жълтък

  • 1 024
  • 19
  •   1
Отговори
Мами как давате жълтъка на бебоците си ние сме на 4 м. и педито каза да и давам по четвърт на ден но аз доколкото си спомням на синът ми му давах през ден но това беше преди 10 год.и не си спомням добре

# 1
  • Мнения: 476
Аз не съм давала жълтък, но ако все пак много държиш дава се по четвърт жълтък в началото два пъти седмично. Не е ли малко раничко за захранване?

# 2
  • Мнения: 748
Shocked ама за какво ще даваш жълтък на 4 месеца? педито ти не знае ли, че вече се препоръчва късното захранване след най-рано 4-6 месец. жълтъка се дава мноооого по-късно.
виж в библиотеката на подфорума Кърмене и захранване на бебетата. има много полезни статии за захранването Peace

# 3
  • Мнения: 949
Ние започнахме със жълтъка към 5-6 месец.Една седмица през ден по четвърт,през втората-по половин и от следващата по цял жълтък.

# 4
  • Мнения: 4 629
Сина ми започна да яде яйца след 12 месеца. Сега си хапва по 1 яйце на закуска по няколко пъти в седмицата. Аз не бих давала жълтък на толкова малко бебе Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И до настоящия момент синът ми не е ял жълтък

# 6
  • Мнения: 992
още не съм дала жълтък, но тези дни мисля да й дам вече, иначе и мойта педи ми каза от началото на 5-ти месец да почвам но ми се вижда че е прекалено рано, иначе се дава по четвъртринка през ден със зеленчуковото пюре

# 7
  • у нас
  • Мнения: 5 696
и аз мисля, че е доста рано да даваш жълтък на бебо. аз също не му давам. ама в супите от кухнята застройката е с жълтък

# 8
  • Мнения: 1 353
И на мен ми се вижда доста рано за жълтък newsm78

# 9
  • Мнения: 3 042
иначе се дава по четвъртринка през ден със зеленчуковото пюре
Peace
след това към 8м по 1/2, а към 11м цял жълтък.
 

Аз съм захранила рано с жълтък, но те съветвам да изчакаш до навършване на 6м на бебчето и тогава да захраниш.

# 10
  • Мнения: 3 760
С даването на жълтък преди навършване на годинка рискуваш да предизвикаш алергии и храносмилателни проблеми. А даването на каквото и да било в 4-ти месец е опасно, ненужно и безнадежно остаряло...

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Спомням си че беше четвъртинка през ден в зеленчуковото пюре.
За протокола не съм дала още.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 900
според нашето педи жълтък се дава на 10 месеца, но може би ще го отложа и до годинка....

# 13
  • Мнения: 2 897
Нашият педиатър каза да започна да давам на бебчо жълтък като беше на 6 месеца,аз не съм му давала,а той вече е на 8,ще отложа още някой друг месец,особено пък и заради тези горещини...

# 14
  • Мнения: 791
Вкючвам се в темичката, защото нашата педи ни каза да започваме с жълтъка от 6м и 10-на дни нататък. Но как да стане тая работа като още и зеленчуците не иска да ги помирише!  newsm78
Да уточня, че я кърмя и й давам плодово пюренце между храненията.
А как се оправяте с педиатрите, след като вече са препоръчали жълтъка, а майката не го дава до годинката /например/?

Общи условия

Активация на акаунт