Завръщане към кърменето

  • 2 376
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Мили искам да ви попитам дали мога да започна да кърмя дъщеря си (или поне да се изцеждам и да давам кърма) след като нямам кърма от 2 месеца newsm78.Много искам пак да я кърмя,помогне те ми Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще следя с инерес темата, защото и аз мисля да се върна на кърменето, но мина месец и половина - дали ще стане въобще? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 896
Момичета, и на двете бебчетата ви са доста малки и имате добри шансове да успеете!
Тук една от варненските мами на момиченце над годинка се беше амбицирала да предизвика релактация и имаше известен успех, само дето детенцето така и не прояви интерес. С бебоци на възрастта на вашите обаче ще е съвсем различно.
Може да погледнете тези две теми в библиотеката.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62918.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0
Ако решите да опитате, сигурна съм че всички мами тук във форума много ще ви подкрепят и ще ви помагат.

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Имаше такива теми и преди тук и мамите доста успешно се справиха.
Желая ви успех и много търпение, постоянство и упорство Wink

# 4
  • Мнения: 535
Тази тема е много хубава и ви подкрепям за куража, който проявявате   bouquet Hug Ще следя темата с интерес и ще ви подкрепям, когато имате нужда от това.  bowuu

# 5
  • Мнения: 1 680
ще успеете, давайте...
съжелявам, че със синчето нямах това упорство да си върна кърмата.

# 6
  • Мнения: 8 917
Не се отчайвайте - УСПЕХ  bouquet Peace

# 7
  • Мнения: 4 181
Момичета, сигурна съм че с желание ще успеете, а подкрепата я имате Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 632
Премахване на добавката от адаптирано мляко
Завръщане към кърменето(преход от адаптирано мляко към кърма)
Прекалено късно ли е да започнем да кърмим бебе на една седмица?

Както са казали и другите мами, и на двете бебчетата са достатъчно малки,за да успеете да ги върнете към сученето от гърда.Прегледайте горните линкове.
Ето  това пък е темата на Снежи,която се опита да релактира след пауза от 1год и 6мес. И макар,че нейното детенце е доста по-голямо от вашите и случаите са различни,мисля че ентусиазмът с който е заредена темата ще ви помогне да се мотивирате още повече.
Важно е да се знае как е преустановено кърменето - с лекарства, с даване да добавка,вода....?
Изключително ли е кърмено бебето след раждането до отбиването или смесено с добавка?
Опитвали ли сте да изцедите кърма сега,след като вече не кърмите и какви са резултатите?
Като за начало е необходимо да поставяте бебето на гърдата по-често,примерно на час. Да премахнете биберона-залъгалка (ако давате) и даването на вода,сок и каквото и да е различно от адапт.мляко и кърма.Хранете бебето със чаша с накрайник или с лъжичка,според възрастта. Първото важно нещо е да накарате бебето да засуче отново,оттам нататък честото му слагане на гърдата и изцеждането на гърдите ще стимулира лактацията и с повече упоритост,желание и любов ще успеете да премахнете и добавката. Simple Smile
Подкрепям ви и двете и ви пожелавам успех!

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 09:25 от J E N I

# 9
# 10
  • Мнения: 422
Момичета , УСПЕХ!Вярвам , че ще се справите!  bouquet

# 11
  • Мнения: 231
  Благодаря много за подкрепата  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз благодаря,  bouquet днес пробвах, но нищо не се получава май... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 097
днес пробвах, но нищо не се получава май... Rolling Eyes
За един ден чудеса не стават. Трябва постоянство. Ти колко пъти слага бебето на гърда, през какъв интервал, беше ли гладно, сънено и т.н. опиши  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Преди всяко хранене, значи 5 пъти.
Беше гладна и опищя всичко, дори не искаше да я помирише... Confused

Общи условия

Активация на акаунт