анестезиолог Майчин дом Варна?

  • 3 363
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте!!!
Искам да попитам мамите раждали секцио в майчин дом Варна ,имаш ли право да си избереш сам анестезиолог или който се падне на смяна-ТОЙ Е!!!
И още едно въпросче-можете ли да ми дадете препоръка за такъв,отново в Майчин дом!
Избрала съм си лекар,но искам да знам дали имам право на избор и за анестезиолог!!! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 131
Аз раждах в Майчин дом - секцио, ама изобщо и не съм се замисляла за това кой ще ми е анестезиолога. Просто исках доктора ми да е Яков и това е. Дори не знам името на анестезиоложката - беше една доста мургава с много черни вежди  Embarassed. Май май не можах много да ти помогна  Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 398
Мисля че в Майчин дом анестезиолозите са двама и то доста добри.Аз бях при д-р Добрева ,за  нея бях чувала доста добри отзиви.Не мисля ,че ще е да проблем предварително да си уговориш анестезиолог. Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Малко се намесвам в темата ти Sorry  Embarassed. Искам да попитам, а там правят ли предварително тест за алергии към упойки, при планово секцио ?  И пращат ли да се запознаеш предварително с анестезиолога, за да си поговорите преди операцията ?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 398
Да тестове за упойки правят ако искаш . Абсолютно можеш да се запознаеш с анестезиолога предварително за да ти разясни всичко подробно.Аз щях да се срещам преди раждането с д-р Добрева(в последния момент реших да раждам с епидурална) ,но бебо не дочака и се наложи в просеца на раждане ,докато ми поставя упойката да обеснява всичко.Определено е много спокойна и много внимателна.Аз започнах нормално раждане с епидурална (тя ми я постави) и после по спешност секцио (пак тя ми постави пълна упойка).

# 5
  • Мнения: 13 512
Да тестове за упойки правят ако искаш .

Как така "ако искаш"? Не е ли задължителен ?

# 6
  • Мнения: 111
До колкото знам теста за алергии е задължителен,както май и срещата с анестезиолога.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 398
monda ,ох сори задължителен е разбира се! Само че при мен нещата се развиха много набързо.В последния момент ми правиха всички тестове.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Да, още с приемането ми направиха тест за алергии. Анестезиолог ми беше др. Добрева. Беше много мила и надълго и широко ми обясни всичко ( аз раждах нормално с епидурална упойка ). Зададох и много въпроси и тя ми отговори  Wink Май беше споменала че е специализирала в чужбина...
Иначе има и един мъж. И мисля че и двамата са там през деня, защото операции през ноща там няма, освен по спешност.
Леко раждане  Hug

# 9
  • Мнения: 1 866
Има 2 анестезиолога - Д-р Добрева и един мъж, на който все не му запомням името. Д-р Яков ми е казвал, че и двамата са добри. Редуват се 1 седмица единия, една седмица другия доколкото знам. На мен и при двете раждания (и двете секцио) упойката ми я слага д-р Добрева. Първият път спиналната упойка ми я сложи е нямах никакъв проблем. Вторият път обаче след 4 неуспешни опита и 3 сменени игли се наложи да ми сложат пълна упойка. Просто все попадаше на кръвоносен съд, а 4-я път уж успя да вкара иглата но въобще нищо не ме хвана. Някакъв малшанс, обясниха ми че много рядко се случва, но се случва. Притесни се много д-р Добрева, че не успя да уважи желанието ми за спинална (аз до последно я молех да опита пак и пак, затова и стигнахме до 4 опита), но пък всичко после мина много добре, получих онбяснения за станалото, погрижиха се много добре за мен и на 4-я час след операцията бях на крака и обикалях вече отделението Grinning Така че колкото и да са добри лекарите, въпрос на организъм е, важното е че се прави всичко възможно да бъдем добре. Аз съм доволна от тази анестезиоложка, въпреки станалото.

# 10
  • Мнения: 1 866
Забравих да добавя, че тестове ми направиха също преди операцията.

# 11
  • Мнения: 38
Както са казали момичетата по-горе, анестезиолозите са двама и се редуват, но не помня дали през месец или през седмица.
Преди да се стигне до среща с Д-р Добрева, разбрах, че не можеш да ползваш друг анестезиолог освен работещите в МАйчин дом.
Аз раждах нормално с епидурална и още 2 седмици преди термина помолих лекарката си да ми уреди среща с Д-р Добрева. Зададох й много въпроси относно видовете упойки и рисковете, свързани с тях. Тя ми обясни внимателно и изчерпателно. След което я помолих да ми направи тест за алергии към всички упойки, които ползват, независимо дали за секцио или нормално раждане. Тя ми ги направи и се оказаха отрицателни. В деня на раждането отново ми обясни всичко за епидуралната. След кати ми я постави идваше периодично да види как се чувствам и как я понасям. На следващия ден след раждането отново дойде в стаята ми да попита как съм. Много внимателна и човечна жена!!!

# 12
  • Мнения: 4 564
и аз бях при д-р добрева (доволна съм само от нея в тази'' болница'') планово секцио , но за тест за алергии никой дума не спомена
а пък да си на крака на 4-тия час след операцията просто забрави

# 13
  • Мнения: 4 418
Анестизиолозите са двама- д-р Добрева и д-р Мичонов/ или Мичоров не съм сигурна/.Препоръчвам ти го невероятен лекар е.Като ме изписваха му казах,че той отговаря на представата ми за добър лекар в добра болница.Каквото исках това правеше.Ако трябва сега да избирам ще държа на всяка цена да е той.Приятелката ми ражда нормално при д-р Халачева и епидуралната и поставяше д-р Добрева.Три опита и все не можеше да и уцели правилно мястото и накарая не  и подейства въобще упойката.Казала и после,че много рядко,но има такива случаи.А приятелката ми смята,че е от това,че късно са почнали слагането на упойката.
А специализация в чужбина има д-р Мичонов-работили са заедно с д-р Яков/при когото раждах аз/  в Англия,за Добрева не знам.

# 14
  • Мнения: 952
аз като раждах нормално и епидуралната ми я постави д-р Мичоров. Наистина много е внимателен обяснява какво прави как ще стане. Но мене толкова ме болеше че нищо не съм го питала допълнително исках просто да спре да ме боли,но защо нямам спомени да са ми правили тест за алергия newsm78/даже си мисля че не са/. След като родих и престоя ми там идваше в стаята да ме пита как съм Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт