Домашна маска за суха кожа?

  • 4 661
  • 6
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Търсих в търсачката, но не намерих подобна тема.  newsm78
Което е странно, но все пак да питам.
Искам да си направя някаква хубава домашна маска за лице за суха кожа. И имам нужда от идеи?

# 1
  • Мнения: 614
И аз имам такава нужда, ще следя темата Wink

# 2
  • Мнения: 7 186
Маски за суха кожа

Маска за суха и уморена кожа
Сварявате 1 с. л. грахови зърна и ги стривате на пюре. Прибавяте 2 с. л. каймак от прясно мляко, размесвате и оставяте сместа върху почистеното лице и шията. След 5 мин. измивате с хладка вода.

Маслена маска
2 супени лъжици растително масло се затопля в емайлиран съд. Напояват се кърпичка от марля и се поставят върху лицето.
Измива се след 15 минути с топла вода.

Ягодова маска
2 супени лъжици сметана, 5 ягоди, 1 супена лъжица минерална вода
Разбъркайте добре, нанесете маската на лицето, изплакнете след 20 минути с хладка вода.

Картофена маска
2 сварени картофа, 1 жълтък, прясно мляко
Към пасираните картофи се прибавя жълтъка и прясно мляко, толкова колкото да се получи немного гъста каша. Нанесете върху добре почистеното лице.След 15 минути я измийте с хладка вода.

Маска от копър
1 супена лъжеца ситно нарязан копър, 1 чаена лъжичка зехтин, овесено брашно. Към копъра и зехтина се прибавя овесено брашно до получаване на каша. Оставя се да действа 20 минути.

Омекчаваща маска
1 суров жълтък, 1 чаена лъжичка сметана, 1 чаена лъжичка мед. Всичко се размесва, нанася се върху лицето и след като засъхне се измива с хладка вода.

Бананова маска
3 супени лъжици кисело мляко, 1/2 банан. Банана се намачква и размесва с киселото мляко. Нанася се на лицето. След 15 минути изплакнете лицето с отвара от лайка.

Тиквена маска
2 супени лъжици сварена тиква, 1 супена лъжица зехтин
Тиквата и зехтина се смесват. Маската се нанася на дебел слой и остава да действа 30 минути. Измива се с хладка вода.

Магданозена маска
1 китка магданоз, 1 жълтък, 1 лъжица мед. Китката магданоз се вари 10 минути.Листата се намачкват и смесват с жълтъка и меда. Охладената каша се нанася върху лицето и след 20 минути се измива с хладка вода.

Маска от моркови
2 ситно настъргани моркова, 1 разбит на сняг белтък, 1 чаена лъжичка зехтин. Всичко се смесва и се нанася на лицето на дебел слой, оставя се да действа 20 минути.

Комбинирана маска
2 супени лъжици безсолна извара, 1 чаена лъжичка борова вода, 1 чаена лъжичка мед, 3 капки течен витамин А. Държи се върху кожата 15 минути и се измива с отвара от лайка.

Билкова маска
1 чаена лъжичка хума, 1 чаена лъжичка смлени цветове от лайка, 1/2 чаена лъжичка зехтин. Отмива се след 15 минути и кожата се покрива със студен компрес.

Яйчена маска
1 жълтък, 1 супена лъжица овесено брашно. Жълтъка и брашното се смесват. Нанася се с мека четка.Отмива се след 15 минути с топла вода.

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ягодова маска
2 супени лъжици сметана, 5 ягоди, 1 супена лъжица минерална вода
Разбъркайте добре, нанесете маската на лицето, изплакнете след 20 минути с хладка вода.

Аз това бих го изяла не бих го сложила на лицето си.  Twisted Evil
Благодаря за идеите ще се възползвам от някои от тях. Сега ще видя с какви продукти разполагам и ще преценя коя да използвам.   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 540
Ако случайно на някой му хрумне да ползва кисело мляко за маска на косата, НЕДЕЙТЕ!!! Praynig
Аз веднъж направих такава грешка, после уж отмих млякото обилно, отидох на плаж, и като си намокрих косата в морето, замирисах на мандра хахахаа  Laughing

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Направих си страхотна избелваща маска, бях очарована от ефекта. Направо невероятен, кожата ми стана много хубава бяла и гладка.
Изкиснах на една филийка хляб кис. мляко, след което сложих малко натурална хума и 1 смачкан аспирин.


Ако случайно на някой му хрумне да ползва кисело мляко за маска на косата, НЕДЕЙТЕ!!! Praynig
Аз веднъж направих такава грешка, после уж отмих млякото обилно, отидох на плаж, и като си намокрих косата в морето, замирисах на мандра хахахаа  Laughing

Кис. мялко съм слагала на маска за коса и съм нямала подобен проблем, явно си сложила повечко мялко.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 934
Ако случайно на някой му хрумне да ползва кисело мляко за маска на косата, НЕДЕЙТЕ!!! Praynig
Аз веднъж направих такава грешка, после уж отмих млякото обилно, отидох на плаж, и като си намокрих косата в морето, замирисах на мандра хахахаа  Laughing
Винаги слагам 1-2 сл кис.мляко в маските за коса - за да увелича кол-вото и никога не съм имала такъв проблем  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт