуностимулаторите?

  • 7 894
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,

от септември тръгваме на ясла, та се питах по какъв начин мога да предпазя малката от честото боледуване и въобще мога ли? Лекарката и е твърдо против всякакви имуностимулатори за деца под 3г. Знам че някой майки дават някакви сиропи и са доволни, ама какви? Въпроса ми е към всички ползвали такива работи да кажат какво и по колко са пили  и доволни ли са? На мен ми казаха за бронховаксон, нещо знаете ли?

Благодаря предварително на всички!
Лек ден

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз не съм голям фен на имуностимулаторите в класическия им вид.Не давах нищо и детето ми се разболя веднага след като тръгна на ясла.Започнах да давам Ескимо за деца/рибено масло/ и Зелена енергия /2 пъти по 10 досега съм давала, но може и всеки ден профилактично да се приема/.Вече 2 месеца е здрав, от които единият е бил плътно на ясла Peace/другият - ваканция Wink/Според мен има комбиниран ефект от маслото, водораслите и това, че времето най-сетне е наистина лятно, а не както беше юни - ту 30, ту 10 градуса Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 6 794
А може ли да давате и цените на това, което пият децата ви и за колко време стига? Малката тръгва септември на ясла, искам да и давам нещо, но се чудя какво още.

# 3
  • Мнения: 3 537
А може ли да давате и цените на това, което пият децата ви и за колко време стига? Малката тръгва септември на ясла, искам да и давам нещо, но се чудя какво още.
Peace

# 4
  • Мнения: 381
И ние ходиме от един месец на ясла.Заведох го на хомеопат и ни изписаха едно конституционно лекарство което си е индивидуално за всяко детенце плюс коластра/тя ми излиза 22 на месец/,но мисля сега да купя и водорасли/те май около 12 лева излизаха на месец/Засега сме здрави Praynig

# 5
  • Мнения: 819
Бронховаксон давах миналата есен на дъщеря ми, но не съм много убедена дали имаше ефект или не.Не мога да кажа, че не е боледувала-през 2-3 седмици си носеше по нещо от градината-сополи, кашлици...но пък нищо сериозно, антибиотик само веднъж е пила.Може би, ако не го бяхме давали, щеше да е по-зле/ доста деца от групата сериозно си боледуваха-всякакви инфекции, ангини, бронхити...А може и без него да си беше същото-не мога да кажа.Но много го хвалят.Не помня колко точно струваше, май около 10-11 лв-за месец, като се пие по схема,3 месеца подред.

# 6
  • Мнения: 8 505
Давам Есберитокс за по 10 дни,но само когато я усетя,че се разболява,никога превантивно.

# 7
  • Мнения: 597
Аз давам на моя Влади Саменто-48 лева-за 3 месеца стига количеството,Герисан-5 лева-за 1 месец е количеството и витамини Мултисаностол.Доволна съм от Саментото и Герисана.Иначе съм давала и Ехинацея и Цитросепт.Общо взето ги сомбинирам,но минаги когато ходи на градина му давам по нещо,защото все има болни деца в групата и така,да чукна на дърво,по-лесно изкарваме боледуванията.
Успех на есен с песен!!!

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Миналата есен малкият започна много да боледува и лекарката ни назначи Есберитокс на капки- по 10 к. три пъти дневно/ 20 дена даваш , 10 почиваш/.Цената е 9 лв. и стига за 1 месец.Освен хрема друго не е имал.Като го спрях на пролет пак се почна с болестите Sick. Мисля на есен пак да го давам. Чудя се и за цитросепт  newsm78- някой дали го е използвал?

# 9
  • Мнения: 140
Не знам дали върши работа,но на нас ни изписаха-Мултисаностол.На опаковката пише-поливитаминен сироп за допълнение на храненето с 9 важни витамини и калций.Подсилва защитните сили,предпазва от витаминна недостатъчност и стимулира растежа.Цената му е 8-10лв.Успех

# 10
  • Мнения: 2 270
по добре остави детето само да се пребори с вирусите,защото то така или иначе ще трябва да мине този етап на преспособяване при което болестите са неизбежни,но когато децата са по малки всичко минава по бързо.Ще се разболява месец -два  и ако си упорита и не го спираш при първата хрема то лека полека ще получи имунитет и разболяванията ще стават все по малко.Повече естествено закаляване и по малко лекарства

# 11
  • Мнения: 133
Давам Есберитокс за по 10 дни,но само когато я усетя,че се разболява

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Пробвах и това с по- голямата ми дъщеря - от 2 до 4 години все си беше болна и почти всеки месец ни изписваха антибиотици/ накрая привикна и пиеше по 2 опаковки/.Не ми се ще да минаваме по същия път .И аз вече не знам какво да правя и кое е по-малкото зло newsm78.Гледам поне да давам нещо на билкова основа/ есберитокс/.Казаха ми , че и пчелният клей помага доста, но не съм пробвала...
А вместо витамини давам добра храна и изцедени сокчета/не яде плодове/.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Миналата есен също стана дума за "Зелена енергия" ,водорасли, коластра, но аз не разбрах къде се поръчват, може ли малко повече инфо? Пуснах и тьрсачка-нищо. Благодря!

# 14
  • Мнения: 3 042
та се питах по какъв начин мога да предпазя малката от честото боледуване и въобще мога ли?

Какъвто и имуностимулатор да дадеш едва ли ще предпазиш детето от боледуване.
Ходи ли на ясла или градина спасение от болести няма.
Давах на щерката Бронховаксом  години наред, но все си боледуваше.
Наред с него давах и витамини и Есберитокс, но пак си боледуваше често.

Миналата есен също стана дума за "Зелена енергия" ,водорасли, коластра, но аз не разбрах къде се поръчват, може ли малко повече инфо? Пуснах и тьрсачка-нищо. Благодря!

Ето това е сайтът с продуктите на Аквасорс  http://www.aquasource.net/Main/Index.aspx?cid=6

А ето и две теми от здравният форум за тези продукти
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97790.0


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66924.0

Общи условия

Активация на акаунт