Какво АМ за отбиващи се кърмачета на 1-2 годинки?

  • 1 187
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
Не че Мариела се отбива. Напротив, станала е много привъзрана към кърменето. И в момента ме обикаля: "Нани, нани...Айде малко наниии!..." Не че не сука преди 2 минути...Работата е там, че кърмата ми почти я няма вече. Хммм, щото съм малко бременна... Blush В края на четвърти месец. Явно хормоните си казаха тежката дума. Мислех да я отбивам след 2-рата годинка, но  забременяването не беше включено в плановете /въпреки че е добре дошло!  Flutter/.

А малката, горката, се опитва да си навакса сутрин и вечер с почти нон-стоп цоцкане, но наистина почти нищо нямам в гърдите - дори сутрин. Онзи ден се светнах, защо внезапно повиши апетита си - ами кърмата вече не й стига, преди я засищаше до времето за сутрешната закуска и след 18 часа - когато се връщам от работа, само млякото й беше достатъчно след ранната вечеря към 17:30 ч.

И както се светнах, така се и замислих, че трябва да й давам някакво АМ. На година и 3 месеца й се изяви атопичен дерматит, и забелязахме, че на млечните и киселото мляко също реагира. Спряхме ги. От около месец й давам по малко сиренце в уикендите, а преди 2 седмици пиеше по малко айрян на Созопол, нямаше реакции. Днес казах на баба й, която я гледа през деня, да добавя по малко сиренце в кашите. Все още внимаваме с количествата млечни. През ден-два ще й давам и по малко кисело мляко. Но ми се иска да давам адаптирано за след годинката. Въпросът е какво се харесва на кърмачетата?

Понеже наскоро имаше няколко отбили мами на дечица след годинка, да питам директно тях - с какво АМ заместихте кърмата? Какво се харесва и вероятно наподобява вкуса на кърмата? В съседния форум четох добри отзиви за Нестле Джуниър, Селия Дивелъп 3 и Аптамил 3...Вашият опит какво показва? Мариела не яде сладки храни, освен ако не са натурални такива- плодове, малко мед в чая...Така че някое твърде подсладено мляко няма да се котира...



# 1
  • Мнения: 5 370
Извинявай за вмесването, аз съм некърмачка, но исках да ти кажа само, че Станито пие с голямо удоволствие Нестле Джуниър. И при него имаше съмнения за АД около 7 месец, но след като 1 седмица го тормозих с ХИПП ХА-адски горчиво и неприятно-реших и рискувах на моя глава и му вкарах пак НАН....не било алергия неговото.
Та.....ако наистина не продължи да ти реагира на млечните продукти-опитай с НЕСТЛЕ-то, лично мнение. Peace
П.С. Честита бременност, искрено и благородно завиждам....искам и аз. Cry

# 2
  • Мнения: 2 556
Здравей, Free Soul,

Честито ново бебче на път!  bouquet

каквото и АМ да избереш - всички са качествени предполагам, непременно пробвай с малко количество отначало!

Иначе ще ти споделя моят опит, колкото и да е ... необичаен. Никого не съветвам да постъпва като мен, аз така реших предвид обстоятелствата при нас. Значи Кари е с алергия към белтъка на кравето мляко. Писах тук за мигновените й реакции, когато й дадох 2 пъти АМ, когато беше на 6 месеца. Дори мисля, че имах отговор и от теб  Simple Smile Тя така и не пожела да опита Фризопепа. Отбих я преди 1 седмица и оттогава просто не й давам мляко. Нито АМ, нито кисело, нито сирене, нищо. Ще почна да й давам козе сирене полека, а после може и козе кисело мляко и това е.

А ти каквото и АМ да избереш, няма да сбъркаш. Успех и лека бременност от мен! Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
Мисля, че зависи от детето. Аз отбих Мартина на 13 месеца и пробвах няколко марки АМ, но нито едно не хареса. Мина направо на кисело мляко.

# 4
  • Мнения: 8 459
Здравей!
Много сложен въпрос задаваш.Моята Мия не обича адаптирано мляко.И въпреки всичко ще се мъча да я излъжа някак.И тя преди да се отбие си повиши апетита,явно не и е стигало млякото.Самият факт,че  до този момент нямам/дай Боже/ проблеми с гърдите ме навежда на мисълта,че не е имало много мляко.
От известно време купувах Фризо 3,което обаче никога не е пила,просто го слагах в овесени ядки, и каши.
Наскоро прочетох обаче,че Фризо-то е доста сладко/аз не го бях опитвала/.
И колкото и да не ми се иска да го сменя с Нестле Джуниър,май ще трябва да го направя.Имаше разни скандали с продукция на Нестле и затова съм леко предубедена.Сега чувам за Селия и мисля,че съм го виждала в аптеката на Хит,просто не знам дали се намира такова за след 1 година.
Иначе хапва кисело мляко,но не съвсем редовно.Отскоро пие и айрян,но не толкова колкото ми се иска,просто опитва.
Засега компенсирам с повече сирене,но в най-скоро време ще трябва да измисля нещо.
Поздравления за бъдещото бебче и лека бременност!

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 22:27 от Емия

# 5
  • Мнения: 1 107
Моят син яде Нестле Джуниър откакто навърши 1 годинка. Харесва му, въпреки че кърмих още 2 месеца след това.

# 6
  • Мнения: 8 459
Между другото Хумана имат мляко за след годинка,та чак до 3 години,но за съжаление не се внася.Обаждала съм се на вносителя,нямат и намерение да го внасят.
Има една Хумана Фолоу он ,но тя е до 2 години,на вас няма да ви върши много работа.

# 7
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Поздравления за очакваното бебче  bouquet

Бобо с голямо удоволствие вечер си пие Нестле Джуниър и Фризо 3 /фризото на мен повече ми харесва, по-ароматно е Wink/. 
С голямо съжаление се разделихме с кърменето, но сега вече е като всички бебета около нас - за норматив изпива 130 грама АМ, а нощем се буди за да пийне водичка /не ми се вярваше че някога ще се случи  Crazy/
Но Бобо никога не е имал проблеми с млечните храни, хапва си и кисело мляко и всяка сутрин солидна порция сирене в закуската.

# 8
  • Мнения: 4 915
Благодаря за отговорите!
Засега везните клонят към Нестле-то май...За неразбориите в завода им не съм чувала, но те са клиенти на нашата фирма и има кой да попитам...Все пак не ми се вярва със самото мляко да направят някакви големи излагации... Rolling Eyes

Вярно е, има вероятност Мариела да не хареса нито едно АМ...В родилния дом още почна да плюе млякото в шишето, опитвах ли се да й го предложа след кърменето /силно казано "кърмене" в първите дни.../. Но ще се пробвам. Киселото мляко не ми се струва достатъчно като състав, хранителна и енергийна стойност...Но малката има крайната дума все пак.  Laughing Горкото дете, опитва се всячески - явно инстинктивно - да си увеличи кърмата, желаейки да суче постоянно и се мести през минутка от едната на другата гърда...Явно вече не се храни, но пък й дава спокойствие и радост...Почна от вчера сама да намалява продължителността на сученето, явно сама се убеждава, че в гърдите на мама няма много за папкане...

Благодаря и за поздравите за бременността. Малко неочаквано дойде, тъй като Мариела я чакахме 3 години, та си мислехме за опити за второ бебе от този септември...Пък то...  Wink Има приказка: "Когато си правиш планове, Бог си играе с тях..." или нещо подобно...Малките ще имат разлика 2 години и 3 месеца - живот и здраве. Пожелавам на всички, които искат още едно детенце, скоро да бъдат така приятно изненадани като нас.  Grinning

# 9
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
до сега давах вечер нестле джуниър, като стана много топло тези дни започна да ми отказва обяда и давах и тогава АМ. но последния път купих милумил3, детето ми е злоядо и има нужда от малко повече калории, почти нищо друго не яде освен малко филия с масло, краставици и маслини. кисело мляко давам през нощта на айрян, още си го търси. препоръчаха ми милумил-а, че бил с по-високо качество от нестле.
докато я кърмех съм пробвала чат-пат да дам Ам  нито едно не хареса, сума ти марки проверих, докато не остана само на нощтното кърмене не пожела никакво АМ, сега ми се струва че каквото и да дам ще го пие.
приятна и спокойна бременност ти пожелавам!

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Я! Аз по въпроса с АМ не съм особено компетентна (друга ми е областта Mr. Green), но да ти честитя искам! Grinning

# 11
  • Мнения: 4 915
Мерси, Бу!  Hug
Да ти се връща тъпкано!  Mr. Green

Diki, благодаря и на теб!  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 459
Днес потърсих Селия 3 в аптеката на Хит.Вместо просто да ми обяснят,че го нямат аптекарката започна да ми обяснява,как не било необходимо да се пие адапте след годинка/какво ли щеше да каже за кърменето след годинка?/,как едно нормално Mr. Green дете минава на кухня и мляко не му е необходимо.
Учудих се на собственото си търпение,просто им казах,че това далеч не е така,но нямам намерение да обяснявам повече.За алергии не бяха и чували.Една клиентка им подсказа думата алергии и като обясних,че нямаме алерии,нормални сме си  Twisted Evil и въпреки всичко искам мляко от кутия ме изгледаха странно.
Такива ми ти работи.Народът прост,животът тежък...
Спрях се на Нестле Джуниър.

# 13
  • Мнения: 422
Честита бременност!  bouquet
Много късмет и да мине леко изпълнена с много положителни емоции! Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
Честито и леко бременеене.   bouquet Даже леееекичко ти завиждам Wink

По въпроса - Дани пие Нестле Джуниър и много му харесва. Не сме опитвали други млека, защото с това улучихме от раз

Общи условия

Активация на акаунт