Естествен флуор

  • 572
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, имам следния въпрос, давате ли флуор на децата си  и ако давате какъв? newsm78
Днес моята педиатърка ми каза, че не препоръчва синтетичния флуор, аз също съм чела статии по този повод и не мислех да давам. Тя ми каза обаче, че имало естествен слуор на сиропче, обогатен с витамини, който бил хубав, но бил много скъп. Струвал 150 лв, като стига за около 6 месеца по моите изчисления. Не се сетих да я питам как се казва Embarassed

# 1
  • Мнения: 326
Кleo_80, зълва ми е детски стоматолог. От нея знам, че ест.флуор се съдържа съвсем, ама съвсем малки количества във водата. Флуорът се съдържа още в някои видове чайове, в някакви морски ястия /тя ми каза, ама забравих/. Мисля, че веднъж извлечен от питейната вода напр., вече не е много естествен, не мислиш ли?
Зълва ми каза, че не бива да се прекалява, защото голямо количество от минерала може да доведе до обезцветяване на зъбите. А също, че флуорът, който човек приема с водата се увеличавал /което не било добре/, когато се готви в тефлонови съдове. Абе, нещо такова ми каза. Не я слушах много...   bouquet



 

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 15:12 от Anette

# 2
  • Мнения: 5 500
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101468.0
Давала съм няколко пъти, след като прочетох това забравих думичката Флуор, че съществува!!!

# 3
  • Мнения: 4 915
Никакъв флуор не съм давала, няма и да давам.  Naughty

Щом природата не го е измислила бебето да си го набавя по естествен път, няма защо да му го давам, при положение, че има толкова статии за рисковете, свързани с него.
Когато порасне детето, ще си го набавя по естествен път - от водата, от храната - там където се съдържа. Това разбирам под "естествено".

Във форума има много изписани теми за флуора, намери ги с търсачката.

Общи условия

Активация на акаунт