въпроси за Тримоваск

  • 856
  • 3
  •   1
Отговори
Мили майчета, предстои ни поставянето на тази ваксина. Прочетох толкова мнение за ваксините във форума, че съвсем се обърках.
Моля ви, може ли да ми помогнете с конкретна информация "за" и "против" тази ваксина, както и да споделите с мен личния си опит и мнение?
Силно съм притеснена, тъй като ДТК ваксината изкарахме с продължителна температура, която ставаше все по-висока и продължителна с всяка следваща доза.
Благодаря ви много предварително  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 513
При всяко дете реакцията към ваксината е различна.
Аз имам две деца - при първото, макар и родено недоносено, нямаше никакви проблеми след ваксинациите.
При второто имаше проблм точно с тримувакс. Направи гърч на деветия ден след поставянето на тази ваксина. По-късно от невролога, при когото водихме малката за консултация, разбрах че рубеолната компонента в тримувакса е гърчогенен фактор, както и коклюшната в ДТК.
Ваксината тримувакс се повтаря отново май в 5-ти, 6-ти клас, което мен ме хвърля в ужас  Confused
Какво да ти кажа, ти решаваш дали да я сложат на детето ти. Аз мога само да стискам палци всичко при вас да мине по най-лекия възможен начин!   bouquet

# 2
  • Мнения: 83
На нас онзи ден ни поставиха Тримоварса.На мен педито ми каза, че при тази ваксина няма страшно и не придизвиква никакви странични реакции(мога само да се моля да е така Praynig)
За съжаление тук не те питат искаш ли или не искаш да поставят тази ваксина педито казва че е дошъл реда на еди коя си ваксина и че трябва да я бием
Дано всичко мине без проблем.На нас ни я биха с ръчичката иначе

# 3
  • Мнения: 3 356
Ние сложехме Приорикс.Казват,че той е по-добър от Тримоваска.Нямаше странични ефекти (с първото ДТК имахме проблеми ,след това сложихме Инфанрикс.).Обикновено реакциите са температура,безпокойство и евентуално обрив след няколко дни (нещо между 4 и 7 ми се мотае)Обривите би трябвало да изчезнат за няколко часа.

Общи условия

Активация на акаунт