Миене на зъбки - от кога ?

  • 761
  • 13
  •   1
Отговори
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Искам да ви попитам , от кога трябва да учим децата да си мият зъбите ???Катрин е на 1год. и 7 мес. и има 20 зъба, чудя се дали не трябва вече да ги мием.Но пък от друга страна,незнам как ще я накарам да плюе пастата за зъби и след това да ги изплакне ! Thinking  Thinking  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 10 301
Според мен доста сте закъснели! Зъболекарят ми каза след като изникнат първите зъбки да ги почистваме след всяко хранене, с чисто тензухче, след годинка с четка и вода а като изгради наика да включим и паста.  Било важно детето да те гледа и да те имитира, тогава било по-лесно да го накараш да изплюе пастата.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Мен също ме интересува. Четох някъде, че имало специални детски пасти за зъби, които децата могат да поглъщат /докато се научат да плюят/.

# 3
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Значи още утре купуваме четка и почваме да търкаме. Wink  Wink  Wink

# 4
  • Мнения: 1 581
Ние започнахме да мие зъбките на 1 годинка. Тогава имахме 6 зъба. Мием ги сутрин и вечер, но понякога само вечер, че сутрин все бързаме. Първо почнахме с вода и четка, после и с паста. Виктор не я плюе пастата и до сега. Тя е детска, сладка, с вкус на ягода и много я харесва, според мене само заради пастата дава да му мием зъбите Laughing Слагам паста колкото грахче, а и на опаковката пише, че е безвредна. След търкане с четката опитвам да махна пяната с пръсти - колкото мога, щото хапе Stuck Out Tongue
Вече проявява желание да си държи сам четката и да търка, но аз му помагам да си улучи зъбите  tooth
На мене са почнали да ми мият зъбите на 3 год. и не съм пострадала толкоз, тъй че не е късно да почвате.
В България ни посъветваха да даваме Zymafluor за зъбите, аз давам по 4 капки на ден.
Поздрави на зъбатковците!

# 5
  • Мнения: 4 414
Цитат на: nad_tab
Според мен доста сте закъснели! Зъболекарят ми каза след като изникнат първите зъбки да ги почистваме след всяко хранене, с чисто тензухче.


ти пробвала ли си го това? защото Ния вече има 6 зъба и се чудех дали не трябва да и ги почиствам, но тя така хапе, че според мен е абсолютно невъзможна тази дейност Confused Та питам, да ми кажеш някой трик, ако има Wink

# 6
Съвета на нашата наблюдателка беше, когато се появи още първото зъбче. Въпроса е не толкова в миенето, колкото в придобиването на навика. Бебешките пасти за безвредни. А и не се слага кой знае какво количество от пастата.
Нашто малкото първо му давам сама да си ги "чеши" пък аз после поотърквам малко Wink  Grinning
Нашата е такава (като тази по-дългата)

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Honda
Съвета на нашата наблюдателка беше, когато се появи още първото зъбче. Въпроса е не толкова в миенето, колкото в придобиването на навика. Бебешките пасти за безвредни. А и не се слага кой знае какво количество от пастата.
Нашто малкото първо му давам сама да си ги "чеши" пък аз после поотърквам малко Wink  Grinning
Нашата е такава (като тази по-дългата)


ех, тук няма точно такива четки, тия детските които ги продават в БГ са отврат просто.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 301
Цитат на: agneshka
Цитат на: nad_tab
Според мен доста сте закъснели! Зъболекарят ми каза след като изникнат първите зъбки да ги почистваме след всяко хранене, с чисто тензухче.


ти пробвала ли си го това? защото Ния вече има 6 зъба и се чудех дали не трябва да и ги почиствам, но тя така хапе, че според мен е абсолютно невъзможна тази дейност Confused Та питам, да ми кажеш някой трик, ако има Wink


При нас засега е лесно, имаме си само две зъбчета, които се показват 1мм над венеца. Али много обича след ядене да погризка някоя тензухена кърпичка и къде аз къде сама си ги избърсва така да се каже Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 581
Цитат на: Liorena

ех, тук няма точно такива четки, тия детските които ги продават в БГ са отврат просто.


Аз в България купих абсолютно същата четка, с не много твърди косми. Не си спомням марката, беше към 2,50-3лв. От един бебешки магазин я купих.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: iv100yanova
Цитат на: Liorena

ех, тук няма точно такива четки, тия детските които ги продават в БГ са отврат просто.


Аз в България купих абсолютно същата четка, с не много твърди косми. Не си спомням марката, беше към 2,50-3лв. От един бебешки магазин я купих.


ами чудесно. казвай откъде, че тези четки, които продават ама изобщо не ми харесват.
Кажи моля те, кой е този бебешки магазин с абсолютно същите четки.

# 11
  • Мнения: 2 452
Цитат на: iv100yanova
Ние започнахме да мие зъбките на 1 годинка. Тогава имахме 6 зъба. Мием ги сутрин и вечер, но понякога само вечер, че сутрин все бързаме. Първо почнахме с вода и четка, после и с паста. Виктор не я плюе пастата и до сега. Тя е детска, сладка, с вкус на ягода и много я харесва, според мене само заради пастата дава да му мием зъбите Laughing Слагам паста колкото грахче, а и на опаковката пише, че е безвредна. След търкане с четката опитвам да махна пяната с пръсти - колкото мога, щото хапе Stuck Out Tongue
Вече проявява желание да си държи сам четката и да търка, но аз му помагам да си улучи зъбите  tooth
На мене са почнали да ми мият зъбите на 3 год. и не съм пострадала толкоз, тъй че не е късно да почвате.
В България ни посъветваха да даваме Zymafluor за зъбите, аз давам по 4 капки на ден.
Поздрави на зъбатковците!


Извинявай за намесата, обаче попитала ли си местен зъболекар дали да даваш допълнително флуор? Защото аз зная, че във водата ви има повече от достатъчно (например събите на моя съпруг са жълтеникави именно от предозиране на флуор във водата); освен това тази паста, за която предполагам говориш (и ние я ползваме с четката на Хонда; свекито специално ни ги изпраща, защото тук няма паста с вкус на ягоди Laughing ) има флуор и не се препоръчва използването на по-голямо количество от грахово зърно. Аз бих се консултирала преди да давам допълнително флуор, защото предозирането му не е особено желателно и може да има вредни последици. В дир-а имаше една голяма дискусия преди време.
По въпроса за миенето на зъби и аз се присъединявам към болшинството; мием ги с четка и паста от навършена 1 година; на зъболекар сме я водили за да и преброят зъбите, но ще ги почистват догодина (след 4 годишна възраст); не само че не гълта пастата, а се е научила да си изплаква устата по невъобразим начин - пийва малко, вдига си главата и след това я изплюва с все сила (добре, че имаме голяма мивка, но се4 случва и да уцели огледалото Simple Smile )

# 12
  • Мнения: 1 581
Цитат на: Liorena
Цитат на: iv100yanova
Цитат на: Liorena

ех, тук няма точно такива четки, тия детските които ги продават в БГ са отврат просто.


Аз в България купих абсолютно същата четка, с не много твърди косми. Не си спомням марката, беше към 2,50-3лв. От един бебешки магазин я купих.


ами чудесно. казвай откъде, че тези четки, които продават ама изобщо не ми харесват.
Кажи моля те, кой е този бебешки магазин с абсолютно същите четки.


Аз съм от Варна - в един от магазините на пазара беше. Дори имаше избор - имаше и четки на Чико, и някакви няколко в комплект, а нашата беше една синьо и зелено, с гумена дръжка, космите не бяха толкова твърди.
Моята информация е от преди 5 месеца, но гарантирам, че има и в Бг хубави детски четки за зъби.

А за флуора - 1 февруари сме на зъболекар. И наистина смятам да питам, защото и на мъжа ми един приятел му казал, че имало във водата.
Пък я има и тази подробност, че Виктор вода от чешмата не пие...  Thinking

# 13
  • Мнения: 7 821
Цитат на: nadeto123
Искам да ви попитам , от кога трябва да учим децата да си мият зъбите ???Катрин е на 1год. и 7 мес. и има 20 зъба, чудя се дали не трябва вече да ги мием.Но пък от друга страна,незнам как ще я накарам да плюе пастата за зъби и след това да ги изплакне ! Thinking  Thinking  Thinking


Здравей,
И ние мием зъбите от 1 година, сега купихме четка и на малкия.
Баткото е на 3 години и още не плюе пастата, тъй като в България е направо невъзможно да намериш детска паста за зъби без флуор, зъболекаря ни посъветва да спрем даването на Зимафлор.
Иначе най-лесно става научаването като няколко дни му показваш как ти си миеш зъбите без да му предлагаш четка. После като му дадеш резултатите са учудващо добри (поне при нас това помогна). Първо търкам малко аз после му давам на него да се справя както може  Wink .
Успех  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт