Има ли специалист по кърмене, който може да извикам в къщи?

  • 647
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Родих на 9 август със секцио! Детето ми беше в кувьоз и са го хранили със сонда, а след това и с биберон! Искам да го кърмя, още повече че има сърдечни проблеми, но момченцето ми не иска да сучи от гърдата, на 4 пъти имах късмета да засучи от мен за около 1 до 3 минути, но това беше, колкото и да настоявам, случвало се е да се борим по 20 минути, за жалост резултата е умора за него и невъзможност да си изяде и млякото после от биберона, а е задължително да качва и да се храни! Много трудно го събуждам за хранене и от шишето, а да не говорим за сученето! Искам да повикам или да отида ако трябва някъде, за да покажа какво правим и да разбера къде греша, ако не става при нас да не го мъча и да си го храня с биберон! В Майчин дом ми казаха че уж гърдите ми не ставали и разни ей такива, а това ми е втори син и първия макар и малко сучеше без проблеми от тия неставащи гърди! Помогнете ми с информация и съвет, опитвам се да наваксам и чета и всички статии които има в библиотеката на подобна тема, но не ми остава много време, целия ден ми отива в помпа, цедене, мъчене за събуждане и хранене поне по 30 минути! Трябва да помогна на този малък мъж, това е много важно за мен, да дам всичко от себе си!

# 1
  • Мнения: 4 428
Като бях бременна ходих на лекциите на сп. "9 месеца". На темата за кърменето бяха поканили една жена от едно от училищата за родители. Тя каза, че няма проблем да отиде на място при родилката и да помага при кърменето. Едното идване каза, че струва 10лв + транспорт. Проблема е, че не помня нито името й нито телефона, който даде. Но може да се свържеш със списанието и да питаш тях за контакти Grinning
Успех Hug

А това, че гърдите ти не ставали за кърмене направо ме разби #Crazy Как може да ти кажат такова нещо в родилно заведение #Cussing out Вместо точно те да ти помогнат и да те насочат как да си храниш детето #2gunfire И на мен в Св. София не ми обърнаха внимание, като питах за насоки в кърменето, но поне не ми казаха, че не ставам Close

# 2
  • Мнения: 1 896
Мамо Иги,
Най-напред честито бебенце и браво за решителността и смелостта ти!
Първо да ти кажа, че в "Майчин дом" от около две седмици вече съществува консултативен кабинет по кърмене, където вероятно ще ти помогнат със съвет. Можеш да се обадиш да питаш кога работят.
Освен това като чета какво пишеш, щом детенцето на няколко пъти е засукало от теб, значи със сигурност ще успееш да го научиш да си суче. Дотогава бих ти предложила да опиташ да го храниш с чашка, а не с биберон от шише. Може да се използва каквато и да е малка чашка, детенцето се държи полуизправено и чашката се поставя на долната му устничка, без млякото да се излива в устичката - на тази възраст то ще си го лочи като котенце.
Предимствата на храненето с чашка са че е много по-лесно от чашка да се приучва бебето към гърда, за разлика от шишето, което пречи в тази насока. Освен това с чашка детето има по-добър контрол по колко мляко да поема, по-добре си контролира дишането и от тази гледна точка този вариант е по-щадящ отколкото шишето при деца със сърдечни проблеми. При недоносени бебчета това хранене може много да помогне.
Можеш да видиш как се прави ето тук:
http://ammehjelpen.no/video/koppmating_stor.wmv
Само на норвежки го намерих, но това което казват, общо взето съм ти го написала по-горе. Важното е да го видиш на практика.
И не забрвяй винаги най-напред да предлагаш гърдата.
Ще успеете!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
За Консултативния център в Майчин дом може да се свържеш с д-р Анета Попиванова на  или да я потърсиш на 8ет. в неонатология за недоносени. Сигурна съм, че ще ти помогне. Не зная дали прави домашни посещения, но като се обадиш ще се разберете.

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 10:25 от Reza

# 4
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря ви много за отговорите!
Може да се наложи да се откажа, но знам че поне опитах и имах желанието да е така!
Докторите препоръчват да не го уморявам, може би са прави и ще трябва да взема друго решение,  но все пак ще опитвам може и да успеем двамата!

# 5
  • Мнения: 1 896
Дори ако ви е трудно и на двамата и ви иде да се откажете, поне се обади на д-р Попиванова преди това. Предполагам че съвсем различно ще ти прозвучи да чуеш насърчение и съвет от лекар, който да ти каже че можеш да се справиш.   Peace

# 6
  • Мнения: 6 243
Мамо Иги, поздравления за втория син   bouquet Да расте и укрепва бързо!!!

Не съм специалиста по кърмене, който търсиш, но ми се иска да ти напиша някои неща, дано да съм ти от помощ.

Търсиш "специалист по кърмене" - бъди предпазлива!!! Много хора БЕЗ образование се представят за такива специалисти. В нета циркулират разни телефони, но колко подготвени са хората, които отговарят на тях... Момичетата са ти писали за д-р Анета Попиванова - тя би била отличен избор - неонатолог с много опит именно в тази област!!! Търси я, дано се свържеш с нея и си уговориш среща.

Казваш, че специалистите са те посъветвали да не уморяваш детето с кърмене и че гърдите ти не стават. Гърдите ти явно стават, щом си успяла да откърмиш баткото, така че остави тия глупости и не им се връзвай. Потърсих инфо дали е препоръчително кърменето за деца със сърдебни проблеми в сайта на американската кардиологична асоциация - ето цялата статия, ако четеш английски, ще можеш да я разгледаш спокойно
http://www.americanheart.org/presenter.jhtml?identifier=4885
Ако не - най-важното с две думи:
Изтъква се важността на кърменето при децата с вродени сърдечни проблеми, заради способността на кърмата да предпазва от инфекции - тъй като за тези бебета това е от особено значение; Насърчава се кърменето, тъй като е установено, че
Цитат
The "work" of breast-feeding is actually less than the "work" of bottle-feeding. Sucking, swallowing and breathing are easier for a baby to coordinate while breast-feeding. The amount of oxygen available to your baby is greater while breast-feeding than bottlefeeding. Your baby's heart rate and breathing are more normal during breast-feeding. Compared to bottle-fed babies, breast-fed babies with congenital heart defects grow better.

 - т.е. При кърменето бебетата вършат по-малко "работа", отколкото докато пият от шише. Изсукването, гълтането и дишането по - лесно се координират в процеса на сукане от майчината гърда. Пулсът и дишането на бебето са по-близо до нормалните стойности. При сравнение между кърмени и хранени от шише бебета с вродени сърдечни заболявания, първите се развиват по-добре.

Коментира се също така, че поради повишените нужди на бебетата с вродени сърдечни заболявания от енергия, в много от случаите се налага даването на добавка от АМ.

Ето ти още две статии по въпроса - http://www.lalecheleague.org/llleaderweb/LV/LVDec99Jan00p123.html
http://familydoctor.org/375.xml

Навсякъде се сочи, че кърменето на бебе с такова заболяване изисква често специална помощ от специалист (Правилно си се ориентирала!!!) поради особеностите на детето. И че заедно с това е много желателно майката да положи грижи да кърми детето - именно заради специфичното му здравословно състояние.

Надявам се да намериш нужната помощ и да успууш - не се отказвай толкова лесно. Повечето лекари, с които си говорила досега, не са адекватно обучени и затова са ти наприказвали тия неща. С помощ от правилното място ще се справите! Стискам ви палци и на двамата.

# 7
  • Мнения: 350
МОга само да стискам палци с пожелание бебчо скоро да укрепне и да засуче добре. И наистина не трябва да се уморява от опити за сукане, защото няма да има сили да пие от биберона.

Моето дете се роди недоносено, направо се бях притеснила има ли сукателен и гълтателен рефлекс. Но ето - мина време и с всеки час то укрепва. Един ден ще суче добре. baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт