Полово възпитание

  • 824
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 461
На каква възраст детето Ви изрази любопитство от къде пишкат момиченцата, респ. момченцата и защо майките имат гърди? Какво им обяснихте и въобще какво мислите за половото възпитание на децата ни. Аз съм майка на 5 годишни близнаци, момчета , и от около половин година вече се сблъсквам с необходимостта да отговарям на подобни въпроси. Е, не можах да не се разсмея на въпроса : "А когато ти си била дете, ние в чий корем сме били?"

# 1
За половото възпитание - всичко в прав текст. Синът ми е по-голям, но от момента от който започна да пита за нас не е имало неудобни въпроси.Към книжките по темата - Моето тяло и От къде идват бебетата не прояви интерес, сигурно като порасне още малко ще ги прочете. Вече говорим и за секс. А нашият анегдот по темата е: "Знам защо искате да ме оставите при баба - за да правите с тати секс".

# 2
  • Мнения: 24
Децата отвсякъде са залети с информация включително и по въпроса за секса. Когато дъщеря ми ме попита нещо по темата се старая да го обясня на достъпен за нея език, без сложни термини и думички. Важно е децата да усетят, че родителите не се чувстват неудобно и не се държат като "ощипани", за да могат спокойно да задават въпросите си.

# 3
  • Мнения: 3 537
Сещам се за една случка. LaughingБратовчед ми беше около 6 годишен и един ден ме пита:
-Не мога да разбера,защо си ги слагате тези гъби/има предвид гърдите/?Ти поне малки гъби си си сложила,пък майка си навряла в блузата две много големи гъби! TiredДа не мислите че сте много по-хубави така?
И аз естествено не знаех какво да му кажа,бях на 11 години .Казах му да пита майка си. Joy Joy Joy

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Отговарям само на въпроса , който ми е задала.Не се впускам в цветни обяснения, но и не й обяснявам за щъркела и бебетата-така само ще създам погрешна предсава, а по-късно ще излезна лъжкиня.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Все още съм в очакване на подобни въпроси. Не знам защо, но синът ми почти осемгодишен още не се е заинтересувал. Мисля, че приема нещата такива каквито са и няма нужда от разяснения. Нямам намерение да го лъжа, ще обяснявам, когато ме попита точно и ясно, без заобикалки. Само се страхувам някой да не ме изпревари и да му разясни не каквото ми се иска. Май не трябва да чакам повече и да започна малко по малко.

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
По-добре не чакай, защото като се заслушам на прозореца, малките за какво си говорят...  #Crazy/живея в блок на 1-вия етаж, ха-ха и мога да клюкарствам на воля Joy Joy Joy/

# 7
Na moiata Vladi za parvi pat i kupih kniga ot kade idvat bebetata kogato beche na 6 godinki.Sega niamam problemi da obsajdam s neia vsi4ko sa seksa,zachtoto pred[po4itam da razbere terminite ot men,otkolkoto da ima niakakva kriva predstava ot ulicata.Nikoga ne sam i kazvala podobni gluposti ot roda na chtarkelite.

# 8
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина започна да проявява интерес за разликите между момчетата и момичетата още от когато тръгна на ясла (1г.10м.).
Вече е доста наясно кое как се нарича,включително и това ,че гърдите на жените са различни от тези на мъжете. Знае,че бебетата растат в коремчето на мама преди да се родят. Още не сме стигнали до въпроса как те влизат там  Grinning . Онзи ден дори каза ,че си родила бебе,за да си го бута в количката Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 877
Имаше такава тема -
отговарям с най-добро чувство за всичко, за което попита.
Дотук е станало ясно, че таткото дава половин семенце и майката дава половин семенце, става цяло семенце и то пораства в корема на майката в специално гнезденце. Там стои, докато порасне достатъчно, защото така майката го пази и му помага да расте. Храни се през пъпната връв от всичко, което хапва майката (тук й беше страшно интересно и приятно да слуша). Вътре бебето плува (това го казах, докато се опитвах да уча голямото вече Ане да плува) и после, когато е вече готово да диша и да се храни само, излиза през специално каналче.
Не мисля, че нещо от това е мръсно или пък стресиращо. Тя много, ама много обича да разпитва за всичко свързано с бебешката и предбебешката й възраст - как сме ходили с татко й да я видим на видеозона, колко хубава е била и как си е слагала ръчичката под бузката, как сме се радвали на всяко ритване и колко е била смешна, когато е хълцала в корема ми.
Интересува се от гърдите и знае, че бебетата сучат оттам. Наблюдава на живо Мая на Бу Simple Smile

Не виждам нищо срамно във всичко това.

Интересно, че още не е попитала за разликата между момиченцата и момченцата, още повече че можеше доволно да я наблюдава на плажа. Не бързам, като я заинтересува, ще си пита сама.

# 10
  • Мнения: 967
Ами смятам, че нещата трябва да се обясняват постепенно, а не да се измислят разни приказки за птички и пчелички и изведнъж детето да се сблъска с истината. Моят син е на 2 години и 1мес., но вече знае, че мъжете си имат пишле, а жените и момиченцата си нямат, знае че майките имат гърди, защото в тях има мляко и така папкат бебетата, знае, че бебето расте в корема на мама и когато порасне и му стане тясно в корема излиза от там, знае, че дамските превръзки са на мама и знае тя къде си ги слага - всичко това са нещата от живота и така както учим децата си кое е картоф и кое е домат мисля, че е редно да ги научим кое са гърди и за какво се ползват, кое са полови органи, в последствие да им разкажем какво е секс  т.н., но разбира се всяко нещо с времето си.
Мисля, че е доста смущаващо за децата, а и за родителите, няколко години да не обелват нито дума по тези теми и изведнъж да кажат "ела синко сега да ти разкажа нещо" Ами така децата остават с впечатление, че това е нещо много срамно, за което не се говори и нфли биха споделяли в тинейджърска възраст проблемите си вкъщи. Наскоро четох тема, в която една мака питаше как да разкаже на сина си за дамските превръзки - ами няма да може да разкаже след като е чакала 5години. Ако обаче наред с останалите неща на които учим децата си им разказваме по малко и за "тези неща" то проблеми и смущение няма да има. Един ден една баба каза на сина ми, че вече е голям и ще му купим братче, а аз побързах да го успокоя, че това е невъзможно да стане, защото бебетата не се купуват, ами раста в корема на мама. После, като видяхме бременна жена му показах и той сега е много горд и разказва на всички, че бебетата раста "в пупата на мамите" Laughing Така децата приема нещата естествено и утре като дойде време да му разкавам за зачеването няма да се шашне, а просто ще възприеме разговора ни като продължение на нещо което с знае от мъничък.

Общи условия

Активация на акаунт