Малката иска да спи на земята

  • 1 388
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 848
Здравейте!
Малката ми дъщеря е на почти две годинки.От около два месеца насам не иска да заспива в леглото си,а ляга на земята.Сваля си възглавничката,завива се и заспива.След това я местим.Не сме сменявали леглото и,опитахме да я слагаме и в по-голямото легло на кака и,но-не.Аз се притеснявам да не настине така,вярно,тя спи там около 15-20 минути докато заспи дълбоко,но все пак...А този навик ако и остане така и през зимата?!
Дайте ми съвет,как да я накарам да ляга в леглото си отново.
АА,и това го прави само вечер,следобяд си ляга и си заспива в леглото.

# 1
  • Мнения: 2 818
Моята също понякога иска така да спи. Постилам й едно одеало, ама не много дебело и меко... колкото да не й е студено отдолу. Оставям я да спи там... и понеже не е много меко и удобно, колкото и да е готино, тя си се връща в леглото за следващото спане.

По принцип в някои детски градини децата спят на душечета на земята (ееех, защо по мое време нямаше такива  Crossing Arms ) така че не е чак толкова вредно  Peace

# 2
  • Мнения: 416
Синът ми е на същата вълна. През деня няма проблем - заспива си в леглото, но вечерта е невъзможно просто. Заспива на килима в хола, гушнал мечето си. Мисля, че ще отмине.

# 3
  • Мнения: 3 576
Остави я да спи където си иска - за детето е такъв кеф и ново изживяване да спи на различно и странно място. Hug

Аз помня, че също като малка имах мераци да спя на пода - 1-2 дена изкарах на одеало на земята, изръмбих се и се върнах на мекичко, но пък ми беше супер интересно да гледам света докато заспивам от долу.
А веднъж си изкарах следобедния сън в палатка на двора при баба ми и дядо ми - ето, още го помня  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 893
И ние сме така-на обяд в леглото,вечер на земята. Свалихме дунапренения душек и сега и тримата спим на земята.И макар че малката спи при нас рядко, ние пак си спим на земята,че е по-хладно.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 791
Моята дъщеря от 6 месечна /като пропълзя/, до годинакта заспиваше само на земята. Дърпаше си одеалата и си заспиваше върху тях. После сама се отучи.

# 6
  • Мнения: 7 106
Ейййй, значи е някаква нова мода и не е само при нас. Добре че погледнах темата, за да се успокоя.
Дъщеря ми не заспива на земята, обаче от около 1-2 седмици ми прави впечатление, че когато и пускам детско да гледа, смъква всички възглавници и чаршафи от спалнята, прави си "леговище" на пода и лежи там. В началото направо изтрещях  #Crazy и се чудех как и хрумват подобни идеи, обаче то си било нормално  Laughing.

Ами ще чакам и аз тогава, да и хрумне нещо по-интересно от това.

Валенцето
не се притеснявай за зимата, знаеш ли колко време има още до тогава и колко неща може да измислят Wink.

# 7
  • Мнения: 135
Здравейте,
И ние сме така.От както и махнахме решетки от кошарата,слиза от нея,с днете си възглавници под мишник и бибата в уста,простна се върху земята и заспива.......Вечер двете заспиваме на спалнята.
Обяснявам си го,че е топло сега и търси хладното.
цЪк

# 8
  • София
  • Мнения: 9 848
Благодаря ви!Явно не сме само ние Wink.Ето ви я моята госпожица :
http://www.bgphoto.net/photos/16742/o632916224116250000.jpg

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 23:49 от Валенцето

# 9
  • Мнения: 7 106
Сладурки  Heart Eyes.

# 10
  • Мнения: 2 784
И ние отскоро имаме такива мераци, само че сутрин, още в просъница. Мисля, че е, защото на пода е по-хладничко.  Twisted Evil Надявам се да отмине със жегите...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Ivellina и Валенцето! Погледнете си двете госпожици колко си приличат!
На една възраст, къдрокоси, тъмнокоси, с биба в устата, обица на ухото и розова блузка+зеленички гащи  Crazy че и килимът еднакъв почти

Общи условия

Активация на акаунт