Деца - индиго

  • 53 828
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Здравейте!
Включвах се в Здравния с тема за проблеми в съня на моята дъщеря. За съжаление те все още са налице. наскоро ми попадна статия за т.нар. деца - индиго. Дъщеря ми покрива доста от критериите, но е твърде малка, за да преценя обективно.
Чували ли сте за този тип деца и някой "отглежда" ли си такова? Thinking

# 1
  • Мнения: 3 042
Какви са тези "Деца - индиго"? newsm78

# 2
  • Мнения: 8 505
Какви са тези "Деца - индиго"? newsm78

Ето малко инфо:
http://society.actualno.com/news_42965.html

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Децата индиго обикновено се свързват с диагнозата Аутизъм или Генерализирано разстройство на развитието. Дано детето ти не е дете - индиго !!!

# 4
  • Мнения: 166
В общи линии - това са свръхемоционални деца - възрастни, с огромна интуиция, граничеща с ясновидство.
Тъй като и на мен не ми е чужда интуицията, усещам, че детето ми е по-различно от другите деца. Както споменах - имаме вечни проблеми със съня, които обаче могат да изчезват при определени фактори. Детето изцяло копира /като индиго/ и най-малките колебания в емоционалното ни равновесие и ги преживява изключително силно. Вчера ме шашна, когато, без дори да има най-малка представа, позна, че зад външната врата стоя аз /Мама/. Събужда се нощем с ужасяващи писъци, случвало се е да ме събужда от МОЙ кошмар.... и така нататък.
Моля, ако някой има по-подробна информация и съвети, да ми помогне! Praynig
Любознателна, какво означава това?

# 5
  • Мнения: 166
Значи да уточня - тя е със абсолютно нормален физически и нервен статус - правили сме и втория съвсем наскоро. Много сладко и одухотворено дете е, но е някак различна от връстниците си....

# 6
  • Мнения: 2 818
Спите ли заедно?

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..........Детето изцяло копира /като индиго/ и най-малките колебания в емоционалното ни равновесие и ги преживява изключително силно............

  Наименованието "Дете - индиго" идва не заради копирането на настроения или подражанието, а от цвета на аурата, който се смята, че тези деца имат т.е. тъмносиния или лилав цвят.

  Дъщеря ми също познава, когато баща й си идва вкъщи например, също се влияе от настроенията ми и други такива, но не смятам че е "дете - индиго".

# 8
  • Мнения: 110
Не свързвам децата-индиго с нищо отрицателно!Аутизмът и други проблеми,които се споменават,никак не са задължителни Naughty Както при всяко друго дете,ако липсва правилен подход и безусловна любов,има и травми Naughty
Валент,детенцето ти е още мъничко и не може да покаже пълния си потенциал...Така че според мен засега можеш да разчиташ на интуицията си относно въпроса,който задаваш Wink По-нататък ще си още по-сигурна Hug
Ако дъщеричката ти е синьо-лилава,това е прекрасно...аз бих била щастлива децата ми да притежават такива добродетели и духовност Hug
Аз самата,както и половинката ми,сме деца индиго-от третото поколение(според материали).Определено искаме и мечтаем един ден децата ни да носят всичките ни качества Flutter Sunglasses

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 197
Сори, но на мен това ми звучи като Х- мен три  #Crazy

# 10
  • Мнения: 2 257
Скорошни проучвания допускат, че децата с аутизъм и ADHD-Attention Deficit Hyperactivity Disorder, може да имат връзка с т.н. индиго теория, но това не е доказано, просто признаците на децата с ADHD и тези индиго са сходни по описание, но в никакъв случай не е доказано, че те са такива. За децата аутисти пък има фантастични теории, но засега всичко си е само теории и догадки. Очевидно твоето дете има добри медицински показатели и не се травмирай с подобни теории.
За детето ти по Интернет не можем да гадаем, ако наистина искаш да разбереш нещо повече за него, наблюдавай го, изучавай го, записвай си ако трябва, следи как е с вниманието - задържа ли го върху нещо/някой достатъчно дълго и т.н. и ако не можеш да се справиш се консултирай със специалисти. Хубаво е, че имаш чувствително и развито дете, стига да не му се отразяват зле тези нощни преживявания и събуждания. Щом е по-различна от връстниците си, поддържай тази "различност" и я развивай, обичай я, карай да се чувства спокойна и щастлива. Имаш си едно съкровище, което сигурно ще те научи на много нови неща.  Peace

П.С. Тя е всъщност толкова мъничка още, че няма смисъл от сега да си създаваш проблеми и да се терзаеш, дай и малко време да порастне и тогава се притеснявай за такива неща.

# 11
  • София
  • Мнения: 193
Може би детето сънува  вследствие на силни преживявания    newsm78, понеже е по-чувствителна newsm78.Моят син е така когато  има по-силни емоции приказва плаче и се смее насън.

# 12
  • Мнения: 1 035
и моето дете познава,кой се прибира вкъщи.... ако аз съм с нея,значи "тата" се прибира,ако той е с нея значи "мама" се прибира.....но не смятам,поне на този етап от възрастта и,че е дете-индиго...макар че за сефте чувам за такива деца/хора.
моята щерка също мн вика,плаче,смее на сън....но дали това има нещо общо с индиго  newsm78 незнам.

а освен това ,фонтанелата на моята дъщеря е все още отворена,поне 2 пръста,а е на 1,6г вече....като разбере някой,4е и е отворена още ,ми казва че щяла да е като баба Ванга...тя до смъртта си е била с отворена фонтанела.... не съм мн сигурна,но май досега трябваше да и се затвори  Thinking

# 13
  • Мнения: 166
Благодаря за мненията, момичета! Hug
Една вечна истина за мен е, че майката най-добре усеща детето си. Така както през цялата си бременност знаех, че детето ми се развива и чувства добре, въпреки че безумно ме вхараха в патология 10 дни преди да се роди и ме изкараха на 4-тия ден, защото стана ясно, че съм права. Същото стана и когато лекуваха детето ми с антибиотици за грип, а аз през цялото време им говорех, че е получило алергия кам едно болкоуспокояващо за коликите - точно това се установи след 10 дни лечение. Винаги съм чувствала детето си. И сега съм сигурна, че то наистина е различно. Това усещане не бива да се пренебрегва. Досега не съм имала някакво определение или обясение. Може би съм го намерила. А аз не мога да разбера защо някои от вас го приемат като някакъв недъг - аз се гордея, че дъщеря ми е по-различна и благодаря на G&J  и Сияна за подкрепата! Мисля, че това е наистина богатство и искам да се информирам какво да очаквам, как да му помагам, как да го насочвам, а не как го оправя. Stop
Сияна, ще съм ти безкрайно благодарна да ми опишеш състоянието си по-подробно!!! Praynig
Бим-бам, аз знам защо се наричат така, сравнението беше метафора! В статията имаше 17 критерия, които са основни за определяне на детето-индиго, за твоето дете прочетох само два. А и след като не усещаш нещо такова - просто значи наистина не е индигирана. Предполагам, че си искала да ме успокоиш - но аз се тревожа единствено за това как да й помогна в това, че е различна от другите, ако наистина се потвърдят моите предчувствия и с израстването наистина категорично се оформи като дете-индиго.
Maktub, спали сме заедно точно три часа от една нощ. Опитах и това. Засега последният ми вариант е хомеопатията, обаче специалистите тук са двама и са ми супер противни. А това лечение е твърде "интимно" и не ми се иска да го споделям с някакви мизерабъли.
Nelkin, аз съм на същото мнение относно съня. Въпросът е защо сънува само при нас, с татко й? Когато спи при баба си в съседната стая, спи като пън! newsm78 Изключително рядко се събужда там, предимно за водичка...
Тетка, примерът ти въобще не се покрева с моа - твоят е логичен, а моят - не съвсем. Принципно детето през деня е при моята майка. Принципно оттам го взима тати. На мен ми се случва мноооого рядко. Нито майка ми, нито татко й знаеха, че аз отивам там, обаче тя знаеше кой стои зад вратата!!! А иначе аз въобще не съм веща по въпроса, затова и го поставих. Просто видях една статия и детето ми /на тази възраст!/ покри доста от критериите... Фонтанелата май наистина е доста отворена, проверихте ли за рахит? newsm78

# 14
  • Мнения: 1 035
да,моята дъщеря познава логи4ески,кой се прибира....но и незнаех какъв е то4но вашия слу4ай... а относно фонтанелата,педиатърката ни казва,4е щяла до 3г възраст да се затвори и постоянно ми дава примера с баба Ванга  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт