Майчйнство - на кого имам право да го прехвърля?

  • 385
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мами!

Кой има право от семейството ми и въобще кой има право да го получава в целия размер когато започна работа! И при какви условия се прехвърля рамера, тоест, на какви условия трябва да отговаря човека, на когото прегвърлям?

Знам само, че мога да наема детегледачка! Но аз не искам това!


Поздрави

# 1
  • Мнения: 1 416
Станимира,
Можеш да го прехвърлиш на мъжа си, майка си, баща си...
Трябва да са работили 6 месеца на трудов договор - това е достатъчно!
Успех!

# 2
  • Мнения: 8 917
Станимира,
Можеш да го прехвърлиш на мъжа си, майка си, баща си...
Трябва да са работили 6 месеца на трудов договор - това е достатъчно!Успех!
Това е достатъчно, за да имат право, но  ВСЕ ОЩЕ трябва да са на трудов договор, за да могат да получават обезщетението  Peace

# 3
  • Мнения: 329
Както казвате по горен, всеки който е на постоянен трудов договор може да му се прехвърли майчинството.

# 4
  • Мнения: 43
В сайта на министерството на труда и соц. грижи може да си зададеш въпроса и да полу4иш компетентен отговор. Доколкото знам може6 да го прехвърлиш и на майката на мъжа си, дори и ако нямате брак, но трябва да е назна4ена на трудов договор. Но най- добре да полу4иш отговор от "извора" Simple Smile

# 5
  • Мнения: 8 917
По-верен извор от самият закон няма Simple Smile

Отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст

 

(Загл. изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

 

Чл. 164. (1) (Доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.[/
b][/i]

Бащата, а не съпругът  Peace - т.е. не е задължително да имате брак, стига да е припознато детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт