Рецепти за пъдпъдъци ?

  • 24 606
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 855
Донесоха ми 16 пъдпъдъка, а нямам представа как да ги приготвя. Преди ги правеше свекърва ми, но сега е в Италия , а никъде не е записала рецепта. Тя ги правеше във фолио, вътре ги пълнеше с някаква плънка  newsm78 ставаха много крехки. Това си беше неин специалитет и не съм се интерисувала за приготвянето му, за което съжалявам сега. Но знам, че вие ще ми помогнете  Grinning Давайте момичета

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Свекър ми е ловец и свекърва ми има изпитана рецепта.
Изчиства пъдпъдъците, маринова ги в оцет, вода, лук, дафинов лист и чер пипер.
След това издълбава патладжани и слага пъдпъдъците вътре. Подрежда ги в гювеч и ги пече на фурна с капак. Задушават се и стават страхотни.

# 2
  • Мнения: 90
Пъдпъдък в патладжан (Mono)

/за една порция/
1 пъдпъдък /ако сте нямали слука или пък не сте ловци в метро продават пъдпъдъци...питомни са, но пак стават/
1 патладжан /по-голям от пъдпъдъка/
бекон
лук
сол
млян чер пипер
зехтин

отрязвате патладжана по дължина на около 1/4
само подрязвате дръжката, издълбавате патладжана
осолявате го и оставяте да се отцеди горчивия сок
задушавате в зехтин лука като посредата на процеса прибавяте част от издълбаното на патладжана и предварително сварените дреболийки на пъдпъдъка /ако има такива/
добавяте сол, черен пипер
пъдпъдъка осолявате отвсякъде омазнявате отвътре със зехтин и пълните с плънката
с нарязан на тънко бекон загъвате отвсякъде пъдпъдъка и го слагате в патладжана...затваряте с капачето
пече се в тавичка с малко зехтин и бульона от попарените дреболийки

за гарнитура всякакви салатки вървят

# 3
  • Мнения: 244
Донесоха ми 16 пъдпъдъка, а нямам представа как да ги приготвя. Преди ги правеше свекърва ми, но сега е в Италия , а никъде не е записала рецепта. Тя ги правеше във фолио, вътре ги пълнеше с някаква плънка  newsm78 ставаха много крехки. Това си беше неин специалитет и не съм се интерисувала за приготвянето му, за което съжалявам сега. Но знам, че вие ще ми помогнете  Grinning Давайте момичета

Една рецепта на Звездев
(надали ще намериш трюфели, ама сигурно може и без тях)
ЗАДУШЕНИ ПЪДПЪДЪЦИ С ПЮРЕ ОТ СЛАДКИ КАРТОФИ И СОС С ТРЮФЕЛ
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2442 - 28/2/2006

2 пъдпъдъка
50 г целина
1 глава лук
1 морков
100 мл червено вино
1 кубче зеленчуков бульон
сол на вкус
олио за пържене
за пюрето:
500 г батати
1 с. л. сметана
1 с. л. масло
сол на вкус
за соса от трюфел:
70 мл сметана
40 мл червено вино
3 резенчета трюфел
1/2 с. л. масло

1. Пъдпъдъците се разрязват наполовина и се запържват до златисто в нагорещена мазнина. (За да са по-крехки, могат да се мариноват за 2-3 часа в зехтин, лук, чесън и няколко капки вино, след което се подсушават и се пържат.)
2. Лукът, морковът и целината се нарязват на ситно и се добавят към пъдпъдъците. След като зеленчуците се задушат, се наливат червеното вино и разтвореният в малко вода зеленчуков бульон и се задушава около 20 минути на тих огън под капак.
3. Бататът се обелва, нарязва се на кубчета и се сварява. След това се отцежда от излишната течност, поставя се в блендер заедно със сметаната и маслото за пюрето, посолява се и се пасира.
4. Част от бульона от пъдпъдъка и зеленчуците се прецежда, налива се в касерола, добавя се виното и ври 3-4 минути. Когато се редуцира наполовина, се прибавят сметаната и маслото за соса. След 1 минута се оттегля от огъня и се прибавят резенчетата трюфел.
5. Задушените пъдпъдъци се поставят в порционна чиния. Гарнират се с 3 лъжици от пюрето и се поливат със соса. Ястието се поръсва с шарен пипер и се сервира.

# 4
  • Мнения: 855
Благодаря на всички за рецептите, записах ги и ще ги пробвам, но друг път, че изискват повече време, а сега ми е трудно. Аз ги направих така: Сложих ги в завряла вода и ги оставих да врат 5 мин, изплакнах ги със студена вода. В коремчето на всяко сложих по 1 скилидка чесън. Нарязах свинско пуш. филе на ситни кубчета и от тях сложих в коремчето на пъдпъдъчетата. То няма много място ама натъпках по 3-4  Grinning , останалата част от филето я сложих в тавата върху пъдпъдъчетата. Добре е месото да е с мазничко, то се топи и не е нужно да се слага много олио. Подправки сложих само сол и чер. пипер, незнаех какви други и затова само тях. Маргарин върху всеки пъдпъдък, съвсем малко олио и вода почти да ги покрие. Отгоре завих тавата с фолио и във фурната на най-силното за час и полвина  Grinning Добре се получиха като за пръв път. Свекито ги правеше подобно, но тя ги увиваше по отделно всяко пъдпъдъче във фолио и нейната плънка беше с доста неща, но и аз ще се специализирам  Grinning
Още веднъж благодаря за рецептите които ми дадохте  Hug

Общи условия

Активация на акаунт