Имена на дете от смесен брак

  • 1 869
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Наближава вече момента на среща с бебчо и с таткото започнахме да се позамисляме по-сериозно за имената му. Нашият татко е чужденец и има само две имена, от които иска като бащино да вземем неговото бащино (не собствено и без наставка 'ов'), а като фамилия родово име, което за съжаление не присъства в паспорта му. Като почнах да чета законите се отчаях, че май хич няма да имаме такъв избор newsm78. Моля помагайте, всякаква информация и предложения са от полза, защото мъжа ми е твърдо решен за имената.

# 1
  • Мнения: 13 512
Наставката -ов няма да е проблем,но за име, което не е фамилното на съпруга...не ми се вярва да стане. Отиди да попиташ в ЕСГРАОН-а. Мисля,че там могат да ти подскажат,ако има някакъв начин. Ако има начин детето да  се роди в чужбина и там да му се издаде  акт за раждане, то тук  ще препишат данните от  акта му за раждане в чужбина.

# 2
  • Мнения: 3 423
Не сте задължени да пишете бащино име, след като детето е от смесен брак.
Собствено и фамилно само. Ако фамилиите ви се различават,
може да се споразумеете, чия да получи бебето.

# 3
  • Мнения: 13 512
По българските закони детето трябва да има 3 имена. И да носи фамилията на бащата,след като имат брак родителите.Проблемът е как да носи фамилия,която не фигурира в паспорта на бащата.

# 4
  • Мнения: 476
Все си мисля, че не е необходимо фамилното име на бащата задължително да е същото като на детето. Баща ми и брат му имат различни фамилни  имена, което означава, че един от тях носи и различно фамилно име от баща си.
Възможно е нещата да са променени вече...  Няма ли някой адвокат тук?

Виж тук какво пише.

http://www.infotel.bg/juen/arh/20832010.htm

# 5
  • Мнения: 4 629
Това, което искате не може да стане, ако детето е родено в България, независимо ото това, че таткото не е българин.По закон второто име на детето трябва да е първото име на бащата. Може да бъде без наставката -ов, -ова. Можете да смените името на детето, ако отиде в чужбина и заведете дело за промяна на имената

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Ами аз да се намеся в темичката понеже ми е още прясно.
Мъжа ми е чужденец и има само собствено и ме и фамилия. Бебето ни се роди в БГ и беше задължително да има и бащино име. Така малкия ми син се сдоби с 4 имена   Whistling  Стивън - Честър - първо, после бащино и накрая фамилия. Няма окончание "ов" накрая  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 566
Аз също имам подобен проблем и питах юрист от общината и наистина детето трябва да има 3 имена, като второто е бащино име - името на бащата, не може да се прескочи. Ние искахме да има 2 собствени имена и фамилия, но не може.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Защо пък да неможе да има две собствени имена?  newsm78
Нали има Анна - Мария... и други такива???
И как така на нас преди 2 месеца ни позволиха детето да има 2 собсвени имена? Хмммм...

# 9
  • София
  • Мнения: 35 817
Аз също имам подобен проблем и питах юрист от общината и наистина детето трябва да има 3 имена, като второто е бащино име - името на бащата, не може да се прескочи. Ние искахме да има 2 собствени имена и фамилия, но не може.
Може - моето дете е с 2 собствени имана -и това стана преди 15 години.
Та то сега е с 4 имена, като това на бащата не завършва на - ов.

# 10
  • Мнения: 13 512
Дъщеря ми също е с 4, но тъй като първите две се броят за лични, се смятат за 3. Лично,бащино,фамилно Идеята е, че не може да има  само лично и фамилно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 566
Не съм се изразила правилно.  ooooh!Може 2 собствени, но без бащиното не може Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт