За фолиевата киселина и по-късния прием (след установена бременност)

  • 1 500
  • 15
  •   1
Отговори
zdraveite az sy6to iskam da se pohvalq s  EFP   ...  bqh 4ela v neta, 4e ako folievata kiselina ako ne se vzeme do 28miq den nqmalo smisyl da se pie sled tova, vqrno li e, malko se pritesnqvam za6toto zapo4nah da q piq malko sled 1viq mesec i ne znam kakvo da pravq, da piq li ili da spra, daite mi syvet molq vi

# 1
  • Мнения: 1 419
Пий-пий - не е късно  Wink

# 2
blagodarq ti za syveta Aya, a slu4aino da znae6 dali 6te ima sy6tiq efekt kakto ako bqh po4nala da piq ot po rano folieva kiselina ili %  za vrodeni uvrejdaniq 6te byde po golqm za bebeto

# 3
  • Мнения: 1 104
И аз ти препоръчвам да пиеш. Аз я пиех до 12-13 седмица. Тя на никого не е навредила.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
не е късно да започнеш да я пиеш след установена бременност
С първата ми бременност лекара който ме прегледа дори не ми каза да започна да я пия!!!!
Започнах по-късно и слава богу няма никакъв проблем с мъника

# 5
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Честито за двете чертички Hug!
За фолиевата - стига глупости! Родителите ни дали са я пиели!? Съмнявам се, или поне моята майка и тези на познатите ми, не са знаели за нея. Късно си разбрала...еми ок, почваш да я пиеш, ако това ще те успокои. Аз също разбрах чак след като забременях и почнах приема веднага. Не знам колко успокоително ще прозвучи, но имай предвид, че дори и да не си пила един месец фолиева киселина, малко или много си си набавяла от нея с приема на някои храни. Не е фатално, успокой се и леко бременеене Hug!

# 6
  • Мнения: 1 053
Много правилно ти е отговорила Муцуна   Joy Joy Joy Аз също разбрах късно и започнах да я пия от средата на втория месец.Някои жени я пият и до края на бременността -всеки сам си решава,но няма да ти навреди нито на теб,нито на бебчето.

Успех и леко бременеене   newsm10 newsm10 newsm10

# 7
  • Мнения: 56
Пийвай си я - не пречи. Фолиева киселина има в динята и къпините!!!!

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Започвай я сега, не се притеснявай - лято е и има много плодове и зеленчуци, със сигурност си си набавяла с храната достатъчно количество. Все пак фолиевата е само витамин, който се взима превантивно - за да намали риска от малформации на плода.

За фолиевата - стига глупости! Родителите ни дали са я пиели!? Съмнявам се, или поне моята майка и тези на познатите ми, не са знаели за нея.
С това не съм съвсем съгласна понеже животът на родителите ни е бил съвършено различен - не са ядяли полуфабрикати и не са живели в толкова замърсена среда.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
И аз ти препоръчвам да пиеш. Аз я пиех до 12-13 седмица. Тя на никого не е навредила.


Аз я пиех до края на 4-ти месец, защото имах в повече, а пък и на мен лекарката ми каза, че няма да навреди.

# 10
  • Мнения: 1 531
ПИЙ Я!!! мисля, че до към третия месец трябва да се прие, но има доста инфо по въпроса...

И - ВСИЧКИ Я ПИЙТЕ!
какво като преди времена не са я пили - това оправдание ли е, за да правим и ние същата НЕИНФОРМИРАНА грешка?!?!?!?  #Crazy

МНОГО Е ВАЖНА ФОЛИЕВАТА - ПРОЧЕТЕТЕ, ПРЕДИ ДА СЪСТАВЯТЕ МНЕНИЕ: чуждо и вашето лично   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 35 819
Честито!!!  bouquet
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност
 Peace За ФА - по-добре късно да започнеш да я пиеш, отколкото да се лишиш от нея. Тя само би помогнала. Peace

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
ето една от статиите за Фолиевата киселина Подготовка преди раждане - фолиева киселина - и други минерали

Започвай я сега, не се притеснявай - лято е и има много плодове и зеленчуци, със сигурност си си набавяла с храната достатъчно количество. ...
Фолиевата киселина се съдържа главно в черния дроб ( предимно пилешкия ), в салатите, особено в марулята; в спанака, меките сирена и южните плодове ( портокали, мандарини, грейпфрути и лимони)

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 16:58 от mango

# 13
  • Мнения: 200
Честитооо!!! Hug
Леко и безпроблемно бременеене!!! preggo
А фолиевата си я пий, както са ти казали момичетата не е късно!  bouquet

# 14
  • Мнения: 581
Фолиевата киселина действа по предназначение, тогава когато се поема два три месеца пред плануваното забременяване. След като е установена бременностт и да се пие и да не се пие просто няма значение. Разбира се, добре е за фармацефтичните компании повече мами да си я купуват, тя не може да навреди/ или поне засега няма такива данни на плода/, така че за тях е идеално. Колкото повече пият толкова повече печелят, но резултати има само при предварителен прием на тази киселина. Леко бременеене и дано всичко е наред с бебчо. Бъди здрава!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт