едно въпросче

  • 1 247
  • 30
  •   1
Отговори
Знае ли някоя от вас освен в началото на 3-тия месец като вземат кръв от пръста  и вената или само от вената след това в кой месец пак вземат кръв ,защото разбрах че за цялата бременност взема ли 2-ти кръв само 10х за отговорите bowuu  Grinning  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 019
на мен ми вземаха всеки месец кръв от пръста

# 2
  • Мнения: 1 544
на мен пък през месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
На мен ми вземаха кръв на месец,месец и половина.Мисля че е малко за цялата бременност да ти вземат само 2 пъти.Лека и безпроблемна бременност.

# 4
ами в нашия град в болницата вземат по 2-ти през цялата бременност,добре е че  не е всеки месец както при вас аз както обичам игли и инджекции ,само кат си помисля за такива работи и ме хваща страха  Whistling   Crazy   Grinning

# 5
  • Мнения: 407
Това да ти взимат кръв всеки месец е за твое добро.Въпреки,че и на мен не искаха да ми взимат кръв всеки месец аз сама си пусках изследвания и си ги плащах.Имах страх от такива манипулации защото ми е прилошавало няколко пъти преди да съм бременна,но след като изтърпях няколко системи,няколко взимания на кръв от вената и пръста вече нито лошо ми става нито ме е страх.

# 6
  • Мнения: 1 104
При мен кръв досега са взимали 2 пъти и то само от пръста.Иначе ми пускат изследвания и за урина,но какво точно се проследява нямам представа. Значи като се замисля кръв ми вземат на месец и полувина.Два пъти за цялата бременност ми се вижда твърде малко, но знам ли?

# 7
По принцип е редно да се следи пълната кръвна картина по 1 път за три месеца.
Ако се налагат по-специални изследвания за антитела при Rh- се правят 3 пъти за периода на бременността.
И ако се налагат още допълнителни изследвания - хемоглобин и т.н. - по - начесто /т.е. след предписано евентуално лечение/

# 8
Много зависи какво ще покажат изследванията ти и каква кръвна група си.
Аз съм АВ Rh(-) и досега са ми правили 2 пъти изследвания за антитела, а
тъй като всички други показатели са ОК, всичко досега са ми взимали 2 пъти от вената и един път от пръста  Peace

# 9
  • Мнения: 3 456
И на мен лекарката ми каза, че два пъти било, но аз си пусках по-често, за да съм спокойна, ходех и си плащах изследването, но да, Деn4i е права, то зависи от много неща. Ако има нещо нереднно, те ще ти пускат по-често.

# 10
  • Мнения: 216
Вземането на кръв и урина си е строго индивидуално и не бива да съдиш по другите за себе си Peace. Честотата зависи от това какъв резус фактор си, дали си с нисък или висок хемоглобин и т. н. Thinking
На мен до сега са ми вземали 1 път къв от вената в трети месец и още два пъти след това през месец кръв от пръста. Скоро пак ще ходя да ме проверят, защото ми беше нисък хемоглобина и гълтах 20 дни Малтофер.. Така че, зависи от организма ти и от преценката на наблюдаващият те лекар   costumed050. Но всичко в крайна сметка е за доброто на бебчетата ни  Hug Heart Eyes newsm32!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 227
На мен ми взимаха 3 пъти по време на бременността, в 3-ти,  в 6-ти и 9-ти месец, като последния път бяха изследванията за секцио (ако се наложи, а то взе, че се наложи  Laughing).

# 12
  • Мнения: 260
Аз съм в 22г.с и до сега ми вземат кръв от пръста всеки месец-може би не само заради хемоглобина-и нещо друго гледат.А кръв от вената ми взеха само в началото-за изследванията за СПИН,Васермана,токсоплазмоза и  хепатит- 4те изследвания ги плаща здравната каса.До края всеки месец ще ми вземат кръв от пръста-ако стане нисък хемоглобина-веднага дават хапчета. Peace

# 13
  • Мнения: 8 917
Моят гинеколог - частният на който ходех ми беше казал - 2 пъти е напълно достатъчно, повече няма да им даваш и без това хемоглобина ти е нисък. И така Mr. Green

# 14
  • Мнения: 90
На мен ми вземаха на 1.5-2 месеца и то от вената

Общи условия

Активация на акаунт