Запек и Аптамил

  • 2 938
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Имаме си често запек, правя редовно "разхлабващи" дни с пюрета от сини сливи, круши, за да се изходи. Ние сме на Апатамил. Мисля си, че може да е от млякото. С какво да го сменя, за да видим как ще е? newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Какво точно имаш предвид под запек? Колко често се изхожда и колко дни не? Аптамил изключително рядко може да запича, освен това бебето ти е на 7 месеца, а такава реакция обикновено има при захранване от кърма с АМ. Докога е кърмено?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 645
И аз си мисля че не би могло да е от млякото-ако детето не се е изхождало повече от 48 часа тогава се счита за запек.Валето се запече от Аптамил, но това беше в началото като мина от кърма на АМ-така че при вас надали е от Аптамила. Ако му правиш такива "разхлабващи" дни и детето тогава ходи по-често по голяма нужда-нормално е след това като мине на друга храна да не се изходи веднага.
Не те съветвам прибързано да сменяш млякото -ако от начало си е с него и досега не е имало такъв проблем Peace

# 3
  • Мнения: 968
Кърмена е до 3-ти месец. Беше на Милумил 1-цата, после 2-ката - Аптамил. Ходи по голяма нужда през ден. Тези дни всеки ден по съвсем малко и твърдо. Давам обичайните пюрета от сини сливи, круши, тиква, не давам месо и т.н, но е все така Sad Чудя се какво да я правя

# 4
  • София
  • Мнения: 663
случва се и от млякото да е. давай повече водичка, а и знам че след третия ден ако не се е изходило бебето вече е запек и аз давам сок от прясно изцедена круша и после водичка

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз не смятам, че Аптамила е причината, ами  захранването.За плодовите пюрета разбрахме, но зеленчукови какви даваш?Имай в предвид, към всяка нова храна организма в началото се приспособява по-трудно и изхождането се забавя.Ако сега смениш млякото има вероятност детето да се запече още повече, поради споменатата от мен причина.Да не би картофите и морковите да преобладават в менюто на детето?

# 6
  • Мнения: 968
Давам всякакви зеленчукови. Може и картофите и морковите да я запичат, наистина. Последно давах тиква с картоф, поне тиквата да разхлаби...

# 7
  • Мнения: 532
картоф и морков - много запичат.

Ако тиквата с картоф е на Хип - определено много запича.

Моята девойка е с АБКМ и е много склонна към диарии - това пюре ни запичаше чудесно.

Точно такова аки каквото описваш - твърдо оформено.

Има тиква и ябълка май - действа по-разхлабващо.

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 20:36 от sneji_73

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Определено и даваш най-запичащите храни, в това число и тиквата Wink

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Тиквата запича ли?! Не съм съгласна  newsm12 Навсякъде съм я срещала сред изброените храни със слабително действие  Peace Друг е въпросът как действа при съответния организъм.

# 10
  • Мнения: 321
ЗАпека едва ли е от млякото, ние от 4- 5 месца вече сме на АПТАМИЛ (вече сте минаваме на АП-3) и запек да сме имали 10ина пъти не повече.

# 11
  • Мнения: 968
Да бе и аз що така си мисля, че тиквата разхлабва?  ooooh!
Както и да е, след днешната слабителна диета ака 3 пъти Wink Пак твърдичко, но поне стана работата  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 532
Тиквата абсолютно разхлабва.

Но пюрето на Хип тиква и картоф - при моята девойка действа абсолютно запичащо, а момъка на моя приятелка се изпоодрисква здраво от него, хм.

# 13
  • Мнения: 1 284
ние откакто почнахме Аптамила си ходи всеки ден по веднъж нямаме проблеми

# 14
  • Мнения: 992
и мойта беба се задръсти в началото от аптамила и тъкмо си мислех да сменям млякото но се оправи, имай търпение

Общи условия

Активация на акаунт