Питане за 5 валентна ваксина ???

  • 2 822
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
В края на Септември трябва да бият на Бобо поредната порция ваксини. До сега винаги са му бити френските "мъртви" ваксини по мой избор. Сега обаче имало 5 валентна обединяваща ДТК, Полиомиелит и Акт ХИБ или както там се пише. Педиатърката ми каза да избера, но аз много се притеснявам тъй като тези 3 ваксини се бият през определен период от време, а с тази 5 валентна ще трябва детето да ги приеме наведнъж и без да съм лекар и да имам познания ми се струва, че организма ще се натовари доста. Дано греша ! Педиатърката ме убеди, че не е така и че е много добра, но у мен се е загнездило някакво съмнение и се чудя.
Моля ако има някой, който може да изкаже компетентно мнение нека се включи. Също така майки, които вече са били 5 валентна ваксина на децата си, моля да ми пишат как се е чуствало детето, някакви странични ефекти и т.н.
Благодаря за вниманието  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Никой ли не е слагал такава ваксина ???

# 2
  • Мнения: 408
На мен ми предлагаха да сложат такава ваксина на малката1,5г, защото много често боледуваше през тая зима. Препоръча ми я лекар, от който съм много доволна и който е на принципа лекарствата да са по-близки до природата и изписва АБ само в краен случай. Тогава даже бях пуснала тема тук, но не знае, че името на ваксината е Акт Хиб и никой не ми даде информация. Скоро на моя близка на детето сложиха такава-6г. като се видим ще я попитам дали пази листовката, а и имам роднина фармацефт. Сега като знам името може би ще може да ми даде някаква информация. Но пак да кажа-на нас ни я препоръчаха понеже боледувахме често.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 431
Пиши във "ваксини и Ваксинационни програми", там ще ти отговорят

# 4
  • Мнения: 210
Аз много питах и получих различни мнения, но в крайна сметка я сложихме. От началото сме с нея, Досега сме сложили 3 и сега чак след годинка още една. Реакции е нямал, само веднъж много му се спеше и беше много кисел, обясних си го че може да го преспива. НО беше само един ден. Винаги профилактично след ваксината давам половин чаена лъжичка панадол, за мое успокоение. Кумата ми и сестра ми също я ползват при тях нямаше никакви проблеми. Не са давали и панадол даже. Аз лично съм много доволна, а и бебо добре я понася и аз съм доволна, че не съм го боцкала 5 пъти. НО всичко си е до бебе. Успех в избора аз ти я препоръчвам

Общи условия

Активация на акаунт