Отговори
  • Мнения: 5 622

 Имам едно сако, което е джинсово и не е прано все още. Като щях да го пъхам в пералнята забелязах, че на етикета пише да не се пере в пералня или на ръка, а само на химическо чистене. Е, да, ама аз си го искам изпрано това сако и нямам време да ходя да го нося на химическо чистене  Crossing Arms

Помислих си, че след като мога да изпера джинси в пералня, защо да не мога да си изпера и джинсовото сако  Thinking

Сега се върти в пералнята, ама ми е свито как ли ще излезе и дали ще става за носене след прането?  Thinking

# 1
  • Мнения: 8 917
Пера си ги без проблем Mr. Green И аз съм на твоята позиция "след като мога да изпера джинси в пералня, защо да не мога да си изпера и джинсовото сако " Joy Peace

# 2
  • Мнения: 3 478
Да, редовно си пера, не съм имала проблем до сега. Обаче само с хладка вода съм пробвала.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Мисля, че няма да има проблем.  Wink прането в пералнята.
пп: пиши после как е Laughing

# 4
  • Мнения: 5 622
ОК, след около 30 минути ще имам резултат, а може би и чак след като изсъхне.....  Crazy

Аз пуснах прането на 40 градуса. Добре ли е това? То си е хладка вода все едно...

И да си призная какво направих онзи ден- купих си бял килим от ТСМ. Страхотен! Но познайте колко дълго може да стои този килим в къща (не апартамент), с дете и куче..Ще ви спестя размислите- точно един час  Crazy

Та по същият начин си изпрах и килима, който е 100% памук в пералнята, въпреки, че пишеше, че не се пере в пералня, а само на химическо чистене (ама аз 3 пъти седмично ли да го нося на хим. чистене?  Crossing Arms)

И от 1.40/2.00м, килима стана 1.30/ 1.90 след прането (ама на 50 градуса  Embarassed ) Тоест с по 10 см се смали килима. И мъжът ми ме бъзика, че след едно от поредните пранета, този килим ще стане като килимче с размер точно за пред вратата  hahaha

# 5
  • Мнения: 1 202
Аз пера всичко в пералнята и досега не съм имала проблеми .  Peace

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
ОК, след около 30 минути ще имам резултат, а може би и чак след като изсъхне.....  Crazy

Аз пуснах прането на 40 градуса. Добре ли е това? То си е хладка вода все едно...

И да си призная какво направих онзи ден- купих си бял килим от ТСМ. Страхотен! Но познайте колко дълго може да стои този килим в къща (не апартамент), с дете и куче..Ще ви спестя размислите- точно един час  Crazy

Та по същият начин си изпрах и килима, който е 100% памук в пералнята, въпреки, че пишеше, че не се пере в пералня, а само на химическо чистене (ама аз 3 пъти седмично ли да го нося на хим. чистене?  Crossing Arms)

И от 1.40/2.00м, килима стана 1.30/ 1.90 след прането (ама на 50 градуса  Embarassed ) Тоест с по 10 см се смали килима. И мъжът ми ме бъзика, че след едно от поредните пранета, този килим ще стане като килимче с размер точно за пред вратата  hahaha
Хехе, преди това ще става за легло на кучето   Mr. Green Laughing Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 622
ОК, след около 30 минути ще имам резултат, а може би и чак след като изсъхне.....  Crazy

Аз пуснах прането на 40 градуса. Добре ли е това? То си е хладка вода все едно...

И да си призная какво направих онзи ден- купих си бял килим от ТСМ. Страхотен! Но познайте колко дълго може да стои този килим в къща (не апартамент), с дете и куче..Ще ви спестя размислите- точно един час  Crazy

Та по същият начин си изпрах и килима, който е 100% памук в пералнята, въпреки, че пишеше, че не се пере в пералня, а само на химическо чистене (ама аз 3 пъти седмично ли да го нося на хим. чистене?  Crossing Arms)

И от 1.40/2.00м, килима стана 1.30/ 1.90 след прането (ама на 50 градуса  Embarassed ) Тоест с по 10 см се смали килима. И мъжът ми ме бъзика, че след едно от поредните пранета, този килим ще стане като килимче с размер точно за пред вратата  hahaha
Хехе, преди това ще става за легло на кучето   Mr. Green Laughing Mr. Green

 Embarassed Има таква работа  Embarassed

Аз и друг път съм пускала теми с питанки за прането си. Я ще го боядисам, я ще го пусна на неправилни градуси, я нещо друго  ooooh!

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
По темата за прането, добре че преди 2 години, когато си купувахме пералнята към нея имаше една книжка с подробно упътване, и за всяка програма какво пране може да се слага, колко време пере, на какви градуси, на какви обороти центруфужи и т.н. Добре, че я има нея, че иначе и аз щях да съм редовна по тия питанки Laughing

# 9
  • Мнения: 5 622
По темата за прането, добре че преди 2 години, когато си купувахме пералнята към нея имаше една книжка с подробно упътване, и за всяка програма какво пране може да се слага, колко време пере, на какви градуси и т.н. Добре, че я има нея, че иначе и аз щях да съм редовна по тия питанки Laughing

Ама това го знам и аз, но то не ми пречи да правя грешки. И то не една и две  ooooh!

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
По темата за прането, добре че преди 2 години, когато си купувахме пералнята към нея имаше една книжка с подробно упътване, и за всяка програма какво пране може да се слага, колко време пере, на какви градуси и т.н. Добре, че я има нея, че иначе и аз щях да съм редовна по тия питанки Laughing

Ама това го знам и аз, но то не ми пречи да правя грешки. И то не една и две  ooooh!
Хехе, значи съм герой, грешки не съм правила. Ама да не се хваля много, че знам ли какво ще стане при следващото пускане на пералнята Embarassed

# 11
  • Мнения: 600
всичко пъхам в пералня(е, без разни официални сака), но на 30 градуса. и суша на закачалка. ако давам на химическо всичко, което пише, ще се разоря.

а ти как успя да напъхаш килим в пералнята newsm78

# 12
  • Мнения: 899
Не, каквото си е за хмическо - отива там. Веднъж така си изпрах едно яке и после можех да го закопчея само, ако гърдите ми са извън него  Laughing

# 13
  • Мнения: 5 622
всичко пъхам в пералня(е, без разни официални сака), но на 30 градуса. и суша на закачалка. ако давам на химическо всичко, което пише, ще се разоря.

а ти как успя да напъхаш килим в пералнята newsm78

Ами той памучен бе. Един такъв мек. Даже по инерция казвам"изпрах одеалото"  hahaha

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С няколко дрешлета съм се престрашавала и да ти кажа - нищо им няма.

Общи условия

Активация на акаунт