Пак за страха на децата

  • 350
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Мами имам питане, предполагам, че и други са имали същия проблем, така че ще моля да кажете как се справихте с него.
И така - дъщеря ми е почти на 8 месеца, но от съвсем малка ако не си спи в нейното креватче и преди това ако не е къпана в нашата баня и в нейното си корито реве като за световно. В изключително редки случаи не е плакала когато я къпим в дома на бабите. Честно казано не можах да разбера каква е причината тогава да не плаче. Но стане ли вечер и не сме ли си у дома, а някъде навън или в дом, който не познава почва да плаче. Предполагам че с времето ще го надживее, но ми става тъжно, като я гледам така паникьосана и плачеща, а и много трудно я утешавам. Има ли трикове или въобще начин да не се страхува така? Въпроса сигурно е доста глупав, ама по-умно не можах да го формулирам  Mr. Green Тъй че бъдете снизходителни и ако някой може - да помага. Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 163
Опитай с играчка или забавна хавлиена кърпа (естествено, ще трябва да купиш 2-3 еднакви), да кажем нещо такова , която да е впечатляваща и "постоянното присъствие" по време на баня. Бебетата, както всеки човек, намират изградените навици или т.нар. "ритуали" за източник на сигурност. Ако дъщеря ти свикне с това да получава играчката и/или хавлията при всяко къпане, най-вероятно ще спре да асоциира къпането с помещението и със съда, в който я къпете.

# 2
  • Мнения: 495
при пребиваване на друго място вземаш колкото се може повече нейни неща - нейните чаршафи, завивка, хавлийки, шишета и др. пособия, играчки, така че да не чувства толкова остро липсата на дома
някои деца са по-трудно адаптивни, синът ми е същия

Общи условия

Активация на акаунт