Една по-специална кинопрожекция

  • 1 537
  • 22
  •   1
Отговори
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
ето на каква специална кинопрожекция бях днес!!!

Станах тази сутрин, пооправих се, взех си малко дребни (парички) и с Еми потеглихме към срещата на автогара Овча купел.
Дадох парички на Еми да ми купи на мен 1 билетче за прожекцията (цените са като на всички киносалони). Паркирахме колата на паркинга, дойде помощник, да ни разтовари и прибере багажа, а ние се запътихме към киносалон.
Филмът беше НЕВЕРОЯТНО ТРОГАТЕЛЕН!!!
Героите - трийсетина усмиханти малчугани на възраст от 3 до 7 години. И всичките трийсетина малчугани - ВСЕ С ГЛАВНИ РОЛИ! Всеки малък герой или героиня ни показа по блестящ начин, че е малка слънчева душичка, нуждаеща се от много любов и ласки! Във всеки герой усетих биещото със скорост сърчице, тръпнещо от вълнение и радост, от щастие заради малко лакомства и играчки. Никога не съм усещала такова излъчване и такова актьорско майсторство! А защо ли? Ами вероятно, защото големите актьори добре си знаят ролите, докато тези, малките, играеха своята същност, ежедневие, те си правеха ролите.
А! Да не забравя! Филмът беше много повече и от най-модерния АЙМАКС! Не, не, не раздават очила! Розовите очила си ги оставих в къщи, защото знаех, че отивам да не гледам точно комедия! Кадрите бяха истински( или айде, да съм по-точна - като истински) Можех да пипна, докосна, прегърна, целуна всяко малко човече, упсс (грешка) актьорче! Но по-важното!! И те можеха да ме гушнат, прегърнат, целунат. И не, не седях някъде в редовете, примерно на МЯСТО 34, ред 6, на балкона. Седях си на техните малки столчета, преглъщах с умиление, когато те си гризкаха и преглъщаха с удоволствие вкусните вафли. Галех малки рошави главички, опитвах се с всяко докосване да им кажа, че искрено се надявам, скоро да са някъде на топло, уютно местенце, с прекрасно детско легълце, приказен детски кът, едни любвеобилни мама и тате, които с усмивка да ги галкат все така... ееех мечти! Отплеснах се за миг от филма.
А, имаше и други актьори, естествено - второстепенните. Облечени с бели престилки. Е, те точно не играеха много добре, ролите им бяха едни - леко фалшименто! Гласовете на "белите престилки" стрелкаха детската глъч като мощни снаряди над тихо селце. Тътенът и грохот не предвещаваха нищо добро, в смисъл, нямаше онази блаженност и миловидност, с която трийсетте главни геройчета изпълваха кадрите. И хич не ми харесаха репликите на второстепенните - бяха като на гестаповски офицери пред страховитите погледи на осъдени концлагеристи. И само заповеди издаваха, значи...крещят, викат, карат се, а уж жени....пък вероятно и майки...
оххх, да не се отплесвам много по филма, че още мога да разказвам, вищо, че прожекцията не бе много дълга - колкото една серия от любим сериал. Ама като казах сериал - ДА!! ИСКАМ ГО ТОЗИ СЕРИАЛ, ЕМИ, ИСКАМ ДА МЕ ВОДИШ И НА ВТОРА СЕРИЯ!

За музиката ли попита някой? МММММ, да! Страхотно озвучение! Нали знаете, по филмите има обикновено 2ма автори - единия на музиката, другия на звуковите ефекти!
Е, мога да кажа, тук тези автори си бяха главните герои! Та, САУНДТРАКА беше страхотен! Даже вкараха във филма любимата ми песничка " ООО бим, бам, буки-буки, една Червена шапчииицааа", естествено пееха я главните герои и май нямаше никаква намеса от пулта на тон-режисьора! И понеже си чух любимата песничка, изпълнена не от смотания компютър, а от любимите ми актьори....се обърнах на страна и ми пробягаха няколко палави сълзички по лицето...издайнички неедни!!!МНОГО СЕ РАЗВЪЛНУВАХ, признавам си.
Та, хайде, да не ставам оттегчителна, да спирам да разказвам...

На който му се гледа този прекрасен филм - да дойде! Киносалонът (много по-истински от АЙ МАКС) си е на мястото, билетчето си е като на останалите салони, само дето героите са ИСТИНСКИИИИИ. И вместо някакъв си Титаник и някакви си умиращи на ужким Леонарди Ди Кабрио и Кейт Уинслет, много повече ми легнаха на сърцето тези безименни герои! Защото не умират, а ще живеят!!!!
Защото искат да живеят, искат да гребат с пълни шепи от задължителната им обич и любов, които им се полагат! Но малките ръчички "гребът" в пространството, там където няма мама и тате...там, където е празно!
А защо да е празно?




************************************************************************

...нарочно написах разказа така! Всичко е като на кино и всичко е кино. Но на цената на 1 билетче, за едно "киновреме", човек може да подари много щастие.... и да получи щастие. И няма от какво да се притеснява, няма да е главнияj герой, защото главните герои са шепа малчугани, растящи без своите родители в един от "онези" забравени от нас, обикновените родители, домове. Тези домове, които са забравени и от държавата, и от обществото, и от бизнеса.... всъщност май забравени от всички. А ТАМ РАСТАТ ПРЕКРАСНИ СЛЪНЧЕВИ ДЕЦА! Нека поне те не са забравени

за повече,  прочети тук

# 1
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Lioness, за теб  bouquet. Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 520
Възхищавам се на хора като вас  bouquet На мен ми е доста трудно на такива места, не издържам психически. Особено след втората ми бременност съм станала ужасна ревла ooooh! За съжаление в момента няма и финансовата възможност да се включа поне със средства , но от първата ми заплата след връщането на работа ще се включа във Варненските Благотворителни деяния Hug ПОжелавам ви да запазите това дръзновение и да продължавате да радвате тези невинни "актьори"  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 249
 smile3501 smile3501 smile3501


p.s.Линде-не откриваш ли в разказа страхотна идея за начина на следващото ни представяне-доста оригинално Wink хареса ми  bouquet за авторката

а иначе за съдържанието-мен ме разплака-въпреки,че тези деца вече са част от ежедневието  и от сърцето ми повече от година-стискам палци да е докоснало сърцето поне на още една от вас,която да се престраши Praynig Praynig Praynig

# 4
# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много добре си го казала и написала. Дано има повече хора, които да подарят малко повече радост на тези деца.

 newsm51

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
По-хубаво от това едва ли бих могла да го кажа   bouquet   bouquet   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 271
Прекрасен разказ!
Отдавна събирам кураж и аз да отида, но като се познавам каква съм...
Благодаря ти, че ни направи съпричастни   bouquet

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Миленка, за там не трябва кураж. Просто две здрави ръце да прегръщат по пет- шест деца наведнъж Hug
Децата са страхотни. Дават само повече сили и на нас да се борим за тях. Просто няма време за губене. Те растат и от прекрасните домове до три години, където получават добра грижа, отиват в горе описания филм. А след като навършат седем години става още по- страшно да си помислиш, че малките обични същества, които торкова хора са дарили с толкова обич и внимание отиват...например в Трън. Ужасно съжалявам, че съществуват домове като дом номер седем...Но е факт- съществуват. А ние трябва да сме там за да им дадем това, което им се полага, а не получават- внимание и любов.

# 9
  • Мнения: 4 371
Защо така се получава? Темата е прочетена толкова много пъти, а винаги срещам едни и същи разписали се никове Confused
Лионес   bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Защо така се получава? Темата е прочетена толкова много пъти, а винаги срещам едни и същи разписали се никове Confused
Лионес   bouquet

Ами...на мен буца ми заседна в гърлото... Малките герои, рошавите главици, белите престилки...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
Lioness възхищавам ти се и същевременно плача, много плача. Вече втора вечер. Снощи гледайки снимките от Перник, тази вечер от твоя невероятен разказ. Един ден ако имам достатъчно пари - ще построя най-невероятното селище за изоставени дечица където ще бъдат обградени от толкова много любов и красота. Един ден ...........

# 12
  • Мнения: 1 493
Браво, Лионес !

# 13
  • Мнения: 4 181
чудесен разказ наистина, ще ставам утре с подути очи  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 254
Ама че хубаво си го написала!


Добре е да има поне още 200-300 милиона като теб newsm10  smile3501 smile3501  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт