Предава ли се по наследство?

  • 1 155
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте!
Вчера се видях с моя приятелка и внучето и,което е много красиво дете.Стана въпрос за болести и ме помоли да попитам във форума дали някой знае дели се предава по наследство Витилигото?Другато баба е била с много силно изявено витилиго и жената е много притеснена за детето ,което е при нея в момента.
Моля Ви ако някой знае нещо по въпроса нека напише мнение.
Благодаря!

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Да, съществува наследствена обремененост, но не е задължително да се прояви. В Здравния форум има доста голяма тема за Витилиго, още в първите страници.

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моя позната психолог казва, че Виталигото е И НА психична основа - така, че според мен е трудно да се твърди, че се "предава"

# 3
  • София
  • Мнения: 323
И да и не. Има известна наследственост, но тя не е конкретно за виталигото. Става въпрос за предразположение към автоимунни заболявания, каквото е виталигото. То може да се прояви, ако са налице група от фактори. И пак не е задължително това да стане. Кажи на приятелката си да не се притеснява излишно. И да се радва на внучето си

# 4
  • Мнения: 61
Благодаря Ви! Embarassed
Детето е много красиво и самостоятелно за своите 7 годинки,но са се появили малки точици и затова се притеснява много.
Искам някой да ми каже с хомеопатия дали да опита за това малко момиченце
Благодаря за съдействието!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт