Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 2 891
  • 112
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Серия Ханкетки Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 447
Не, аз съм представител на течението "Интуитивни кърмачки", затуй гласувах с "друго" Mr. Green
Всъщност така се получи, че в книгите, които си бях накупила, не пишеше почти нищо за кърмене. Докато бях бременна, влизах във форума, но тогава четях основно за проблемите на бременността и раждането. След като родих обаче, се оказа, че не мога да се уредя веднага с домашен РС и... просто започнах да си кърмя Simple Smile Ама съвсем като циганките - слушах единствено бебето и себе си. Когато ми се разраняваха зърната, продължавах на инат. Когато ми секна кърмата и педито препоръча да дохранвам, не дохранвах пак на инат. И така - на инат, на инат, докарах 9 месеца стаж, след което се сдобих с интернет и Форум ... и продължих по моя си начин Simple Smile Нооо високо оценявам полезната информация, която давате  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 547
Ами теоретично мисля, че да. Бях прочела голяма част от Библиотеката и текущо си разглеждах форума преди да родя. Самото раждане беше голям стрес за мен и доста трудно се възстанових. Проблеми имах - трудно начало, но с много упоритост, неслушане на доктори и яко четене тук, нещата се наредиха и продължават вече година и седем месеца  Mr. Green

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Да - и за двамата Simple Smile
Първият път от книжки, а втория - от форума Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Да. Бях изчела цялата Библиотека, още преди да изляза в болнични си бях разпечатала по-важните за мен неща, основно за първите дни и седмици с бебето. Бях си подвързала всичко като книжка и в багажа за болницата. На втория ден там пак препрочитах  Laughing

# 5
  • Мнения: 75
Аз също отговорих с "друго", защото преди да се роди дъщеря ми нямах намерение да кърмя и съответно не се подготвях. Embarassed
Когато се роди обаче, всичко ми се стори много лесно и естествено, изчетох библиотеката и мога само да кажа БЛАГОДАРЯ  на всички, които са се потрудили да съберат толкова статии.
Като чета историите в кърмаческия обаче, имам чувството,че прекаленото желание да кърмиш /понякога даже и със срок, който бъдещите мами си поставят/ и подготовка понякога играе лоши шеги , в смисъл натоварва с чувство за вина в моментите на неуспех, а оттам се завърта един омагьосан кръг...

# 6
  • Мнения: 3 932
Не, не си бях "научила урока" и не се получи много успешен процеса, даже влязох в процедура по вталяване в края на втория месец  Embarassed и последствията бяха логични...после се почна едно ходене по мъките, цедачки,...изобщо нямам особено добри спомени от кърмаческия си период.
Не, че не одобрявам кърменето (до определена възраст, която ще запазя за себе си), напротив, подкрепям и осъзнавам ползата му  Peace, но за себе си не обещавам...

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изобщо не бях подготвена............не че го нямаше форум Кърмене, но всички там ми звучахте като някакви фанатизирани луди........и не влизах да чета........мислех, че бебето и аз сами ще се научим, че трябва да го можем, щом всички преди мен са могли........................и наистина го можехме.............но ако ви нямаше щях да го отбия във втори месец заради педиатърката, която ме шашна, че бебето не расте и аз със сълзи на очи помъкнах мъжа ми посред нощ да купуваме адапте ( защото отидохме на преглед вечерта, точно преди да затвори кабинета )..........един месец си мъчих детето с тъпото, гадно, гнусно адаптирано мляко и няма да си го простя.........то страдаше ту от рядко , ту от запек.......такава мъка беше.......и започнах да ви чета.........един ден отидохме на село.......там шишето за млякото се счупи и аз реших, че ще кърмя......каквото ще да става........и кърмих до годинка и половина ( може и повече да беше, вече не помня )..........Благодаря Ви, че ви има..............ентусиазирани момичета от форум Кърмене и захранване на бебета

Последна редакция: ср, 23 авг 2006, 16:09 от secretgarden

# 8
  • София
  • Мнения: 369
 Joy   много ми хареса това изказване.... аз ще почна след около месец....живи и здрави и имам намерение да продължавам да чета и се подготвям    Peace Party   

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Не бях достатъчно подготвена за кърменето, въпреки че бях чела доста. Ама какво да прочете 1 бременна жена - как се поставя бебето на гърда, техники на разбуждане на постоянно заспиващо кърмаче... Ми добре я поставих на гърда, тя засука, а аз закърмих, сякаш сме го правили цял живот. Е, заспиваше, а аз не можех да я разбудя много ефективно, ама какво пък! до тук - добре!

Но как да върна знания, които никога не съм имала. Проблемите ми предстояха. Съветите на Бу, че бебето ще укрепне и ще започне бързо да изсуква нужното мляко, ми се струваха... Whistling Не стига, че чинно си изчаквах да минат определените часове до следващото хранене (гладна била! до сега яде!), ами и започнах да дохранвам, а и във форума ме съветваха да го правя с лъжичка или чашка. Ами! Не стига че кърмя по цял час и по почти толкова цедя, ами и още проблеми да си навличам! Не помня как ми увря главата. Премахнах за 1 седмица добавката с кърмене на поискване и... се получи! Едномесечната Билянка вече беше перфектно кърмено бебе,

но дали беше перфектното кърмаче... заредете CDто "Зъбоникнене. Една година безсънни нощи"...  Joy ега ти, побърках се!

# 10
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Определено не бях падготвена преди раждането. За форума бях чувала, но не бях влизала.
Влязох след раждането и получих цялата информация, от която имах нужда, за да се справя с болежките.

# 11
  • Мнения: 422
Отговорих с "Друго":
Доста неща бях прочела и бях 100% сигурна ,че ще кърмя.След това се оказа ,че с някой неща не бях много наясно , но с течение на времето се осъвършенствах  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 3 390
Може да се каже, че бях добре подготвена,поне знаех отговорите на въпросите, които възникваха. Но не съм и срещала сериозни затруднения. И до ден днешен някои неща ги карам по грешния начин, но то е свързано не със незнание, а с въпроса за "моя" избор. Но определено увереността, че ще кърмя дълго и, че това зависи от мен я получих преди около месец-два.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Бях.С форума съм от самото му създаване - много време само четях, преди да добия увереност и да започна да пиша, но толкова подкована с информация на съм била за нищо друго сякаш.Чак майка ми се шашкаше като изръси някоя простотия, как й отговарях с 16 изречения, изстреляни едно след друго - като от учебник Mr. Green

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Този път бях подготвена, макар че не се справих по най-добрия начин с всичко и имах проблеми независимо от подготовката.
Първия път - мислех, че съм подготвена, но категорично не бях Confused

Общи условия

Активация на акаунт