Помощ за гърдите

  • 1 260
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Вече 4 ден след раждането,а нямам грам коластра или кърма.От днес обаче гърдите са ми като на Ана Никол Смит,огромни,страшно напрегнати и болезнени.Опитах и с помпа,излезе само една капка.Явно са пълни,но може би каналите са запушени?И  при предишните 2 раждания нямах кърма,но все докарвах смесено до един месец.Какво мога да направя?Знам за горещи кърпи,какво още,не искам да стигна до мастит ма края.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Слагай бебето да суче, нищо не помага повече от това ...

# 2
  • Мнения: 530
Цитат на: Noia
Вече 4 ден след раждането,а нямам грам коластра или кърма.От днес обаче гърдите са ми като на Ана Никол Смит,огромни,страшно напрегнати и болезнени.Опитах и с помпа,излезе само една капка.Явно са пълни,но може би каналите са запушени?И  при предишните 2 раждания нямах кърма,но все докарвах смесено до един месец.Какво мога да направя?Знам за горещи кърпи,какво още,не искам да стигна до мастит ма края.


На мен кърмата също не ми дойде до 3-4 ден. Дотогава имах коластра, но не я виждах, т.е. не излизаше като се опитвах аз да я изтискам, но бебка сучеше, не плачеше много - значи беше доволна и все нещо е отивало в коремчето.
На мен много ми помогнаха зелевите листа за облекчаване напрежението, защото както и на теб като ми дойде кърмата гърдите ми изведнъж станаха като камъни. Взимаш една зелка, разделяш листата и ги слагаш в хладилника (може и във фризера за малко ако нямаш време, но не ги оставяй да замръзнат) После като ти се втвърдят гърдите и слагаш листата в сутиена.
Преди кърмене си вземи топъл душ или вана, или просто измий гърдите с топла (не гореща вода). Това отпуска и помага да потече млякото. Аз дори не съм ползвала помпа докъм 40тия ден когато ми се регулира кърмата.
Ако са ти непрекъснато подути и втвтрдени може да ти помогнат и т.нар. breast shells на Авент. Те не са същите като тези наконечниците за хлътнали зърна. Едното им предназначение е да събират кърма която тече - аз винаги си слагах на едната гърда докато кърмех от другата в първите седмици, защото иначе само подплънките за сутиен не ме спасяваха, течеше много яко. Но освен това предназначение, тъй като оказват лек натиск върху гърдата когато си ги сложиш под сутиена, помагат и за изтичане на малко кърма и ако са ти много подути гърдите си е голямо облекчение.

# 3
  • Мнения: 7 106
Явно кърмата е "слязла" вече.Първото което можеш да направеш е да сложиш бебето на гърдата и след това здраво цедене.Много по-лесно ще ти бъде да влезеш в банята и под горещия душ да цедиш,докато гърдите омекнат.Ако нямаш възможност да влезеш под душа напълни някаква по-широка купа с поносимо гореща вода и потопи гърдите една по една вътре и цеди.Ако не можеш с помпата пробвай с ръка.С малко повече упражнения се добива завидна техника Wink .След изцеждане прави студен компрес на гърдите,докато се регулира кърмата.Другото което мога да те посаветвам е да ограничиш малко течностите,но не и да ги спираш напълно.
Слагай бебето ако трябва и на час на гърдата,докато премине препълването,то е най-добрата помпа.Като се уталожи малко положението, изцеждай само колкото да облегчиш гърдите,не до край, за да не се стимулира допълнително.

# 4
  • Мнения: 6 243
При мен положението беше подобно на това, което ти описваш - кърма явно имаше много, но не щеше да изтича. За да се улесни отделянето на кърмата, през първите няколко дни ми назначиха окситоцин, който се поставя мускулно, около 20 мин преди кърмене (предполага се, че се кърми по точен час). Известно време в къщи идва човек, койт о да ми ги слага след изписването от болница. Накрая просто пиех ампулите. Но все пак е нужно да се консултираш с лекар преди да почнеш окситоцина.

# 5
  • Мнения: 104
И аз преживях много с моите гърди ,2 пъти правех мастит,но слава богу успях навреме да го спра.  / единия път и бърза помощ не можа да ми помогне /.Единственото,което ми помогна е , че стоях на парите над една тенджера вряща вода на печката.След като се зачервят гърдите до болка , започва яко цедене.
Иначе съм пробвала всички описани по-горе техники,но без резултат.
Успех

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
А бебенцето не иска ли да суче?По-добра помпа от него няма!Естествено, то няма да може да изсуче толкова много кърма, така че няма да се разминеш с цеденето Sad Обливай си гърдите с по-топличка вода и после-цедене...Между кърменията - студени компреси.Ако запушиш канал - зеле в сутиена.Т'ва е...Упорствай, ще поцедиш малко на празен ход, пък все в един момент ще тръгне...

# 7
  • Мнения: 18
Същото ми се случи и на мен- цял месец го влачих този мастит. Освен цеденето и топлите компреси, можеш да пробваш следното:
- компрес с реванол между кърменията;
- непосредствено преди кърмене или цедене намазваш гърдата обилно с хума (без зърното) , чакаш да изсъхне, измиваш и цедиш. невероятно е  как помага това. Каза ми го вуйчо ми, който е ветеринарен лекар и каза, че това се прилагало при кравите., Колкото и да е смешно на мен ми помогна.
- Ако не дай си боже стигнеш до мастит, искай от личния лекар направление за физиотерапия - радар. Радара отпушва каналите. Процедурите са 10. единствено след радар не трябва да кърмиш от тази гърда поне 2 часа.
-можеш да налагаш гърдата и с лист от зеле (през нощта);
На мен всички тези неща ми помогнаха.
Дано да помогна на теб или на някой, който ще се сблъска с подобен проблем, защото минах през това и е ужасно

# 8
  • Мнения: 102
Здравейте,

И при мен кърмата ми дойде към трети-четвърти ден. Още в родилното като минаха два-три дни и гледах как бебка стои гладна много се притесних дали ще ми "слезе" кърмата и за да и помогна започнах да дърпам по-лекичко с помпата. Изглежда са ми били запушени каналите защото беше болезнено и изкарах кървава коластра, но може би това е помогнало и на следващия ден бебка успя да изсуче сутринта 30г, а следобед около 50 г. Вече три месеца я кърмя без проблем. Успех !

# 9
  • Мнения: 3 663
На мене кърмата ми дойде в болницата с гръм и трясък в 4 през нощта когато се събудих от болка във врата! Не можех да мърдам ръцете си от болка, а вечерта си легнах без грам напрежение в гърдите. Сигурно ще ти прозвучи ужасно, но да е жива и здрава една акушерка дето ме оправи и ми отпуши зверски запушените канали (коластрата ми беше ужасно гъста) - стисна ми по 2-3 пъти двете гърди и ме удари в тавана от болка, Обаче резултатът беше, че кърмата рукна на фонтани:) Първо трябва да си отпушиш каналите. На мене не ми даваха бебето, защото беше болничко и падна яко цедене 3 дни! Непрекъснато това правех -денонощно, за да не стане беля, и се оправих, но понеже няма бебе да суче (а по-добре от него никой не може да се справи) кърмата ми намаля и сега сме на смесено хранене. Освен въпросната акушерка най-много ми помагаха топли компреси - намокряш една хавлийка с топла вода (топла колкото можеш да търпиш), слагаш си я на гърдата, държиш я една две минутки и после цедиш - аз редувах помпичка и с ръката. Обаче най-добре е да слагаш бебчето все пак - те се справят най-добре с тази работа Simple Smile Аз въпреки всичките усилия все още имах една две бучки, когато сложих бебето за пръв път да суче (на 7 ден) и не знам как го направи, но ги изсмука Simple Smile
А да - и намали малко течностите докато си отпушиш каналите и кърмата тръгне спокойно, после пак можеш да си ги увеличиш, за да образуваш повече.
Успех Simple Smile

# 10
Az bqh po sy6tiq na4in v Bolnizata i lekarkite vse mi vikaha 4e 6te imam nepriqtnosti kato izlqza.Tova koeto me spasi be6e pompatana AVENT vqrno 4e e mn.skypa no ako ot nqkoi nameri6 mislq 4e nqma da ima6 problemi.Tq e perfektna .Raka uspqh do 6m da hranq smeseno Joanna,a i tq ne se otkaza da su4e prez zqloto vreme.Uspeh!!!

# 11
  • Мнения: 485
Пробвай по горе предложенията!
Но общо взето ,топлото помага да се разширят и съответно отпушат каналите.И след това да те изсуче бебето или ти да се изцедиш.Вярно в началото е доста трудно,но..
Аз също имах проблеми със запушване на каналите на едната гърда.Обикновено влизах да се напаря в банята с гореща вода ,правех си масажи на гърдата със сапун.Даваш по- често да суче,изцеждах се на ръка не мога с помпа-гадно ми е.И си слагаш едно шише с топла вода на гърдата.
Успех newsm10

Общи условия

Активация на акаунт