Използват ли ме?

  • 5 914
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Много мислих преди да пусна тази тема ,ама защото вече взех да се дразня та да попитам и за вашето мнение?

Ситуацията е следната на кратко,имам приятелка от много дълги години,израснахме заедно ,приятелки сме много добри и до днес.В годините така се случваха нещата ,че в нейното семейство финансовата страна малко понакуцваше,ама не съвсем защото през ръцете им минаха доста пари,апартаменти и коли ,ама някак си неуспяваха да ги задържат и всичко похарчваха.Тя непрекъснато повтаря ,че еди каква си сума не са многа пари и така си се носят по течението години наред.Като все нямат пари ,аз и моето семейство им помагаме с каквото можем и все ги съжаляваме.Дори и да не са били цветущи всички изминали години и за нас във финансово отношение ,сме се справяли много добре и сме им помагали.
Никога не ми е тежало това и не съм се замислила да го правя или не,просто ми е идвало от вътре и съм помагала.Да ама в последно време взех да се дразня,защото те ни приеха като спонсори форева и даже вече не го приемат и за нещо необичайно ,ние да им даваме пари уж в заем,да плащаме сметките когато сме заедно и ред други ,....Те и двамата работят имат едно дете заплатите не са им никак лоши и все нямат пари....Последният случай,тя ми се хвали или оплаква незнам ама сподели ,че за подарък за Р.Д.на дъщеря си похарчила цялата заплата и сега не и останали никакви пари #Crazy,бяхме на кафе и от мен сметката разбира се.Дължат ни пари в заем не са голяма сума ама са взети в заем, незнам нормално ли е да си ги поискаме или да им ги опростим.Вярно ,че в момента не сме притеснени финансово ,но дъщеря ми се кани да учи в Италия и за нея всеки лев ще и е от полза .Ей такива въпроси ми се въртят в главата и малко ме е  Embarassed Embarassed,защото сме приятелки и аз я обичам ,но леко взех да се чувствам използвана.

Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 037
мисля,че е време да си кажеш-"приятели,приятели...ама сиренето е с пари....." Всеки има дом и семейство и е нужно да си прави добре сметката.Ти позволяваш ли си да изхарчиш цялата си заплата за подарък на детето си?Осъзнай се и престани да я спонсорираш,приятелството се крепи на други основи.Поне аз така мисля!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Мисля че ви изолзват. Не може да изхарчиш цяла заплата за подарък на дъщеря си а да чакаш някой да ти плати кафето.

Уффф ядосах се. Много мразя такива измекяри " Мойто си е мое, чуждото е общо"#Cussing out

# 3
мисля,че е време да си кажеш-"приятели,приятели...ама сиренето е с пари....." Всеки има дом и семейство и е нужно да си прави добре сметката.Ти позволяваш ли си да изхарчиш цялата си заплата за подарък на детето си?Осъзнай се и престани да я спонсорираш,приятелството се крепи на други основи.Поне аз така мисля!

Напълно съм съгласна.
Не позволявай да ти се качват на главата

# 4
  • Мнения: 1 909
Не искам да отговарям с да или не, но бих ти препорь4ала много скоро да си поговорите серио3но с това семейство,
след като се по3навате толкова дьлго и сте си толкова бли3ки.
Сподели й, 4е искате да пратите дь6теря ви в Италия.
А3 не бих опростила дьлговете.  Naughty

# 5
  • Мнения: 15 619
На приятелката ти така й е по-лесно. Щом може да си даде цялата заплата за подарък на детето си, не я мисли. И на мен ми се иска понякога да купя нещо, било за детето, било за някой друг, но си правя сметката, как ще я карам до другата заплата. Това нейното си е чисто използване. Щом може да я кара така, не е за съжаление, за завиждане е.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Всички мнения са правилни за мен. Не си ЛЕКО използвана, а ПОСТОЯННО и НАГЛО използвана. Ако само на финансовата не подкрепа, а издръжка, се държи приятелството ви, не знам какво приятелство е това. Приятелка ще ти е, ако след като й кажеш какво те тревожи, намери сили да ти се извини и забравите взаимно въпроса. Инъче АМАН ОТ ТАКИВА ПРИЯТЕЛИ!!!

Пиши, ако има някакво развитие на отношенията ви.  newsm10

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
и аз споделям до тук изказаните мнения

а дали приятелката ти го прави умишлено или просто си кара така както и изнася,няма никакво значение - едно е да услужиш,да помогнеш  при  нужда,дори и без да очакваш връщане на заема ,друго е системно да се лишаваш за да може някой друг да си харчи парите без сметка

далеч от такива "приятели" Stop

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Сестра ми имаше такъв "много добър" приятел, който постоянно вземаше пари назаем. Когато спря да му дава- спря да й се обажда. Много й беше мъчно, но този човек просто я използваше.
Теб също те използват! Откажи два-три пъти помощ с някакъв аргумент и ще разбереш що за човек е срещу теб- ако се засегнат, или отдалечат- не са приятели изобщо и са със съвсем други подбуди.

# 9
  • Мнения: 639
Да, те знаят много добре ,че дъщеря ми ще учи в Италия ,че правихме основен ремонт у дома ,но някак си като ,че ли приемат за нормално щом имаме по-високи доходи и щом ходим на екскурзии в чужбина да не правим проблеми за сметки по заведения.Но аз никога не бих похарчила цяла заплата за подърък на детето си ....
Малко ми е болно това полужение и незная как да постъпя  newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ЕТО ТАКА!

 Откажи два-три пъти помощ с някакъв аргумент и ще разбереш що за човек е срещу теб- ако се засегнат, или отдалечат- не са приятели изобщо и са със съвсем други подбуди.

# 11
  • Мнения: 15 619
Просто следващия път й откажи с някакъв аргумент/примерно, че сте купили нещо или сте дали пари назаем/. Очаквай реакцията й. Сама ще разбереш за какво става въпрос.

# 12
  • София
  • Мнения: 245
Няма от какво да ти е болно Naughty. Хора, които така те използват, едва ли могат да ти бъдат приятели. Хората не случайно са казали "Чисти сметки-добри приятели!". Когато нямам пари за заведение, просто не отивам. Спрете за известно време със съпругът ти да им "помагате", дори вие поискайте от тях някаква услуга (явно най-добре паеична) и тогава ще разберете що за приятели са ви. Просто ги изпитайте Laughing
Успех и умната Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 167
според мен имате дългогодишно приятелство, което не може да се прекъсне с лека ръка
от друга страна нещата не могат да продължават така.
приятелката ти трябва да разбере от теб нещата 1/1.
това ще бъде тест и за връзката ви - покани я на кафе, поговорете защо те не се справят.
по женски говорете за парите - кой как ги изкарва и харчи.  
доста безотговорно ми звучи ( вече) да похарчиш заплата за 1 нещо.
можеш да започнеш с това - да й обърнеш внимание, като приятелка.
да покажеш, какво се вижда от твоята кула така, както го разказа на нас.
и накрая да кажеш, че спирате с плащането на сметки, даването на пари в заем и тн.
това е възпитателна мярка и не бива да се притесняваш за нея.
ако е приятелство - ще издържи, ако не е - ще разбререш и няма да се тревожиш повече
и в двата случая - спри да даваш пари.
и то без увъртания.
 Peace

# 14
  • Мнения: 639
Мили момичета,благодаря сърдечно за отговорите  bouquetнаистина ще предизвикам разговор от който много се притеснявам/въпреки ,че се познаваме от деца/,страхувам се да не изтълкува погрешно думите ми и да ме помисли за някоя която само стои и прави сметки колко и с какво им е помогнала ,защото не е вярно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт