Давате ли вода на кърмачето си?

  • 1 467
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Някои педиатри препоръчват, когато детето е само на кърма да не му се дава никаква вода? Казват, че кърмата съдържа достатъчно вода. Една приятелка, която живее в Италия пък казва, че тамошните педиатри, където води детето си пък напротив - препоръчват пиенето на много вода, дори когато бебето е изцяло на кърма. Какво е вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 3 216
Ами вода не сьм давала много много.Но пьк давам много чайове.

# 2
  • Мнения: 1 425
Аз също не давам вода, нито чай. Само на кърма сме. Тук препоръчват да не се дава вода, ако детето е само на кърма.

# 3
  • Мнения: 7 605
И ние сме само на кърма, тук (Германия) не препоръ4ват ни 4ай, ни вода. Опитвала съм се да давам 4ай против колики, тя не го искаШе, нито пък водата в големите жеги. Само кърма приzнава  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 693
смятам да дава по малко но само ако иска и то не подсладена

# 5
  • Мнения: 2 381
В началото предлагах, но тя отказваше.
Откакто захраних, понякога САМО за изплакване на устичката след хранене давам.Но не винаги.

# 6
  • Мнения: 535
Когато беше съвсем малко, слушах педиатърката и му давах по мъничко водичка, в последствие открих, че няма нужда, добре, че Влади и тогава не я пиеше. Сега предлагам, но само когато сме навън и е много горещо, тогава може да изпие и 100мл. Но вкъщи признава само мен, не иска ни вода, ни чай ни нищо. Особено след папкане на пюре или каша, винаги иска да си поцокне за да прокара :Wink Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 205
Не правя опити да давам вече трети месец. Предлагала съм в началото неподсладена, също и чай против колики, но Иво не обича биберони и всичко му се стичаше по бузите, по дрехите и по мен.
Само мляко му е достатъчно, пикае като кон даже и сега в жегите, ако и вода тръгна да му давам, ще ни наводни апартамента Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 323
След годинката пропи вода. В началото предлагах, защото така ме съветваше педиатърката Rolling Eyes, но тя не искаше много много или когато пиеше беше гладна и после не искаше да суче. Но това беше като много малка, преди да навърши месец. Сега пие когато е жадна и си иска сама

# 9
  • Мнения: 8 917
Да, давала съм и си наддаваше повече от добре Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Давам, ама то мойто кърмаче е дъртичко Mr. GreenКато бебе не съм му давала.

# 11
  • Мнения: 1 427
Не съм давала-всъщност предлагала съм няколко пъти, но без интерес от нейна страна.Започна да пие вода на годинка.

# 12
  • Мнения: 374
В началото предлагах, но тя отказваше.
Откакто захраних, понякога САМО за изплакване на устичката след хранене давам.Но не винаги.

аз пък съм чувала, че не трябва да се дава вода 30 минути преди и след кърменето.ти и без това казваш, че САМО за изплакване на устичката след хранене де, та моятя мисъл е, че сега има 10000000 мнения по 1 въпрос, а след като и педиатрите имат разногласия, просто май трябва да се вгледаме в желаниятя ня бебето.то само ще си покаже-аз така мисля.

# 13
  • Мнения: 2 381
В началото предлагах, но тя отказваше.
Откакто захраних, понякога САМО за изплакване на устичката след хранене давам.Но не винаги.

аз пък съм чувала, че не трябва да се дава вода 30 минути преди и след кърменето.ти и без това казваш, че САМО за изплакване на устичката след хранене де, та моятя мисъл е, че сега има 10000000 мнения по 1 въпрос, а след като и педиатрите имат разногласия, просто май трябва да се вгледаме в желаниятя ня бебето.то само ще си покаже-аз така мисля.
Именно.За това писах, че й давам, но не винаги.В повечето случаи не иска.

# 14
  • Мнения: 748
не, не давам. кърмя я на поискване и няма нужда от допълнителни течности. Peace

Общи условия

Активация на акаунт