От кога риба?

  • 483
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
От кои месец мога да започна да давам риба и каква??

# 1
  • Мнения: 346
Не мога да повярвам.....никои ли не е давал риба?????

# 2
  • София
  • Мнения: 9 853
Аз съм давала.Захраних рано и започнах да давам рибните пюрета на Ганчев в шестия месец.Към годинката започнах да давам и манджи с купена риба.По принцип за бебета и деца се препоръчва бяла риба,но аз съм давала основно скумрия и хек.Не зная при късното захранване кога се почва с рибата,майките захранили късно нека кажат.

# 3
  • Мнения: 6 243
Сори, сега виждам темата.
Дадох рибата след годинка. Почнах с рибните пюрета на Семпер - обожава ги! Постепенно, с преминаването към обща храна, почна да хапва от домашно приготвената - пъстърва, хек, понякога скумрия. Много обича тон (от консерва), но започнах да й давам доста по-късно, както и пушена пъстърва (тя й е любимата), заради високото съдържание на сол и в двете - около две годишна възраст.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 853
Сладка Хапка,искам да ползвам темата и да те попитам нещо.Пишеш за пушена пъстърва.Моите деца я обичат,но все се притеснявам да им давам,защото съм чела,че пушените храни са силно канцерогенни.Затова и рядко ги купуваме вкъщи.Дали е така или е малко преувеличено?

# 5
  • Мнения: 6 243
Вероятно е така, ама като е вкусно  Laughing
Нали знаеш, животът е твърде кратък, за да не му се наслаждаваш пълноценно.

Аз не я храня основно с пушена пъстърва, разбира се, но у нас това е любимо рибно мезе, затова като види, че сме я сложили на масата, си взема с удоволствие по няколко хапки. После сама се отказва, защото е соленичко и я загаря за вода  Grinning.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 853
Благодаря!При моите няма вероятност сами да се откажат Wink ами ще ядат до...пръсване GrinningЗатова ще продължаваме по-рядко да опитваме от тази вкусотия явно.

# 7
  • Мнения: 6 390
..........но все се притеснявам да им давам,защото съм чела,че пушените храни са силно канцерогенни.Затова и рядко ги купуваме вкъщи.Дали е така или е малко преувеличено?

- Не трябва да се дават на децата колбаси, като салами,кренвирши, шунка, и пушени меса, риба и пушени сирена. Нитратите (селитра), с които се приготвят, са също канцерогенни, и не по тази причина трябва да се избягват.

http://bulgarianbaby.tripod.com/hranene.htm


# 8
  • Мнения: 6 243
Да, така е. Моля да го имат предвид всички - ясно искам да напиша, че не насърчавам даването на пушени меса и риби, най-малко за тепърва захранващи се бебета. Дъщеря ми е на 2 години и 3м., не е новородено и донякъде заради възрастта й не съм така стриктна, но това е мое лично решение.

Смятам, че ако една храна е част от менюто на семейството ми, е по-добре детето да я опита, отколкото да му обяснявам защо не бива да я опитва, но в същото време всички други да я ядат. Небъдна работа е тая. И без това храненето на двегодишното дете е емоция сама по себе си, не е лесна работа да ги накараш да ядат нови неща  Wink, затова не й убивам ентусиазма. Кърмя като антидот  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 9 853
Даа,значи ние добре се ограничаваме цялото семейство от пушените неща-просто не купуваме или го правим рядко.Разбира се,че ако го има вкъщи няма да се скрия да го ям.Поне така и ние с мъжа ми почнахме да се храним здравословно покрай малките Wink.
Сега за рибата-коя риба е бяла и защо не се препоръчва скумрия и хек?
Сега вече авторката не може да се оплаче от липса на отговори. Laughing

# 10
  • Мнения: 6 243
Сега за рибата-коя риба е бяла и защо не се препоръчва скумрия и хек?
Що да не може скумрия. newsm78 Мазните риби са много полезни. За хека - също нямам идея защо да не става.

Баба ми все сьомга е давала на мама и тате сигурно. Laughing

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
От кои месец мога да започна да давам риба и каква??
Аз започнах да давам преди около 3-4 седмици. Домашно приготвена - взимам филенце- бяла риба и го сварявам заедно с картоф, морков, лук и т.н. Пасирам и готово. С такъв апетит лапа Laughing

# 12
  • Мнения: 6 390
Подходящи са белите риби/мерлуза/, които са лесно смилаемии.
Избери по-мазна риба, по полезна е.........Гледай да не е от живарник, да е прясна  ( Има такава в Метро ), а не замразена или от консерва.........най- добре морска , да не е много голяма  ...колкото по- малка, толкова по- добре.....да не е дънна......Избягвай рибата тон и акулата, защото съдържат живак.....и изобщо големи риби, колкото по - високо в хранителната верига, толкова повече отрови поглъща........

Аз по тези критерии се спрях на скумрията, но наскоро четох, че това е една от най- алергизиращите риби, за Хек-а нищо лошо не съм чувала  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт