L-Kарнетин и кърмене - чували ли сте/чели ли сте нещо?

  • 561
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Лекар хомеопат ми каза, че мога да го приемам независимо, че кърмя. Една мама е постнала материал на Английски и казва, че даже е полезен за кърмачки, но ... бих искала да чуя и други мнения.  newsm78 Има ли мами, които са го пили и са се консултирали с лекар?

# 1
  • Мнения: 6 243
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22472.0
тук съм писала за л-карнитина, виж цялата тема. успех, каквото и да решиш.

# 2
  • Мнения: 1 942
Благодаря ти  Hug
Не ми се рискува и ще изчакам да спра да кърмя  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 6 243
Благодаря ти  Hug
Не ми се рискува и ще изчакам да спра да кърмя  Rolling Eyes
И аз така правя. Не мис еще да рискувам.
Сори, че ти пратих линк, но сядам на компа за по една - две минути и гледам набързо да видя какво ново... за съжаление не ми остава време за дълги постове в момента.

Щом мислиш за л-карнитин, виж и тук Wink, може да ти е интересно. На мен това ми е любимия сайт за женски фитнес.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
При кърмене може ли да се пие?


И аз това попитах по-нагоре, после се разрових в нета и прочетох, че даже е добре при кърмене да се пие, защото л-карнитина е много важен за бебето. Майката дава, чрез кърмата л-карнитин и така може да се стигне до недостиг за самата нея. Някои от признаците са умора, намаляване на млякото, слабост в мускулите. Допълнителният прием на л-карнитин действа лактогенно, укрепя сърцето, кръвообращението, развитието на детето, както и намалява риска от внезапната детска смърт. Това го преведох горе-долу от тук, страница 25.

Благодаря   bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120563.40

# 5
  • Мнения: 6 243
Попадала съм на противоречиви становища - в интерес на истината, предимно в сайтове на производители на л-карнитин пише, че е напълно безвреден за кърмачки. Другите източници сочат, че не са направени достатъчно изследвани, които категорично да доказват неговата безопасност за бебето.

Тъй като съм от категорията "рискови" - не ям месо от 14 години, а то е основен източник на тази аминокиселина, когато Ирина беше на 2 месеца пуснах това запитване до този сайт. Отговорът ми е даден от лекар:
Цитат
Мога ли да приемам Л-карнитин и фенил аланин, докато кърмя бебето си - на 2 месеца? Хранителният ми режим е ово-лакто вегетариански, с интензивни физически натоварвания - fitness - 2 пъти седмично.

Отговор:
Рядко се наблюдава дефицит на Л-карнитин в човешкия организъм, рискова група обаче са вегетарианците. По принцип в литературата няма данни за наличие на странични ефекти при суплементиране с Л-карнитин, но няма и проведени клинични изследвания за ефекта на Л-карнитина по време на лактация. Така че по добре е да не приемате Л-карнитин, докато кърмите. При някои деца още в ранна в кърмаческа възраст се проявява генетична патология - фенилцетонурия. При тях не се разрешава прием на фенилаланин.

от тук:http://www.howtoeat.info/CommentsQuestions.asp?show=1&razdel=5&tema=29

По тази причина аз лично не пия л-карнитин, защото не ми се рискува. Вероятно не е опасно за дъщеря ми, но все пак...

Общи условия

Активация на акаунт