вагинален УЗ-до кой месец?

  • 904
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
момичета,

предвид ранната ми бременност и хилядите притеснения  #Crazy все се чудя вагиналния ултразвук дали е безопасен и до кой месец може лекарката да ме преглежда с него? След 2 дни ще ходя да видим сърчицето вече трябва да е почнало да бие и ми се иска на нормален УЗ да ме види. Затова и изникна моят въпрос.  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 489
Вагиналният ултразвук е безопасен през цялата бременност.
Обикновено към 12 г.с вече гледат на коремния, но това е защото бебето е по-голямо.
Сърчицето едва ли ще може да се види с другия, докато с вагинален е по-сигурно
С вагинален ултразвук може да се установи пола на бебето много по-рано, отколкото с другия.

# 2
  • Мнения: 46 437
В 6 г.с. ми видяха бременността с коремен, а в 11 г.с. с вагинален ми казаха, че не съм бременна. Според мен по-важно е колко добър специалист е лекарят, който те преглежда, а не вида на ехографа!
по отношение на безопасността, не знам, казват, че е безопасен, но при мен прегледа беше доста болезнен Sad

# 3
  • Мнения: 353
Няма никаква опастност от вагиналния УЗ през цялата бременност. С вагиналния се вижда по - добре дали шийката на матката е затворена.

# 4
Цитат на: nikol78
В 6 г.с. ми видяха бременността с коремен, а в 11 г.с. с вагинален ми казаха, че не съм бременна. Според мен по-важно е колко добър специалист е лекарят, който те преглежда, а не вида на ехографа!:(


 #Shocked На мен в 14 ми казаха пола на бебчо!!! Да се неначудиш на некадърни доктори  #Sniper
А по въпроса: през цялата бременност може да се гледа през вагиналния ултразвук.

# 5
  • Мнения: 4 026
Мен за последен път ме гледаха с вагинален през 11 г.с. Въобще не е болезнено и е безопасно, но наистина е важно лекарят да е добър. Мисля, че практиката е от 12 седмица да те гледат вече на коремен.

# 6
  • Мнения: 2 258
И мен до 11г.с ме гледаха с вагинален....Имах страшно много проблеми и през цялото време много ме беше страх ,но явно че няма страшно:)

# 7
  • Мнения: 4 621
До 12 седмица с вагинален - след това с коремен.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 708
Мен ме преглеждаха с вагинален ултразвук само в 8 г.с, въпреки че беше против волята ми (беше ме страх от такъв преглед в толкова ранна бременност), иначе само с коремен

Общи условия

Активация на акаунт