US мами, БГ храни по интернет?

  • 880
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 163
Досега ползвах само "Малинчо" и като цяло съм много доволна от тях, ама нещо много го закъсаха с доставките от БГ. От месеци няма хубави кисели краставички, свестните евтини вафли ги няма също от поне месец. Сиренето е изядено всичкото. Все ми казват, че очакват доставка, но това може да стане след половин година.

Има ли добри алтернативи?

# 1
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Може да опиташ това - аз не съм ги ползвала обаче за да дам отзиви
http://www.delikatesi.com/deli/Scripts/default.asp

# 2
  • Мнения: 2 257
www.sofiausa.com. Има и още, но трябва да изровя старите теми, там сме ги нищили тези магазини. Досега Малинчо винаги е бил на ниво, но ето че се чуват подобни отзиви...

П.С. Благодаря ти за отговора в другата тема!

# 3
  • Мнения: 8 163
Шемет и G, благодаря ви от сърце! С тоз растящ корем при липсата на истински нашенски кисели краставички и "пърхутни"* вафли си е жива мъка!
_____________________________
*прости вафли, дето като ги ядеш, ронят вафлени трохички

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
www.balkanbg.com

Ух, сега ми се приядоха обикновени пърхутни вафли...

# 5
  • Мнения: 7 091
www.balkanbg.com

Ух, сега ми се приядоха обикновени пърхутни вафли...

 Бубка, ти поръчвала ли си от този сайт, в смисъл надеждни ли са с доставки и т.н.? Направо останах шашната какво разнообразие от билки имат! Явно е от скоро, аз не го бях чувала. Благодаря, че го сподели!  bouquet

# 6
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Този магазин Балкан е истински магазин в Чикаго, миналата година един приятел ни заведе там. Страшни луканки. Поръчахме обаче после онлайн и по български обичай (няма постоянство) не бяха толкова хубави нещата. Но то и при останалите (Малинчо и прочие) е така, така че ги редуваме и каквото уцелим.  Laughing
Дали са надеждни - ние проблеми не сме имали.   

# 7
  • Мнения: 2 257
Шемет и G, благодаря ви от сърце! С тоз растящ корем при липсата на истински нашенски кисели краставички и "пърхутни"* вафли си е жива мъка!
Има едни краставички на Vlasic - Baby Kosher Dills, които много напомнят на българските по принцип - във всеки супер ги има. Виж дали няма да заместят липсите ти.
А тези хвърчащи вафли съм виждала деца да ги ядят около мене, значи и такива има по магазините.

# 8
  • Мнения: 8 163
G, пробвала съм не един и два вида тукашни пърхутни вафли: евтини, скъпи, органични... Не струват, драга. Друго си е пърхутната "Боровец".

Може все пак да ги пробвам тез Vlasic, ама от 15-те марки, дето съм купувала тестово досега, все са ми като бидонените краставички, дето ги продаваха насипно в соц. плод-зеленчуци - нито достатъчно кисели, нито добре на сол, и едни такива, меки. Ще погледна в близкия Giant. Ще дам последен шанс Simple Smile

Пък по въпроса за луканката, пастърмата и пушените кренвирши няма две мнения: ту са добри, ти не са. Не знам как така се получава. Не ползват ли една и съща рецепта?

# 9
  • Мнения: 8 163
Този магазин Балкан е истински магазин в Чикаго
Да не е този, за който даваха материалче по "Другата България"? Дето в него всичко е българско, само собственикът е арабин?

# 10
  • Мнения: 2 257
Знам за какви говориш - едни меки и гадни и като че ли недоправени седят, като че ли не са втасали съвсем. Тези на Власик са стегнати, малки, киселки, солени - мечта за бременната жена. Цял ден ги набивам заради твойта тема Laughing. Мисля, че ще ти харесат, кажи ако си купиш какво мислиш, но си вземи точно тези, които съм ти показала, защото и Власик имат от бидонените!

# 11
  • Мнения: 1 393
За любителките на кисели краставички да кажа, че ето тези са най-великите, извънземни на вкус краставички, които някога съм опитвала (германски са):


G&J, ти можеш да ги намериш в Publix със сигурност- при останалите буркани с кис. краставички.

Abadjieva, не знам дали ги има в Giant, но винаги може да се провери.

Ако ги намерите, горещо ги препоръчвам- наистина са невероятно вкусни (хрупкави и т.н.)! Laughing

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Този магазин Балкан е истински магазин в Чикаго
Да не е този, за който даваха материалче по "Другата България"? Дето в него всичко е българско, само собственикът е арабин?

Българин е - Славко ... нещо.

Общи условия

Активация на акаунт