Мога ли да кърмя ако имам температура?

  • 5 650
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Мили мами вие сте последната ми надежда...Цяла сутрин ме мъчи стомах,високо горе ме боли,повръщах,отпаднала съм,а сега имам и температура- 37,2.незнам какво да правя,на две лекарки звънях,едната и е изключен телефона,другата ми отказва разговор...А от снощи нищо не съм яла,незнам даже и дали кърма ще излезе.Пих едно хапче нош-па в 10:30,ама май не ми помага...Бебка е на 40 дена ако това има значение...

# 1
  • Мнения: 1 896
Можеш и трябва да си кърмиш бебето!
Първо сега е много горещо и то има нужда от кърмата.
Второ, ако ти си болна от летния грип, то вече също е в контакт с вируса и най-доброто което можеш да направиш за него, е да го зареждаш с антителата срещу болестта, които се съдържат в кърмата ти.
Моете дете е по-голямо, но и ние с него прекарахме грипа по същия начин - първо аз, после и той. На мен ми мина за около два дни, а на бебо за няма и 12 часа - мисля, че точно кърменето му помогна.
Не се тревожи за яденето - ще ядеш, когато се чувстваш по-добре. Важното е да пиеш много течности, за да не се обезводниш и да има и кърма за бебчо.
Можеш да вземеш парацетамол за температурата. И ако не се подобриш скоро, пак търси лекар.
Бързо оздравяване!  Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 78
Преди 1 месец и на мен ми се случи нещо подобно, вирус с разстройство , повръщане и температура.Дъщеря ми беше на 3 мес., но не спряхме да се кърмим, въпреки , че ядях само препечена филия и сирене.Кърмата ми учудващо не намаля и бебето не прояви някакви признаци, че не я харесва.За температурата след преглед пих Парацетамол по 1 т., но само когато беше > от 37.5 градуса.Успех!

# 3
  • Мнения: 2 047
    Дори е препоръчително да кърмиш, въпреки температурата (пий хапче за да я свалиш). Погрешно е да мислиш, че като не си яла от снощи няма да имаш кърма днес. Наблягай на течностите и бързо оздравяване.
 

# 4
  • Мнения: 3 760
Може и трябва!
Даже и при много висока температура. А 37,2 не трябва дори да я сваляш (освен ако заради нея не се чувстваш много зле  Cry).
Ако не можеш да хапнеш нищо (опитай поне с препечени филийки) поне пий повече чайчета. Кърмата ти може и да не намалее, но може и да намалее.... При мен всяко пропускане на ядене се отразява...
Пий ако искаш българското лактогонно чайче - хем ще стимулираш лактацията, хем ще ти се успокои стомахчето!
Бързо оздравяване!!!   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 353
    Дори е препоръчително да кърмиш, въпреки температурата (пий хапче за да я свалиш). Погрешно е да мислиш, че като не си яла от снощи няма да имаш кърма днес. Наблягай на течностите и бързо оздравяване.
 
На мен педиатъра ми каза, че няма проблем с кърменето, само пази бебето

# 6
  • Мнения: 730
    Дори е препоръчително да кърмиш, въпреки температурата (пий хапче за да я свалиш). Погрешно е да мислиш, че като не си яла от снощи няма да имаш кърма днес. Наблягай на течностите и бързо оздравяване.
 

 Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Добре е да не спираш да кърмиш - поемай повече течности  Peace

# 8
  • Мнения: 4 181
казали са ти и другите мами, не спирай да кърмиш Peace
аз 2 пъти бях болна откакто родих и 2-та пъти кърмих бебчо и той не се разболя.
Пий поне чайчета да не ти намалее кърмата наистина, пък и ще ти помогнат за стомаха, само да добавя че ментата май не се отразяваше добре на кърмата
Успех и да се излекуваш бързо Peace

# 9
  • Мнения: 952
аз също съм вдигала температура когато кърмех. До колкото си спомням педито ми беше казала че малкия може да получи разстройство от топлата кърма, която му давам, ама тя нали и по принцип си е топла кърмата и не сметнах за необходимо да спирам кърменето Peace

# 10
  • Мнения: 271
Давай, кърми си бебчето! Аз съм боледувала 3-4 пъти  и не съм спирала с кърменето. Единия път и с 39 градуса я кърмих, нищо не и стана. Скорошно оздравяване!  bouquet

# 11
  • Мнения: 619
Случвало ми се е веднъж,но за 3 дена.Първия ден с 39,след това 39,5 и на третия ден-40 градуса.Кърмех си без проблеми,детето беше супер и беше на около 20 дена.Сега,като се замисля,явно са повече от три,защото като свалих 40,остана 37,5 за няколко дена...
Хич не се притеснявай,ами си храни детенцето! Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
Пролетта, когато сина ми беше на 4 месеца ме тръшна жесток грип - с повръщане, болки в мускулите, температура. Използвах маска за лицето да не заразя бебо, но не съм спирала да кърмя. На 3-тия ден се разболя и татито и той се тъшна като мен. На бебчо нищо не му стана! Нищо!
Сигурно вече ви е минала кризата, но рекох да споделя и се надявам да си послушала момичетата и да не си спряла.
Поздрави и скорошно оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт