Заместване на хранения на кърмаче и ясла

  • 460
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 390
След всичко прочетено горе-долу ми се изясни кое кога се въвежда и защо. В момента давам по 5-6 лъжички на обяд зеленчуково пюре и 5-6 лъжички плодово между храненията. Смятам да въвеждам една след друга храните по съвсем мъничко, но не искам да замествам хранене.
От друга страна, малкият ще тръгва на ясла на 1год и 2 месеца.
Моля да споделите с мен кога заместихте хранения, защото не знам как да направя така, че хем като тръгне на ясла да няма сътресения и да е захранен достатъчно, хем вечер/сутрин да си го кърмя?
Въобще възможно ли е да се кърми само сутрин и вечер?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Наистина ли няма майки, които пращат децата си на ясла и сутрин и вечер ги кърмят?

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
Има  Simple Smile

Гого трябваше да тръгне на ясла на 1г и няколко дни (малко се измениха нещата и сега ще тръгне на 1г и 3месеца). Схемата ми на захранване беше съобразена с това - след всичко изчетено реших как да постъпя.
Захраних го една седмица преди 6 месеца. Въвеждах по малко различните храни без да замествам хранене. Заместих обедното хранене на 8 месеца(можеше и по-късно, но така се получи), следобедното - на 10, а закуската - на 11. Записах го на кухня на 10м и половина, в началото му давах само избрани неща от предложеното меню. До годинката вече ядеше всичко (и прясно, и кисело мляко, и яйца), целта беше да може да яде всичко и на яслата. Не сме имали проблеми досега Praynig Все още се кърмим сутрин към 5.30-6 и вечер към 8.30-9 като преди това към 8 вечеря, но си търси кърменето. Не знам как и кога ще се отбие - нека сам реши.

Успех, ще се справиш newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
Точно това исках да питам!
Много ти благодаря! Hug Hug

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Има, има Grinning
Но моето кърмаче тръгна по-късно на ясла - 1г 11м.
По това време ядеше през деня, но винаги комбинирано с кърмене, нямаше изцяло заместено хранене.
Просто я пуснах на ясла, т.к. знаех, че ще си изсуква нужната порция мляко за деня преди и след ясла. Около 3 седмици и повече ходеше само до обяд, после започна да остава за деня. Гледах да я прибирам по-рано в началото, първите седмици искаше да суче още там, на място (и аз давах, за извънмерна почуда на персонала от вида на 'такова голямо дете', което 'още' суче). Постепенно стреса от яслата взе да се уталожва и се измести и сукането - започна да суче като се приберем вкъщи след ясла и т.н., плавно си намаляше броя сукания според нуждите.

Общи условия

Активация на акаунт