Отговори
  • Мнения: 5 370
Може би някои от вас знаят, че вече яхнах работното ежедневие и то на нова работа след майчинството. НЯмам проблеми с адаптацията, бързо възприех нещата, но-почна да ми докривява сутрин адски за дребчо.
Като дойде време да тръгвам и да го оставям на гледачката-чак сълзички ми изскчат. Гледа го перфектно, жената, нахранен е, наспан, забавляват се, росува му, възприема я. НЕ си следя ГСМ- а час по час и не им звъня нон стоп.
Обаче от 2 сутрини ми е адски криво. Пускам си Мп-3 плейъра по пътя на макс, за да не ми текнат сълзите.
Кажете как да се справя? Sad Embarassed

# 1
  • Мнения: 5 140
Нормално е да ти е мъчно.
Ще го превъзмогнеш, нали все пак и на него му е добре с нея.
Ами ако е на ясла, ще ти е още по терсене, май.
Пускай музиката на Мах и така.
Аааа и честита нова работа.  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 629
И на мен ми докривя, докато ти четях постинга  Cry Дано да ги пребориш тези си чувства някак си   bouquet съжалявам, че нямам идея как само исках да ти пожелая успех

# 3
  • Мнения: 2 214
О милата:(
И при мен е същото, всеки ден си мисля дали си заслужава да излизам.
Дали не биха се справили и без мен?
Незнам с какво да ти помогна, може би ако знаеш че не си само ти така ще ти е по лесно.

# 4
  • София
  • Мнения: 630
Ох, бебка е още на 6 месеца, а аз отсега изпитвам страх от първата голяма раздяла . Успокоявам се с това, че тези събития и чувствата от тях са съвсем естествени. Предполагам, че ще е същото като да загубиш нещо много ценно, но да знаеш, че е за кратко и после пак ще го намериш. Ето такива неща ми се въртят из главата.

# 5
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Затова не харесвам бавачките  Crossing Arms, ако го видиш как се заиграва и е щастливо и остава с желание с други деца в детска градина ще ти е по-леко. Докато той плаче и се моли и на теб ще ти е криво. Алекс вече от година ходи на градина, но ако го води някой друг по-късно и ме види мен как излизам за работа пак плаче. И на мен ми се реве Sad.
Излизай без да те види сутрин, докато са в друга стая  smile3506 ...

# 6
  • Мнения: 25 447
Напълно те разбирам.  Hug Но има и по-лошо. Представи си да оставиш зад гърба си пищящо дете и цял ден да кънтят виковете му в ушите ти: "Мамооооо, мамооооо!"
Никоя майка не заслужава това!  Naughty

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
просто си поплачи
позволи си лукса да си тъжна... и нещата лека полека ще отминат
моята съседка спешно трябваше да се върне на работа - беше и доста трудно първия месец - та може би и втория, но после... сега е перфектна майка и служител
а аз съм една вманиечена майка, чието дете не може да я пусне до тоалетната Wink
има много предимства в това детето да не расте само с майка си - знаеш го - нека тези мисли ти помогнат поне малко
успех - чела съм твои постове - мисля, че ще се справиш
но не се лишавай от лукса да потъгуваш на свобода - ако трябва тръгни по-рано да си поплачеш, да си освободиш нервите - не се затваряй в теб!

# 8
  • Мнения: 3 456
 Ами то няма съвет, как да не ти е тъжно- просто след известно ереме, кото се прибереш в къщи и видиш как със светещи очички ти разкаже каква страхотна игра е научил днес с бавачката или на какво интересно място са ходили или специалната рисунка за мама, на която едва ли ще можеш да разпознаеш, кое точно е "мама", ще се убедиш, че си взела правилното решение, защото откъсването ви един от друг е много полезно и за двама ви - ще видиш. Ти също имаш нужда от нови контакти и нови "занимания". А на моменти пак ще си ти става мъчно- просто няма начин- все пак на цялата Земя има само един човек , който за него е "МАМА". То май още повече те натъжих- просто се разчувствах от думите ти!

# 9
  • Мнения: 5 370
Затова не харесвам бавачките  Crossing Arms, ако го видиш как се заиграва и е щастливо и остава с желание с други деца в детска градина ще ти е по-леко. Докато той плаче и се моли и на теб ще ти е криво. Алекс вече от година ходи на градина, но ако го води някой друг по-късно и ме види мен как излизам за работа пак плаче. И на мен ми се реве Sad.
Излизай без да те види сутрин, докато са в друга стая  smile3506 ...
Aма точно обратното бе, Ели, той вече си има СВОИ игри с НЕЯ. Разбираш ли?
Точно май от това ми докривява.....щастлив е, разбираш ли?
И аз си спомням, че до съвсем скоро е бил щастлив и с мене......

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Ох, разбирам те, на мен от сега ми е криво, защото Мартин ЕВЕНТУАЛНО ще ходи на ясла от септември.
Но  catnadeen е права, постепенно нещата ще влязат в релси, все пак социализацията на децата ни, пък и нашето собствено
навлизане отново в света на големите  Mr. Green е неизбежно. Вечер като се прибереш, си го гушкай, гушкай, гушкай - за компенсация. Сигурна съм, че така правиш и без да ти казвам, де.

ПП Между другото, онзи ден те мернах с периферното зрение пред Sofia Mall - срам ме беше да ти се обадя  Embarassed newsm78, ама искам да ти кажа, че определено си в много добра форма  Peace

# 11
  • Мнения: X
Мила, в абсолютно същата ситуация съм - на нова работа и дечко на ясла, да ти кажа аз не се тормозя, защото когато се върна се радвам толкова пълноценно на малкото диване и тя ме чака с радст, а като бяхме по цял ден заедно чак ни писваше една от друга. Сега нямаме време да си се нарадваме, а и аз съм по-удовлетворена от себе си, че се реализирам и професионално. По-ведра съм някак.......

Спокойно, аз всяка сутрин, като я оставям в яслата си мисля за хилядите жени, които правят точно същото и изпитват същите чувства и ми става по-леко на душата Grinning

# 12
  • Мнения: 3 456
Затова не харесвам бавачките  Crossing Arms, ако го видиш как се заиграва и е щастливо и остава с желание с други деца в детска градина ще ти е по-леко. Докато той плаче и се моли и на теб ще ти е криво. Алекс вече от година ходи на градина, но ако го води някой друг по-късно и ме види мен как излизам за работа пак плаче. И на мен ми се реве Sad.
Излизай без да те види сутрин, докато са в друга стая  smile3506 ...
Aма точно обратното бе, Ели, той вече си има СВОИ игри с НЕЯ. Разбираш ли?
Точно май от това ми докривява.....щастлив е, разбираш ли?
И аз си спомням, че до съвсем скоро е бил щастлив и с мене......
Е, недей така, ами ако не я харесваше?! Тогава какво щеше да ти е душата?!Аз ги познавам и двата варианта. Как ще реагираш, ако сутрин ти казва, даже без да реве, ами едно такова, сякаш е събрал мъката на целия свят в очите си: Не искам с нея МАМО-о-о, моля те, моля те, моля те!!! И направи оная тъжна устичка- нали я знаете всички.

# 13
  • Мнения: 5 370
Ох, разбирам те, на мен от сега ми е криво, защото Мартин ЕВЕНТУАЛНО ще ходи на ясла от септември.
Но  catnadeen е права, постепенно нещата ще влязат в релси, все пак социализацията на децата ни, пък и нашето собствено
навлизане отново в света на големите  Mr. Green е неизбежно. Вечер като се прибереш, си го гушкай, гушкай, гушкай - за компенсация. Сигурна съм, че така правиш и без да ти казвам, де.

ПП Между другото, онзи ден те мернах с периферното зрение пред Sofia Mall - срам ме беше да ти се обадя  Embarassed newsm78, ама искам да ти кажа, че определено си в много добра форма  Peace

тенкю, заслабнах доста, откакто ходя на бачкане.
Трябвало е да ми се обадиш. Hug

# 14
  • Мнения: 7 263
Милата  Hug Hug Hug
Като четох постинга ти чак физически усетих нещата, които те вълнуват. Баткото ни е вече на 9 години, а малкия на 4 и половина.
Повярвай ми и с двамата съм се чувствала така.
Големия ходеше на ясла за кратко и после на градина - ревеше докато стана 3 група.
Малкия прескочи яслата - беше си с бавачка в къщи. Знаех че е щастлив, че тя се грижи добре за него и въпреки това ми е било много мъчно.
Периода е много труден, никога няма да се чувстваш както преди, но постепенно нещата ще се наместят и детето ще привикне повече с жената и ти с работата и раздялата с него сутрин.
Тогава ще остане само трепетното очакване да се прибереш след работа и да получиш мечешка прегръдка и мазна целувка.

Честита работа   bouquet  bouquet  bouquet
И пак споделяй от време на време как върви. С малкия ми беше къде,къде по-лесно защото имах с кой да си споделям.

Общи условия

Активация на акаунт