предстои ми хистероскопия

  • 2 670
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
здравейте
нова съм тук и не знам дали е имало такава тема. ами накратко преди година и половина спря да ми идва мензиса, на 30г. 6 месеца на диане, уж нещата се нормализираха. и от около 5 месеца постоянно кървене, кръвоизливи които  наложиха абразио, за да се изчисти лигавицата на матката. правих 2 пъти хормонални изследвания. преди абразиото пих и дуфастон. след абразиото не ми дойде почти 2 месеца, заради което предизвикаха мензис с примулут. отново имаше много обилно кървене, съсиреци големи. сега ми казаха, че ще ми оравят хистероскопия в София, в Пета градска. аз не съм София. всяка информация и споделено преживаване ще ми бъде от голяма полза.
благодаря ви

# 1
  • Мнения: 75
Здравей,
Преминала съм и през диагностична, и през оперативна хистероскопия и искам да те уверя че няма абсолютно нищо страшно. Възстановяваш се много бързо след оперативната, а диагностичната е просто детска игра. Прави се с пълна упойка-това е най-неприятната част. Един ден ще си по-замаяна и сънлива, но това се преживява. На теб каква хистероскопия ще ти правят-диагностична или оперативна?

# 2
  • Мнения: 902
И аз съм минала през една диагностична хистероскопия преди 1,5 г. Самата процедура беше кратка, упойката ме пусна след 2 часа, до вечерта се чувствах добре.
При мен имаше усложнения. Кървих 10 дни, имах силни болки и накрая пих антибиотици заради цистит.
Сега смятам да правя отново, защото от първата нямам епикриза.
Щом се налага, направи я. Настоявай обаче да си получиш епикризата и да ти обяснят, точно какво са видяли.
Желая ти късмет.

# 3
  • Мнения: 1 951
Аз съм правила оперативна хистероскопия. Всичко мина много леко и без усложнения, на другия ден се прибрах. Успех и дано се оправят нещата при теб.

# 4
  • Мнения: 4
ами предполагам, че е диагностицична. лекаря ми обясни че в момента на процедурата ако се налага нещо ще предприеме, ако има нещо за изчистване. имено за това каза че ще е с пбща анестезия. на вас къде ви правиха хистероскопията и за какво точно?
аз не съм от София, но ходя при един лекар, който работи в VМБАЛ, Др. Делчев, надявам се да е добър. а има ли проблем ако има кървене? покрива ли се самата процедура от здравната каса, вие плащахте ли нещо.
благодаря ви

# 5
  • Мнения: 75
На мен и диагностичната и оперативната хистероскопия ми я прави д-р Стаменов в клиника Малинов. Мисля че оперативната поже да мине през касата, но най-добре за финансовата страна да попиташ лекаря, който ще ти я прави. Иначе аз плащах, но в частните клиники е по-различно, така че едва ли бих ти била от полза с информация за финансовата страна. При мен се налагаше хистероскопия защото имам двурога матка - да се огледат двата рога, а с оперативната ми изррязаха част от преградата. Процедурата се прави след цикъл когато вече кървенето е спряло. Моят съвет е да зададеш без притеснение всичките си въпроси на твоя лекар.

Общи условия

Активация на акаунт