Случвало ли ви се е това ...

  • 1 236
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Здравейте,
Връщам се от консултация и съм много объркана. В 18 г.с. съм и при прегледа се оказа, че за 1 месец съм качила 3 кг.  #Crazy А пък не се тъпча, храня се рационално - наблягам на плодове, зеленчуци и млечни изделия, за сметка на тестени и шоколад. Докторът каза, че задържам вода /и по принцип бременните задържат в организма си повече вода/ и трябва да огранича приема на течности и сол. Не съм вярвала, че може да се трупат килограми от повече вода и сокчета. Случвало ли ви се е подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 1 053
Мисля,че е нормално,аз също в 5-ти и 6-ти месец качвах по 4 кг. на месец без да се тъпча,ядох предимно плодове и зеленчуци и въпреки това качвах,но това се дължи на хормоните.Ако мога да те успокоя аз след 7-ия месец почти нищо не качвах.
Успех и леко бременеене newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 2
  • Мнения: 922
Не се притеснявай, спазвай ограниченията, които доктора ти е препоръчал, разхождай се повече Grinning
Сега качваш, пък в 9-тия може и да сваляш - всичко това си е нормално
успех и леко бременеене Grinning

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз за един месец съм +3, до 18 седмица общо имам +5. Напълно нормално си е, всичко е до организъм  Peace

# 4
  • Мнения: 748
споко! аз за 1 седмица бях качила 4 кг.  Laughing за цялата бременност качих 18, като първите месеци и към 6,7 качвах най-много, а 8 и 9 нищо не качих. така че не се притеснявай. може и заради жегите да задържаш течности. но ако се храниш рационално и здравословно няма проблем. Peace

# 5
  • Мнения: 118
Благодаря ви момичета smile3525 И докторът това каза, че заради жегата задържам течности, ама аз бях шокирана че и от това може да се трупат килограми. Просто не се бях замисляла. И като си представих на какво мога да заприличам до края, пък и  нали казват, че не е полезно за бебчето прекаленото натрупване на килограми ... Благодаря, че споделихте с мен, сега вече съм по спокойна

# 6
  • Мнения: 2 019
нормално е за 1мес да ка4и6 3кг

# 7
мммм Даааа,  smile3503
На мен лично не ми се е случвало досега,
но съм чувала от приятелки, че вечер са с няколко килограма
по-тежки отколкото на сутринта... и то само от течности...  Thinking

# 8
  • Мнения: 992
аз от самото начало на бременноста качвах по много за цялата бременност стигнах 30 кила отгоре, така че не се притеснявай като родиш ще сваляш
успех и леко бременеене  Hug

# 9
  • Мнения: 8 505
Тогава можеш да пиеш по една бира например-тя е с диуретично действие и ще помогне да изхвърляш излишните течности от организма.

# 10
  • Мнения: 8 917
Според мен е напълно нормално - а и сигурна ли си, че кантарът си е в ред Rolling Eyes Peace

# 11
  • Мнения: 216
Да, съвсем нормално е задържането на течности през бременността preggo. И то особено в последният триместър Shocked!

# 12
  • Мнения: 64
аз затова избягвах да пия много течности, противно на всичко, което бях чела. Като ми се препиеше вода, хапвах плод!

# 13
  • Мнения: 483
И аз до 19 - 20 седмица качих 4 кг., после още 1 после още един и в от 25 - 28 още 4 кг.
Ужасно се чувствам вече ама какво да се прави. Дано нататък не качвам вече толкова бързо.
Успех и на теб   bouquet

# 14
  • Мнения: 118
Благодаря, дано да е така   Praynig  А аз пия ли пия течности, нали непрекъснато се говори да внимаваме по жегите. Чак ми е смешно сега като разбирам как с желание съм си натрупвала килограми в прекаленото си старание  Laughing Пък то да помагам на детето - чудесно, а всъщност само на мен си преча. Ама какво да се прави - човек се учи докато е жив. Много ми помогнахте, благодаря ви от сърце. Леко бременеене ви желая!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт