застраховка живот и имущество

  • 929
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!
Предстои ни теглене на ипотечен кредит от Райфайзен и трябва да сключим тези застраховки. Ако някой може да ми даде  Hug малко инфо. Доколкото знам и при застраховките има вратички на които ако не обърнеш внимание на време после е късно. Банката предлага в момента промоция застраховките да се включат към погасителните вноски, но намалят сумата на кредита, която биха отпуснали. Нещо ми се струва, че това не е изгоден вариант.
Ако има вещи в тази тема моля пишете.  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 677
Какво по-точно те интересува за тези застраховки? Ние имаме кредит от Райфайзенбанк, искаха ни застраховка на ипотекирания апартамент, която направихме в Булстрад /там беше най-изгодно/. Застраховката е в полза на банката, искат да е върху оценката на апартамента, а не върху теглената сума. Подновява се всяка година. Застраховката "Живот" мисля че я правят служебно от банката.

# 2
Как точно преценихте че в Булстрат е била най изгодна? Нашата оценка от оценителя е 25000евро и не знам приблизително колко ще им излезе тази застраховка и дали се плаща веднъж годишно или на части.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 677
Ами питахме в няколко застрахователни компании, те правиха изчисленията и ни казваха колко ще ни струва застраховката. Имаше доста големи разлики в цените. В Булстрад плащаме по 75 лв. на година за оценка от 35 000 евро.

# 4
  • Мнения: 10 568
Да се включа и аз - ако някой има инфо само за застраховка живот, необвързана с кредит, моля да пише, може и на лични. Искам да застраховам мъжо, че шофира като Шумахер Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт