Изискваха ли нещо от вас при записването на детето на ясла?

  • 1 694
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Днес си говорих с една майка, която скоро е записала детето си на ясла. В началото са и дали един списък с неща, които е трябвало да занесе. Ето част от списъка:
-лигавници;
-кърпички;
-голям пакет салфетки;
-4 ролки тоалетна хартия;
-помпа за минерална вода;
-10 литра минерална вода;
-течен сапун;
-веро;
-изтривалка;
-кукла с количка;
-8 лв. за закупуване на книжки;
-10 лв. спонсорство;
-шпатули за гърло....
Имаше и още, но не ги запомних Embarassed.
Та въпросът ми е: изисквали ли са от вас нещо и какво?

# 1
  • Мнения: 7 474
 Shocked
-  лигавници
- 10 лв. за играчки
-  салфетки

Минали сме тънко  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 777
Мокри кърпи и памперси, само това.
Нищо повече.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Веро, сапун, салфетки, тоал. х-я, ежемесечно, без нищо повече

# 4
  • Мнения: 3 537
Кърпи
лигавници
тоал.хартия
салфетки
гребен
сапун
шише с вода,ако не може да пие от чаша
 bowuu

# 5
  • Мнения: 3 356
Аз питах,защото искам да е приготвя от рано.Казаха ми горе долу:мин. вода,т.хартия,салфетки,мокри кърпи и бройката пампи,която слагам,другото ще ми кажат,като го заведа.
Пари за спонсорство не давам,нито в брой за играчки.Ако трябва нещо-ще го купя аз.Ако не искат-не получават нищо.

# 6
  • Мнения: 253
Само памперси и носни кърпички за еднократна употреба

# 7
  • Мнения: 8 917
 smile3521 , но все още не сме давали, защото Гери си има гледачка Peace

# 8
  • Мнения: 8 505
Пантофи и чифт резервни дрехи.Нищо друго.

# 9
Днес си говорих с една майка, която скоро е записала детето си на ясла. В началото са и дали един списък с неща, които е трябвало да занесе. Ето част от списъка:
-лигавници;
-кърпички;
-голям пакет салфетки;
-4 ролки тоалетна хартия;
-помпа за минерална вода;
-10 литра минерална вода;
-течен сапун;
-веро;
-изтривалка;
-кукла с количка;
-8 лв. за закупуване на книжки;
-10 лв. спонсорство;
-шпатули за гърло....
Имаше и още, но не ги запомних Embarassed.
Та въпросът ми е: изисквали ли са от вас нещо и какво?

Не зная,но четейки текстовете до тук възниква въпросът като  ходя до тоалетната дали да се бърша или не ,като имам сополи дали да ги  бърша или не,дали да пия минерална вода или не,дали да се учи моето дете или не.Това е въпрос на лично желание.Всеки прави това,което иска,ако иска се къпе ако иска не,ако иска ползва лични тоалетни принадлежности,ако иска не.Каквато вода иска пие- има от чешмата има,може и да не си донесеш минерална.В нашата детска градина не носим такива работи,така сме решили.Ако има изпражнения по дупето от деня вечерта си го мия.Няма  дам лични тоалетни принадлежности,защото може да ги ползват за друго дете.Колкото до книжките-не е необходимо да бъдем всички учени.
Така разбирам зададените въпроси.Всеки един нормално грамотен човек с изградени хигиенни навици ,грижещ се за образованието на своето дете не задава такива въпроси.Аналогично, е че щом висят в сайта такива въпроси нивото ни е ........ясно какво.Точно в  начина на мислене има да гоним Европа......Успех в търсенето  дали са необходими лични хигиенни средства за децата.

# 10
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Е нали затова е таксата за детска?Какво искаш да кажеш, че на местата където не искат тоалетна хартия, не бършат децата. В Люлин/София/ има забрана от общината да се внася отвън каквото и да е било-пише го на вратата с подпис  на кмета и печат.Пък детската ни е добре оборудвана и без наша помощ.Знаеш ли колко често минава ХЕИ в нашата детска! Досега да са я затворили ако няма сапун, веро , тоалетна хартия...И съм сигурна , че и в другите детски не разчитат на спонсорство - просто като има в повече, лелките и госпожите са облагодетелствани!Единственото , което трябва да искат за яслите е дрехи за преобличане, пантофки и кърпа.Санитарните материали се осигуряват от бюджета!Интересно дали в Европа носят сапуни и веро в детската?Някой ако знае да каже, но на мен не ми се вярва!

# 11
  • Мнения: 3 356
Мила гостенко,не може да съдиш по тревогите,мислите и съмненията на неориентираните млади майки дали са  грамотни ,и  с изградени хигиенни навици .Много точно го е казала geriii ,че общината се грижи за това,а някои хора злоупотребяват.Аз не само ще вдигна бесен скандал,ако видя изпражнения по дупето на синчока,а просто в яслата не знаят какво ги чака.Това им е работата.и мен не ме кефят половината ми служебни задължения,но ги изпълнявам.Нямам нищо на против да нося каквото и да е било,стига да не ми искат пари в брой с неясна цел и без отчет.
И ако случайно не си прочела-това е форум за взаимопомощ и темата си е напълно на местото си.

# 12
  • Мнения: 1 277
По твоята  логика, Сузана, в градините и яслите, в които искат само пантофи, дребни суми за помагала и играчки и резервни дрехи, децата са мърляви, с неизбърсани дупета, недоучени...  newsm78.
Нямам нищо против да занеса каквото и да било в яслата. Стига да съм сигурна, че за детето ми се грижат добре. А това не може да се каже за яслата, която споменавам.
Geriii, izabela, благодаря ви за подкрепата Heart Eyes!


# 13
  • Мнения: 3 356
Чара,няма за какво да ни благодариш,нали за това сме тук.Да си помагаме,дори и виртуално.Да говорим ,да обсъждаме в името на най-доброто на децата ни.
Много обичам компетентни гости  #Cussing out

# 14
Заповед има на столична община,но точно в нея е записано ,че никой не можа да спре гражданската инициатива,за каквото и да е,т е да създаде по добри условия за отглеждане на детето си в държав.Лични хигиенни средства-кърпи,тоалетна хартия,памперси,лигавници,учебни материали  и помагала в цялата система на средното образование /само в  предучилищната група и начален курс  се предоставят от държавата учебни помагала,но не и учебни материали/.Играчките за детската ясла са също учебни  помагала.Най добриа вариант е всичко да се осигурява от детската градина респ.общината.В цялата страна  в детските градини обстановката е различна,защото зависи от много фактори и условия,в които се намира тя.
За да сте сигурни,че са осигурени добри условия за Вашето дете,не можете да получите съвет тук,а в разговор с хората,които ще гледат детето Ви.Добре е да се тръгва с доверие,а не с агресия,защото всичко това се усеща от детето Ви и то само ще се определи в групата като аутсайдер.

Общи условия

Активация на акаунт