Сварихте ли ракията?

  • 3 299
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
То въпроса ми е към мъжете, ама като ги няма нека жените разкажат каква са я свършили.
Още в петък вечер кой де що има село забегна да вари ракия. Масово явление. Утре ще има коментари и хвалби кой какъв еликсир е приготвил, кой е баш майстор и разни такива.
Та разкажете и Вие?

# 1
  • Мнения: 1 451
Мразим ракия, мразим я безценни  Sick

# 2
  • Мнения: 5 539
Чакай де, то още гроздето не е узряло Shocked

# 3
  • Мнения: 3 042
Чакай де, то още гроздето не е узряло Shocked

 newsm78  newsm78  newsm78 Кво общо има таз годишното грозде с тазгодишната ракия!!!???

От него ще се вари ракия догодина.

А по темата от миналогодишната реколта /грозде/ свекито свари ракията още през седмицата. Похвали се тя.  Wink Party Ама мен тва не ме бърка щот ракия не пия.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 603
Чакай де, то още гроздето не е узряло Shocked
еми то и от друго се прави ракия,ние правихме от черници,от вишни,сега сигурно и от сливи,та накрая гроздето

# 5
  • Мнения: 32
М да свари я мъжо,сливова,после и от грозденце,да живеят казанджиите,че ако трябва да си я купуваме  ooooh! нашите комшии са скрити лимонки,не че ние не сядаме всяка вечер на ракия със салата.Пък сега и бебе чакаме и не ми се мисли колко ще се изпие #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Мъжът ми не вари ракия, той само я консумира Mr. Green
Иначе татко и свекъра вече са я сварили-тази от пръщината(така ли се пише newsm78), а свекъра май и плодова е варил.
Правят я един път  - който ни дойде на гости и все иска от нашата домашна ракия, уискитата ни залежават Wink

# 7
  • Мнения: 1 517
Хич ме няма по тая част. Кога се вари , как се вари...само той си знае. Иначе много му я харесват, много го хвалят. Сега май някакви стари компоти и сладка слагаше, даже ме караше да му бъркам джибрите, когато е на смяна.
Аз лично не употребявам често. Предпочитам бира.
П.С. И в правенето на домашно вино много го бива  bowuu който иска, да заповяда и да опита.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Миналия уикенд обрахме джанките, оставихме свекър ми да я вари.

# 9
Бъдещият ми свекър щеше да вари  и мъж ми щеше да Хелп-ва , но ... малко им се провалиха  плановете ...
А  вия  да не забрайте кат' се  свари да  почерпите по ина cheers , но ако имате  вино , по - добре  WinkWine Glass

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Тая работа, вчера я свърши татунчо.
Колко изкара не знам, аз съм на водка.

# 11
  • Мнения: 4 473
В апартамента трудно ще вкарам казана, та нямам това удоволствие. Laughing
Близките не съм ги питала, но скоро (да позахладнее малко) ще ги ревизирам Mr. Green

# 12
  • Мнения: 312
Хич ме няма по тая част. Кога се вари , как се вари...само той си знае. Иначе много му я харесват, много го хвалят. Сега май някакви стари компоти и сладка слагаше, даже ме караше да му бъркам джибрите, когато е на смяна.
Аз лично не употребявам често. Предпочитам бира.
П.С. И в правенето на домашно вино много го бива  bowuu който иска, да заповяда и да опита.

ми... да зема да се възползвам, а?  newsm78

# 13
  • Мнения: 32
В апартамента трудно ще вкарам казана, та нямам това удоволствие. Laughing
Близките не съм ги питала, но скоро (да позахладнее малко) ще ги ревизирам Mr. Green

Е Стрелче то и ние сме в апартамент,ама на нас това не ни пречи да си варим ракиика в градския казан.А пък джибрите да си стоят в мазата.

# 14
  • Мнения: 130
 Уф, ракията не, ама напоследък все по-често се замислям дали да не взема да си направя една мини бирена фабрика, щото не се издържа-всяка вечер 6-7 бири!!! Ужас!!! Жената някой ден ще ме изгони Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт