Въпрос за тренировките когато правим бебе

  • 1 577
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Откакто бебеправим съм се поотпуснала да си угаждам и качих малко кг , а при положение че и без това имам няколко отгоре , знаете как се чувства човек. Въпроса ми е ако тръгна на аеробика , може ли да се отрази на бебеправенето това?
Аз мисля че не , защото 3 пъти аеробика на седмица не е кой знае какво и при без това доста застоелият ми начин на живот (от стола в офиса , в колата , и в къщи пред тв), но не съм много веща по въпроса какво може и какво не когато искаме да си имаме бебе , та реших да питам вас . Какво мислите?

Последна редакция: ср, 23 авг 2006, 15:48 от amusette

# 1
  • Мнения: 329
Аз не Мисля , че при бебеправенето ще окаже влияние,но въпроса е че ако забременееш и още не знаеш и отидеш на аеробика дали няма да стане белята,защото все пак се натоварваш.Мой съвет е ако усетиш че е станало нещо спираш аеробиката , а до тогава смело ,защото здравото тяло има здрав дух и здрава мама здрав бебе! Peace

# 2
  • Мнения: 235
И мен това ме притеснява, но пък хубавото е че винаги знам кога ми е овулацията , така че малко смешно ще прозвучи , но си е идея  - 15 дни от месеца на тренировки , а след това 15 почивка , докато видим какво е станало  Laughing
То това май е единственият изход хем да си ходя на аеробика , хем да не се притеснявам ако съм бременна да не стане нещо от тренировките

# 3
  • Мнения: 769
И мен това ме притеснява, но пък хубавото е че винаги знам кога ми е овулацията , така че малко смешно ще прозвучи , но си е идея  - 15 дни от месеца на тренировки , а след това 15 почивка , докато видим какво е станало  Laughing
То това май е единственият изход хем да си ходя на аеробика , хем да не се притеснявам ако съм бременна да не стане нещо от тренировките

Без майтап и на мен такава мисъл ми минава напоследък. Ние бебеправим от няколко месеца, но тялото ми се засукало малко. От една страна си казвам да се пазя, но от друга - не се знае колко време ще се проточи чакането ми... не ми се чака хич вече..Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 235
Дано по бързо да става че да не заприличаме на бременни без да сме  Joy Joy Joy   Като че ли трябва да се откажа от идеята с тренировките ами само да се ограничавам , но това при мен работи само на теория

# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
а не може ли да е някоя не толкова динамична гимнастика като аеробиката - има такова разнообразие: пилатес, каланетика, йога.
Аз си ходих на йога докато не разбрах, че съм бременна и това не ми навреди особено.

# 6
  • Мнения: 3 376
Не е проблем да си ходиш на аеробика и след ову  Peace Щом си си свикнала да тренираш, за организма натоварването от тренировките е приятно и желано. Никой лекар няма да ти забрани да тренираш докато бебеправиш. До 3ия месец се позволяват дори коремни преси! Не трябва само да вдигаш тежко и да се разтърсваш прекалено много.

# 7
  • Мнения: X
Присъединявам се към KayRenn - йога! Има поредици книжки с йога за бременни, например:

http://www.books.bg/book.php?ISBN=9844831125
http://www.books.bg/book.php?ISBN=9844831187

Велоергометър на ниска степен според мен също е вариант.

# 8
  • Мнения: 39
Ходи си на аеробика ,мисля че няма да е опасно!!Опасно е вече ако си бременна!!Но ти щом си следиш ще разбереш кога си забременяла то се усеща!И пак е индивидуално при всеки!!
Аз докато бебеправехме редовно карах колело!!Вече когато съм била бременна карах 30 км до едно село и обратно!!На следващата седмица играх футбол и даже и коремни преси си правех!!
Така,че като е писано,че ще го има бебчо и аеробиката няма да му пречи!
Естествено след като разбрах ,че съм бременна спрях с натоварванията!!!
Ти ще си прецениш!!!!

# 9
  • Мнения: 2 123
Спортувай си спокойно. Само след овулация не се претоварвай с големи тежести /в случай, че решиш да посещаваш и фитнес/ Аз не спрях да спортувам поне 3 пъти седмично докато не видях 2те чертички. Сега вече 9 месеца въобще не съм тренирала и си представям какво щеше да е тялото ми ако бях ограничила движението още отпреди това...  Embarassed
Не смятам, че е редно да ти препоръчваме вид спорт, като повече или по-малко подходящ. Това си е лично твое предпочитание - кое ти носи повече удоволствие.

Успех!

# 10
  • Мнения: 456
Аз също се замислям по този въпрос защото ходя на плуване и сауна. Момичетата тук ми казаха че сауната не е препорачителна и сега съм решила да си ходя нормално до овулация, а след нея само на лекичко плуване, без никаква сауна. Дано да не чакаме много че вече много ми се бременее...  Heart Eyes Но и аз смятам че не е хубаво да се спира спорта че иначе ще станем доста едрички!  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 235
Момичета реших да се отдам на плуване  Laughing Струва ми се най доброто за сега . Хайде дано скоро да ви се похваля с двете черти

# 12
  • Мнения: 686
До овулацията правя гимнастика, коремни преси, след това само плуване!

# 13
  • Мнения: 7 640
тренировките, ако не са много интензивни, могат само да ти вдигнат физическия и емоционалния тонус. Grinning
Според проучвания върху мишки обаче, най-здраво и хубаво поколение се получава от атлетични тренирани мъжки и нетренирани женски  Crazy  Wink

# 14
  • Мнения: 1 701
Тук където пише "12 седмица" пише за тренировките!

Цитат
Не искате да се отказвате от активния начин на живот заради бременността си и постъпвате правилно. Бременността не е болестно състояние. Не си струва да се лишавате от спортуването, особено ако чувствате потребност от повече движение.

Напълно съвместими с вашето положение са гимнастиката и плуването. Важно е да знаете обаче, че не всички видове упражнения са подходящи за вас. Консултирайте се с лекаря си и на какво натоварване можете да се подлагате.

Ако посещавате курсове за бременни, ще правите специално подбран комплекс от подходящи упражнения. По такъв начин ще се подготвите за предстоящото натоварване на мускулите през следващите месеци и раждането.

Басейнът също е чудесен начин да се отпуснете и да натоварите подходящо мускулите си. Ако можете да плувате, не се лишавайте от това удоволствие. Поне един път в седмицата плувайте по 45 минути.

То май не е много по темата, но ми се стори интересно! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт