Страх ме е от настъпващата нощ!

  • 8 762
  • 46
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ох, да ви се оплача.
Каката за пореден път донесе някакъв вирус от предучилищната: тя се оправи за 2 дена, но отново зарази бебока. За последните 2,5 месеца това ни е 3 вирус Sad
В момента е с ужасна хрема, която не му позволява да спи спокойно вече 2 нощи и 2 дена.
Страх ме е от престоящата нощ! Последните 2 бяха кошмар: спи максимум половин час и започва един вой. Вземам го на ръце, гушкам го в полуизправено положение, за да може преглътне секретите, но докато не си пречисти гърлото реве, та се къса. Евентуално за 15-20 минути успявам да го приспя. Слагам го да леглото и след половин час одисеята се повтаря.
Ходя като призрак из къщи, вече 48 часа почти без сън, и се чудя как да го облекча, че поне малко да си почине горкото.
Иначе слагам коларгол: 4 пъти по 1 капка в ноздрата, и Стеримар. Днес казах на докторката, че не са много ефективни и тя ми изписа хомеопатичното арсеникум албум 9 CH 3 x 3 гранулки.  
Кажете как да му помогна, кога  ще се поотпуше това носле?
На всичкото отгоре снощи покрай смените ни с тате кой да го варди, не сме забелязали, че се е изходил  Embarassed Разбрах го чак в 2 часа сутринта: в резултат дупето му е в окаяно положение.
Изобщо трагедията  е пълна.
Моля, стискайте ни палци да се оправим!

# 1
  • Мнения: 3 042
Пробвай да почистиш сополките с помпичката, ние също имаме хрема, вечер с рев издърпваме сополите и спи до 9 сутринта без да се буди!

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Павлина
Пробвай да почистиш сополките с помпичката, ние също имаме хрема, вечер с рев издърпваме сополите и спи до 9 сутринта без да се буди!

Правя го задължително преди сън, но не действа за дълго време Sad

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Горе главата, ще му мине. Нямаш ли помпичка да му извадиш секретите? Направи му малко инхалация с лайка и сода да подиша изпаренията, аз така отпушвам носовете и на двамата с батко му. Лайката много им помага. Пробвай #Onfire !

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: irena petkova
Горе главата, ще му мине. Нямаш ли помпичка да му извадиш секретите? Направи му малко инхалация с лайка и сода да подиша изпаренията, аз така отпушвам носовете и на двамата с батко му. Лайката много им помага. Пробвай #Onfire !

Да го държа над съда с течността ли?
А кога е най-добре да използвам помпичкаа: преди капките коларгол или известно време след тях?
Благодаря ви, момичета!

# 5
  • Мнения: 3 042
За Коларгола - много ми е противен, забелязах, че не му действа, имам чувството, че само му запушва носа повече и го разкарах.
Капя Виброцил. Днес на прегледа пак се опита да го пробута, ама не на мен тия! Mr. Green Педиатрите много го обичат, защото действал и на гърлото Thinking
Секретите какви са - прозрачни и воднисти вероятно?
Нашите се сгъстиха и положението е под контрол.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Секретите са гъсти. И аз не знам този коларгол ще му подейства ли, но не знам какво друго мога да използвам.
Много е неспокоен в момента и не знам наистина как ще спим.
Утре ще пиша пак как е минала нощта.

# 7
  • Мнения: 3 042
Успяваш ли да почистиш добре носа с помпата? Нали знаеш, че се запушва едната ноздра с пръст, а с помпата се действа в другата? Досега 2 дена сте били на Коларгол, така ли? Би трябвало вече да има ефект, си мисля....
Слагай главата като спи на по-височко и на една страна, така винаги едната ноздра ще е чиста.
Как се отоплявате? Да не е сух въздухът?

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Павлина
Успяваш ли да почистиш добре носа с помпата? Нали знаеш, че се запушва едната ноздра с пръст, а с помпата се действа в другата? Досега 2 дена сте били на Коларгол, така ли? Би трябвало вече да има ефект, си мисля....
Слагай главата като спи на по-височко и на една страна, така винаги едната ноздра ще е чиста.
Как се отоплявате? Да не е сух въздухът?

Мисля, че добре отпушвам, поне тези секрети, които са по-горе. Имам чувството, че навътре е "задръстен" от всякъде.
Отопляваме се с радиатор, върху който поставям съд с вода. Определено и въздуха сигурно му идва сух, но в момента просто си е болно бетето. Има и леко повишена Т, дриска след всяко хранене- изобщо гаден вирус.
Каката мислех, че се оправила, но ей сега и тя ми вдигна 38,5. Изобщо побъркването е от всякъде.

# 9
И нашето бебче вече втора седмица е с хрема и кашля с храчки. Изписаха ни антибиотик, сироп против кашлица и капки за очи, които да слагаме в нослето. До петък ги използвахме, но нямаше подобрение. В събота купих капки Виброцил. Слагам на челото й като заспи затоплена морска сол в чорап/внимавай, ако го правиш да не го изгориш. Пробвай първо на себе си и после слагай за кратко на неговото челце./ Сложи по-висока възглавница. А в съда с вода върху радиатора можеш да сложиш сода за хляб. Желаем бързо да се оправите и скоро пак да спите цялото семейство спокойно Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 10
  • Мнения: 356
При нас историята е същата - за 1 месец 2 пъти. Аз ползвах Олинт и Стеримар, но задължително обтривах ноздрите няколко пъти дневно с бадемово масло /много леко омазнявам клечка за уши - в никакъв случай да няма капка/. Мисля, че това също помага. Разбирам те много добре - на нас ни никнат зъби и не съм спала вече 20 дена.

# 11
  • Мнения: 811
Дано да си изкарала спокойна нощ!

Бебе и хрема = кошмар.

Аз от години ползвам само водичка - Стеримар. Каквото и да пръскам все си е 3-4 дена силна хрема и 3-4 затихваща.

Мед в нослето е чудесно за през нощта при по-голямо дете.

При бебе май помага само надигането + овлажняване на въздуха. Каката я слагах да спи под ъгъл 30-40 градуса. Под едната страна на дюшека трупах одеала и я слагах настрани. Малчо обаче спи по корем, та ефекта е нулев. Затова си напрупвам възглавници на "гамото го" полу сядам и го гушвам в мене. Хващам го здраво, за да спи на една страна и му осигурявам 6-7 часа спокоен сън. Е, на следващия ден съм с кръгове под очите, ама за 2-3 дни се изтърпява.

Дано съм била полезна.

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 249
Коларголовите капки на нас ни ги изписаха за течна хрема. Когато се сгъсти секрета казаха да вземем Виброцил и сложихме вътре една ампула Гентамицин( 2 мл. като отделих малко от капките за да има място). За два дена хремата мина. А беше доста гъст жълто-зелем секрет който си го влачихме една седмица. В началото дори повръщаше от хремата когато вземе по-рязко въздух и се задави. Но по принцип от Виброцила съм много доволна и дори каката скоро оправих пак по този начин Виброцил+Гентамицин. Дано се подобрите скоро, че знам каква е мъка.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Момичета, Коларгола действа антибактериално, а не отпушва нослето! Много хубави капки са, но действат антисептично в началото. Ако си има по-сериозна бактериална инфекция не помагат. За отпушване трябва да е препарат като Виброцил.

anuschka, заведи детето на лекар, щом казваш, че секрета е гъст. Още повече ако е със зелен или жълт цвят. Може да има проблем със сливиците. Пеи Александра определено ангините протичат без кашлица с храма, която ти описваш. Просто ако не надникнеш в гърлото ще си мислиш, че детето има само хрема. Обаче се оказва, че тази хрема е ВСЛЕДСТВИЕ на възпалените сливици. Няма никаква кашлица или друг признак за проблем с гърлото, освен, че не иска да яде, обаче това се получава и когато има само хрема, защото не може да диша хокато се храни. Аз вече станах спец и си й надничам в гърлото често. Докторката като отида ми показва гърлото да видя как изглежда и аз вече знам какви са й сливиците в нормално състояние и какви са когато са надути.

Така, че не се плаши и отивайте пак на доктор, особено с температура. Дори и да изпише антибиотик не се плаши, значи се налага. като гледам твоята докторка е предпазлива и не дава веднага антибиотици. Ако ви изпише, значи наистина се налага!

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Сега се сетих и за още нещо...има едни капки на професор незнам кой си... викат им исулските капки. те се правят в аптеката, в тях има Гентамицин, Адреналин, Алергозан, соли... много са ефективни. Ако искаш ще ти пусна рецептата, но все пак трябва да се консултираш първо с докторката. Може да й покажеш рецептата  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт