ремонт на жилище

  • 2 243
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Аз опрях до вашата помощ. Ще си купуваме жилище в Пловдив, 130 кв. м. Дори го харесахме, в хубав квартал, хубаво разпределение, но ....... за основен ремонт. Та исках да попитам някой запознат каква сума горе-долу ще ни е необходима, за да го оправим. Нужни са 5 врати вътрешни, една входна, смяна на дограмата на целия апартамент, настилка по пода в двете спални и хола, смятаме да е ламиниран паркет, на банята и тоалетната са направени плочките, стените са шпакловани, кухнята е цялата за ремонт. Знам, че  е много относително, но всяко мнение ще мие от полза.   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 360
Честито в аванс!
Много трудно може да се отговори на въпроса ти!Обикновено човек се  разпростира според възможностите си,нали?Има врати за 100 и за 1000 лв!Преценяваш според парите и приоритетите си Hug
/............май не ти бях много полезна/

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Трудна работа. Всеки се разпростира според възможностите. Насочи се към фирми (за ламинат, врати и т.н), събери оферти и удари критика.
Но, бъди на на ясно, че сумата за ремонта ще е повече от предвидената от вас.

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 12:34 от Миленика

# 3
  • Мнения: 5 622
 Без да се заблуждаваме, ви трябват едно 10 000 лв поне!

# 4
  • Мнения: 46 488
Около 6-7 000 лева.
Ние също избрахме варианта жилище за основен ремонт, не искам да се съобразявам с това каква дограма си е харесал някой или какъв цвят паркет ми е наредил ...

# 5
  • Мнения: 184
И аз мисля така

# 6
  • Мнения: 2 161
Без да се заблуждаваме, ви трябват едно 10 000 лв поне!
Най-малко.Преди ремонт човек си мисли едно,накрая друго излиза.

# 7
  • Мнения: 4 651
около 10 000 наистина
до тук за хол и спалня - шпакловка, боядисване, подова замазка (трябва да е равно за ламината), ламинат, PVC дограма съм на около 3500. Шпаклова и боядисва майстор, подовете и слагането на ламината - ние.
А купила съм си и килим, ама това са 200 лв минус.

# 8
  • Мнения: 537
Ние също си купихме апартамент, който е за основен ремонт. Още има малко довълшителни работи, а и детската стая още не е обзаведена. На нас това удоволствие ни струва до момента към 20000 с обзавеждане, като за някои неща са ни помогнали родителите.

# 9
  • Мнения: 2 000
Съмнявам се 10 000 лева да стигнат. Ние ще правим ремонт в кухнята, като ще слагаме теракот и ще сменяме дограмата. И като го сметнах ще ни трябват поне 1500 лева. Обаче и майсторите вземат доста пари. Така, че и това е важно дали ще си наемете майстори или вие ще си правите ремонта.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
... Шпаклова и боядисва майстор, подовете и слагането на ламината - ние.


А колко вземат за шпакловка? Предполагам, плаща се на квадрат?

# 11
  • Мнения: 5 622
Пример- за боядисване с латекс/фасаген за балкон, кухня, всекидневна + боядисване на дървена дограма на същите места, до тук сме дали 200 лв, като тепърва ни предстоят два коридора, две спални и хол  Stop

За цените на латекса/фасагена (цветен) няма въобще да споменавам!

# 12
  • Мнения: 492

А колко вземат за шпакловка? Предполагам, плаща се на квадрат?
3-4 лв на квадрат

# 13
  • Мнения: 5 622

А колко вземат за шпакловка? Предполагам, плаща се на квадрат?
3-4 лв на квадрат

А за боядисване с латекс/фасаген е 1-1.50 на кв. м

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мерси! Интересуваше ме да направя сравнение между нашия и голям град, но разлика няма. Мъжът ми с това се занимава и той толкова взема. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт