Към мамите живеещи в Испания

  • 3 272
  • 43
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Имам няколко въпроса по - отношение на живота на българите в Испания, но засега ще се задоволя с отговорите на 2 от тях, ако разбира се желаете да ги напишете!
1. Каква е цената на един апартамент в Испания (дву или три стаен)?
2.Наясно съм, че в чужбина човек много рядко може да се реализира професионално, така както се е реализирал в родината си, но въпреки това надеждата умира последна и затова бих искала да Ви попитам ако науча много добре испански език за 2-3-4 години, има ли курс, който мога да изкарам, преквалификация или възможност за легализация на дипломата за завършено висше образование и един ден да получа равна възможност да се явя на конкурс, интервю за работа и да работя по специалността си?
В момента работя, като гл.счетоводител. Обожавам работата си, заплатата си и семейството си, но искам да живея в един по-уреден свят, изпълнен с по-малко злоба и завистливи хора.
  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 128
     То ако търсиш по уреден свят,едва ли Испания е най то4ното място.Разбира се доста по добре е от БГ,но например бюрокрацията си е много развита например.За да ти приравнят дипломата,за да ти е валидна си отдели една годинка.Това ако отна4ало имаш вси4ко необходимо,защото 4есто се слу4ва,4е след няколко месеца се оказва 4е нещо ти липсва.Грешката разбира се винаги е твоя,колкото и да се опитваш да обясниш,4е това не са ти го искали и не са ти казали.Относно цената на апартамента е много относително.Зависи за коя 4аст на Испания говорим,разликите са огромни.Брат ми си купи по план един със две спални,ще му го дадат лятото на 2007г.На 40 км от Мадрид(града е с много добра комуникация с Мадрид).Ами излиза около 240 000 евро.Мъж ми пък продава в Саламанка пак 4исто нов с две спални за 160 000.Както виждаш огромни разлики.Запо4ни от това как може да дойдеш законно.

# 2
Запо4ни от това как може да дойдеш законно.
[/quote]

Friki, благодаря за изчерпателните отговори.
Става въпрос за Мадрид или Валенсия.
Ти как се озова в Испания и би ли споделила някои легални начини по-които бихме могли да дойдем в Испания? Simple Smile
За което сърдечно ти благодаря  bouquet!

# 3
  • Мнения: 217
Тук вси4ко е с курсове,например с 3 месе4ен курс ставаш адвокат.Ако нау4иш езика добре и държиш приравнителни изпити имаш много възможности.Но ина4е бюрокрацията наистина е голяма,но пък ти идваш от БГ все пак и там сме свикнали с това  Laughing .Успех   bouquet

# 4
Благодаря ти Dun4e,
това, че почти всичко е с курсове, звучи доста обнадеждаващо.
 newsm44
Желая на всички Ви много хубав ден! Grinning

# 5
Момичета, споделете опита си, как отидохте в Испания, какво работите, как се чувствате? Kissing Heart

# 6
  • Мнения: 1 128
     Ами без документи за работа дойдох.През няколко години правят така наре4ените "купуси",което озна4ава 4е озаконяват вси4ки който могат да докажат,4е живеят в Испания преди една определена дата,4е имат адресна регистрация и договор за работа.Оба4е за да мога да работя някаква "нормална " работа,минаха две години.Докато се отвори купуса и после бюрокрацията.....Сигурно е имало и по лесен на4ин,но аз не съм го разбрала.Знам,4е идват хора с оправени документи от Бг,но въобще не съм светната,да казва който знае.Ина4е за това как се 4увствам в Испания.Ами добре, със голямо търпение за вси4ко,защото това е страната на 4акането."espera"(4акай) сигурно е най употребяваната думи4ка.Ина4е тук има много усмивки.....Миналата година си ходих до Бг след петгодишна пауза и доста се наревах от разликата,която виждам.Надявах се да се беше променило нещо,но уви.Лоши погледи навсякъде,никаква любезност.Пък тук едни приказливи.....и усмихнати.

# 7
  • Мнения: 4 212
Здравей. С 3 месе4ен курс адвокат няма да станеш, у4и се 5 години. Дори фризъорките имат курс за 2 години, за преквалификация, да с курсове става. Аз ли4но по4ти не се сблъсквам с бюрокрация, вси4ко тук е уредено, плащане, проверка на документи, подаване документи за заем, да си провериш работният живот....вси4ко става 4рез интернет. Дори прехвръляне на пари от банка в банка. Заплата, телефони, наем, ток, вси4ко е по банков път. За документите които 4акаме, като 4ужденци, ми 4акаме, много сме, не са един или двама. Но по добре 1 година 4акане, отколкото 10 в надежди във България. На мен ли4но такива не са ми останали, само дето ми е гадно и ми липсват брат ми и баща ми. Вси4ки останали, приятели, роднини е зад граница. Най се смях когато зет ми със сигурност в гласа заяви, 4е ей сега на, след приемането ни в ЕС който е взимал 500 лева заплата (аз ли4но такива не познавам) ще вземе автомати4ко 500 ?. Wink Симаптяга. Моята снаха е мед. сестра и взима 200 лева. Имах късмета да пообиколя Европа, и съм убедена за себе си, 4е Испнаия е най доброто място за мен.  Лошото е 4е много се "4ува" за тези или онези нации, но истината е съвсем друга. Моята приятелка в Германия като 4у колко взимам на 4ас и каза "ооо, ма много добре ти плащат". В  Германия за същата работа плащали по малко. Както и една продава4ка, примерно в супермаркет.....много примери мога да давам, но 4овека разбира къде е когато е обиколил и видял.
Моят съпруг е корабен инженер и има моряшки паспорт. Когато пристигнахме тук, с цел да правим транспортна фирма, отново излъгани и подлъгани от български "приятели", решихме, 4е можем да имаме доверие единствено и само на самите себе си. Той си подаде документите , 4рез адвокат, признаха му пе4ата 4е е влизал в ЕС преди 2000 година, и адвоката му се обади по телефона, ние се върнахме в БГ, и му каза 4е има срок да си поднови картата.Дойдохме веднага, той работи 3 месеца. Детот остана да у4и, беше средата на у4ебната година и лятото пристигна при нас, без да знае дори "оля". Саед 3 месеца говореше по добре от нас испански. Много добре я приеха съу4ениците и.  Peace У4илищата тук са нови , с видеокамери и охрана. У4ебната програма е по разли4на, и времето на обу4ение.
Аз за себе си разбрах, 4е това е мястото където искам да живея. Не слу4айно, масово от Западна Европа идват тук да живеят, тук да по4иват, тук да у4ат, тук да работят и тук да се лекуват. Останалото сама трябва да го разбереш, както се казва да ти се отворят о4ите за останалите неща и сама да си направиш сметката къде е твоето място.
Тук цените на апратментите, за 2 сплани примерно, могат да бъдат и по 100 000 ? има и по 1 800 000 ?, гледах преди дни обявата.
Тук работника не е дискриминирам, няма го оня снобизъм на шеф и работник. Можеш с него да си пиеш бирата след работа, да излизате и забавлявате заедно.
А и не на последно място, храната е страхотна, на мен ли4но много ми допада, особено морските деликатеси, пове4ето неща са по евтини от България.
Желая ти много късмет.

# 8
  • Мнения: 3 098
За апартаментите наистина не може да се каже определена цена.Зависи от много неЩа_в кой комунидад,в град или село.Ако е в град,в коя зона,какъв е блока,има ли екстри,какво е състоянието на жилиЩето,има ли комуникация с магазини,големи градски артерии,болници,поликлиники,у4илиЩа.
За професионалната реализация имаш възможност да завършиш курсове,да си легализираш диплома,но все пак пове4ето е късмет.Да попаднеш на то4ното място и то4ните хора.
Тея,в България много хора,които са завършили някакво образование си живеят много добре.Аз нямам познат,който да взема по_малко от 500 лв.

# 9
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не е въпрос само до пари според мен. Ние си живеехме добре в Бг. Аз земах прилична заплата - 500лв., а ненагледният имаше малка бригада за сухо строителство и довършителни работи и разчиташе на това, което изработят - по-малко от 1-1500на месец ( в най-лошия случай) не е взимал. Ама пък е много напрегнато в Бг. Всички са хукнали да изкарват за единия хляб както се казва и направо си е борба. Сега казва, че в Испания му прави впечатление, че хората са толкова спокойни и усмихнати. Вярно, че парите не падат от небето, но поне да живееш в по-малък стрес. Ще видим как ще си уредим живота там. Аз все още не съм заминала - резервирах билет за 16септ и може би ще пътувам тогава. Само да си оправи поне той легални документи. Споделете хитринки, моля ви! Hug Ще ви подкупя с българска бира и подправки Mr. Green Heart Eyes.

# 10
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Днес си платих билета и на 16 септ. летя. Титко(кучето ни) също е с мен Heart Eyes. Ще се съберем всички Grinning Grinning Grinning!

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Лек път и дано се устроите бързо и лесно  Hug.
Вси4ко е много относително,на място неЩата се преценяват по добре.Най- важното според мен е да вярвате най-ве4е в себе си. Wink

# 12
  • Мнения: 4 212
Не е въпрос само до пари според мен. Ние си живеехме добре в Бг. ......
имено. Преди, 7,8 години, само скъпото , лятото за 2 месеца изкарваше 7000 долара, тогава вси4ко беше в долари. Живеехме пове4е от добре, аз работех и фирма имах. Въпроса не е в парите. Ами добре дошла, от сега, при нас.Надявам се бързо да свикнеш.

# 13
Iramira, желая ти много щастие, късмет и сбъдване на всичките ти мечти, там в Испания Hug!
Много ми се иска догодина по това време и ние да се похвалим със същото newsm17!

Приятен и успешен полет  newsm10 newsm10 newsm10!

# 14
Не слу4айно, масово от Западна Европа идват тук да живеят, тук да по4иват, тук да у4ат, тук да работят и тук да се лекуват.

Абе не е баш така !

Общи условия

Активация на акаунт