Как да захраня?

  • 602
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте мами,

Моля ви,дайте съвет какво да правя.Живеем в САЩ и тъй като трябва да се захранваме вече,ни казаха да започнем с каша.Прочетох всичко писано тук и по книгите и се обърках.Simple Smile
Кашата няма нищо полезно,освен,че надува и се наддава много от нея.Мисля си,като е по-сладка няма ли опасност след това да не мога да дам зеленчуковото пуре и каквото следва.
Освен това кърмя,а кашите имат мляко. Не разбрах много как се приготвят домашните каши и дали е добре с тях да се започне.
абе объркана съм си и незнам откъде да я почвам):Simple Smile
Моля ви ,помагайте.

# 1
  • Мнения: 7 106
Здравей,
и аз зная че в САЩ препоръчват захранването да започне с каша и по-точно с оризова каша.Има се пред вид, че тя е най не рискова откъм алергични реакции.Копирам ти една рецепта за домашно приготване на каша от третата закована тема:

Кашата от домашно приготвено брашно

Тя се приготвя, като 2 супени лъжици с връх от брашното се накисват от предната вечер в 150-160 мл вода, за да се усвоят максимално полезните вещества. На следващия ден се разбърква, слага се на котлона и с бъркане се сварява до получаване на нужната гъстота, обикновено до полутечно състояние, което бебето харесва), а след това се похлупва, за да се задуши за няколко минути. Може да се смеси със суров настърган на ситно или пасиран плод, или с готово плодово пюре. Може да му се добави обезсолено сирене, ако детето е на подходяща възраст (обикновено над 8-9 месеца). Не се препоръчва подправянето със захар, тъй като употребата й в детската кухня, както и на сол, се избягва до 1 година и умерено се употребява до 3 годишна възраст. Кашата може да се приготви и без предварително накисване.
Ако се прави каша от царевица, може да се използва готово фино царевично брашно, което се продава по магазините.
Ако изберете да приготвяте каши от полуготови продукти, можете да си купите оризово брашно (прави се от бял ориз) по диетичните магазини, също овесени ядки, ядки от елда и пшеничени ядки.

Иначе готовите са подсладени,кои повече, кои по-малко.

Изобщо не е задължително да започнеш захранването с каши.Аз започнах със зеленчуково пюре - моркови на Хип.Кашите въведох месец и половина след това.Две седмици след зеленчуковото пюре, дадох плодово.

# 2
  • Мнения: 470
Колко е голямо бебчето?
Кашите не са скъпи,а и не са сладки.Аз им добавям или плодово пюре или сирене и бутер да стане като попара.

# 3
  • Мнения: 211
Какво им има на кашите? Аз започнах да давам оризова, като я смесвам с пюре . Но преди това давах два месеца само пюренца и сокчета. Мисля, че спокойно може да даваш на бебето по малко каша.

# 4
  • САЩ
  • Мнения: 323
Има безмлечни каши (cereal)на Gerber, освен това са с добавени витамини и желязо, затова ги препоръчват като първа храна тука в САЩ. Не мисля, че в тези на Gerber има добавена захар, не помня съдържанието, но са доста безвкусни. За начало направи рядка, полутечна кашица от 1 лъжица оризов cereal и кърма. След няколко дена, ако бебето приема добре кашата, може да почнеш да даваш 2 пъти на ден по лъжица каша. Постепенно може да я посгъстяваш. Няма страшно за зеленчуковото пюре. Ако не насилваш детето и не се стресираш за това, което яде, не е много вероятно да има проблеми. Остави го то само да ти покаже какво кога ще прояде. Основната храна на детето до годинката трябва да е млякото, защото стомахчето на бебето усвоява само млякото пълноценно. Другата храна е за опитване.

# 5
  • usa
  • Мнения: 2 113
в щатите повечето каши са безмлечни, аз лично съм виждала само една млечна. аз ги правех с кърма. препоръчват да се започне с каша, защото твърдят, че най-добре се приемала от стомахчето, но никой няма да ти се скара ако решиш да започнеш и с пюре, решението е твое. то това захранване така или иначе е по-скоро за опитване, не за наяждане, основното ядене си е кърмата.
а ако имаш въпроси, питай и си разпитвай педиатъра. моята практика показва, че ако не зададеш конкретен въпрос, няма да ти разкаже нищо, но ако попиташ, няма да остави въпрос неизяснен. явно поради различните култури и практики на отглеждане тук, са решили да не натрапват мнения или да не си хабят времето в приказки, които да се окажат излишни... а може и някаква друга причина да има, знам ли  Wink ...

# 6
  • Мнения: 104
Благодаря на всички които ми отговорихте,ще следвам съветите ви.
А бебчо е 5,5 м.

Общи условия

Активация на акаунт