Доволни ли сте от живота,който водите?

  • 3 908
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 537
И мислите ли,че животът е такъв,какъвто си го направим? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 46 436
Доволна съм.
Наистина е такъв, какъвто си го направим, от никой друг не зависи  Peace

# 2
  • Мнения: 4 806
въпросите търпят два подхода: кратък и обширен.
Краткият. Да. Да.

Обширният е доста обширен. Simple Smile
И все пак.
Да, доволна съм от живота си. Думата "доволна" не ми много харесва за този случай. В общия случай, след като човек е доволен, престава да иска нещо ново и различно, и по - добро. Бих казала, че харесвам живота си и го искам точно такъв, какъвто е. Най-важното е, че винаги мога да искам промяна в положителна посока. Не го приемам за завършен. Имам много още да свърша.
Да, ние създаваме живота си с всяко свое съзнателно действие. Отговорността за това, което е днес и което ще бъде утре, си е изцяло моя. Да, има намеса случайността или разположението на звездите. Въпреки това остават достатъчно големи полета на избора. Винаги.

# 3
  • Мнения: 5 539
Донякъде съм доволна. Можеше да е и още по-добре, но каквото си надроби човек, сам си го сърба. Понякога изпадам в самосъжаление, заради грешки, които съм допуснала и които вече не мога да поправя, но това са моментни състояния.
Погледнато отстрани, обаче, аз съм направо за завиждане. Като се огледам около себе си и видя на какво дередже са много от приятелите и познатите ми, разбирам, че съм егати късметлийката  Laughing
И съм благодарна на Господ за всичко, което имам! Praynig

# 4
  • Мнения: 3 537
Питам по повод на едно изказване на моя позната,че всичко зависи от съдбата.Но аз не смятам,че  е точно така.Ако например по цял ден си стоя в къщи,без да си търся работа,никой няма да дойде в нас,за да ми предложи някаква работа,нали?Все пак трябват и някакви усилия от наша страна. Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
В общи линии- да. Но нравът ми е такъв, че все искам нещо друго, различно от това, което имам. Нямам угодия, но не забравям да благодаря и да оценя нещата, които имам.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Питам по повод на едно изказване на моя позната,че всичко зависи от съдбата.Но аз не смятам,че  е точно така.Ако например по цял ден си стоя в къщи,без да си търся работа,никой няма да дойде в нас,за да ми предложи някаква работа,нали?Все пак трябват и някакви усилия от наша страна. Thinking

"Съдбата" е удобно оправдание за пасивност. Правиш каквото можеш, за да знаеш, че си се възползвал от шансовете си, пък каквото стане....

# 7
Да, доволна съм , даже бих казала щастлива съм. И да смятам, че зависи почти изцяло от мен и разбира се с малко (или повечко) доза късмет. Допускам грешки имам трудности, но се стремя да ги преодолявам и да не се обръщам съжалително назад. Никога не спирам да вдигам летвата на желанията и мечтите си и да се стремя да ги постигам.

# 8
  • София
  • Мнения: 121
Това за съдбата ... зависи. Аз не мога да кажа, че не съм доволна от живота си, защото съм жива и здрава, имам страхотни приятели, родители, роднини.. Вярно е също, че и до момента нямам това което истински съм искала през целият си живот- мое семейство, детенце, но вярвам, че и това ще стане ... понякога отдавам трудностите, които ми се случват на собственото разбиране за света, а понякога си казвам, че човек има нужда и от късмет... някои хора например само си помислят за нещо и го получават точно така, както са го искали и не разбират, че това е късмет, щастлива звезда, съдба  или както искате го наречете ... При мен нещата не се случват така, чудя се дали защото нямам късмет или защото мирогледа ми е различен  newsm78

В общи линии- да. Но нравът ми е такъв, че все искам нещо друго, различно от това, което имам. Нямам угодия, но не забравям да благодаря и да оценя нещата, които имам.
 
А и това също го има при мен... но, искренно ми се иска вече да не е така и да спра да търся все нещо ново...

# 9
  • Мнения: 3 537
Съгласна съм.Понякога това,да търсим все нещо ново е направо убийствено.Вечно да не си доволен от постигнатото и да искаш още.На мен напоследък често ми се случва,за съжаление. Confused

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Да кажа, че съм напълно доволна, ще е твърде крайно мнение. Общо взето, засега постигнатото ме устройва и радва, но не ме отпуска,  набирам инерция за  второ дете, допълнителни занимания, нова организация в домакинството... (Интересно ми е как би отговорил мъжът ми на този въпрос, при тези ми планов... Mr. Green).
Иначе съдбата си е съдба, късметът си е късмет, ама и те имат нужда от по едно рамо - "Господ дава, ама в кошара не вкарва".

# 11
  • Мнения: 494
Съгласна съм.Понякога това,да търсим все нещо ново е направо убийствено.Вечно да не си доволен от постигнатото и да искаш още.На мен напоследък често ми се случва,за съжаление. Confused

И аз вечно търся нещо и това психически ме'' убива'' бано и мъчително.

# 12
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да!Определено съм доволна от живота си и то защото аз си го направих такъв какъвто исках да бъде,с много труд и упорство. Simple SmileИмам всичко което му трябва на човек да е щастлив.Имам чудесен съпруг,имам прекрасни деца да са ни живи и здрави.Имаме собствено жилище,кола,финансово сме добре.И най-важното живи и здрави сме. Grinning
Повече не ми трябва дай боже така да е и занапред.

# 13
  • Мнения: 8 769
Не, не съм доволна.
Да, смятам, че животът ни е такъв, какъвто си го направим, но все пак късметът играе важна роля.
Да, от известно време взех нещата в свои ръце и мисля, че започва да се вижда смътна светлинка в тунела. Flutter

# 14
  • Мнения: 133
Да, доволна съм. Аз също съм на мнение, че животът на човек е такъв, какъвто сам си го направи.

Общи условия

Активация на акаунт