Помогнете ми, постоянно ми прималява когато съм права

  • 16 095
  • 41
  •   1
Отговори
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Моля Ви ако можете ми помогнете! Проблемът ми е следния:
От октомври месец миналата година започнах да получавам сърцебиене. От време на време цялото ми тяло трепереше и ми ставаше много студено. Ходих при ендокринолог, кардиолог, невролог, гинеколок. Навсякъде нямах проблем. Неврологът ми изписа първоначално стандартното мента, глог, валериан, валидол. После когато нещата продължиха без промяна ми изписа успокояващи, но те ме направиха парцал без да ми помогнат. Към март месец тази година това отмина, но се появи постоянно чувство на прималяване, виене на свят, слабост. До магазина не мога да отида. Като ходя е по-добре, но като трябва да стоя права ми се разтреперват краката. Едвам ходя на работа, постоянно седя. Изпитвам слабост и пълно изтощение. Кръвното винаги ми е било ниско, сега даже е по-нормално 110/70, 120/80 понякога и по-високо. Кръвната ми захар и тя е в норма. Какво ми става. Помогнете

# 1
  • Мнения: 1 116
Направи си едни изследвания , защото щом казващ че кръвното е нормално, може да е друга причина (например ниски еритроцити).

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
ПКК с дифиринциално броене, биохимия - всичко е в норма. Освен това се чувствам по описания начин и когато кръвното ми е 100/60 и когато ми е 120/80

# 3
  • Мнения: 1 116
А скоро почивка от работа да си си вземала ?! Simple Smile

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
1 месец болнични, защото лежах в първа градска, където нищо не установиха - ама не си даваха и много зор и 1 месец отпуска в планината, където пак ми ставаше така и само лежах или седях. Вече напълно съм се отчаяла, че ще мога пак да стана нормален човек

# 5
  • Мнения: 3 537
И аз за няколко дни бях така,но го отдадох на жегите,защото сега като се разхлади ми няма нищо.А имах и страшно главоболие. #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 116
Нямам други идеи от какво може да е.Лекарства или хранителни добавки ?!

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
дали пък не е на нервна почва. В началото като получих сърцебиенето ми казаха на нервна почва

# 8
  • Мнения: 1 080
На  нервна  почва е трябва  сама да  си  помогнеш . newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 1 326
Имах същите симптоми, дори отказах цигарите...ходих по доктори инавсякъде ми казаха, че е от стрес, иначе всичко в норма , кръвното ми в норма, а по принцип ми е ниско....но постоянно ходих като замаяна, не можех да си поема въздух, сърцебиене, главата ми ме стяга като в менгеме.....бях като парцал....предписаха ми антидепресанти , но аз не ги пих.........опитах с хомеопатия-не се получи кой знае какъв ефект.....накрая една докторка ми предписа-жен шен НАО СИН ШУ-ампули и съм сигурна, че те ми помогнаха страшно много-пиех си ги и много не обръщах внимание на състоянието си и се оправих. Сега от време на време се замайвам, но не се притеснявам за това и то минава...Пробвай, дано ти помогнат и на тебе  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 408
Нищо не споменаваш за хемоглобина как ти е. Аз веднъж такава криза получих, че два дена не можах да стана от леглото. Заведоха ме на лекар-ХЕМАТОЛОГ. Без да ми направи някакви изследвания човека заключи-вестибуларен синдром #Cussing out. Явно признаците много си приличат, ама хематолог да не предположи, че се касае за анемия. Добре, че ме видя и една близка-невролог. Която каза-или си бременна или си анемична. Вярно, че освен ниския хемоглобин се беше натрупало и нервно напрежение, защото това се случи две седмици след като почина брат ми. Но и сега на моменти ми призлява/същите симптоми като твоите/, а кръвното си ми е нормално.

# 11
  • Мнения: 408
Току що една сцена мина пед очите ми-как моята колежка припадна на работа. Доста време не можеха да установят от какво й премалява-оказа се, че има скрита гуша. Оперираха я и сега е 6.

# 12
  • Мнения: 286
Отиди на ендокринолог, наистина симптомите ти много приличат на проблеми с щитовидната жлеза. Ако там всичко е ок, това си е чиста нервно-вегетативна дистония. Чувствам се така винаги когато преживея стрес. Т.е. няколко дни по-късно след като проблема е отминал, а аз съм се отпуснала. Не се тъпчи с лекарства, храни се здравословно, ако може прави упражнения, хладни душове, пии много студени течности, вечер един здрав масаж на цяло тяло, и две неща казани ми от невролог във връзка със световъртежа - това е за вестибуларния апарат: опулваш очите и ги завърташ наляво-надясно и разкършваш рамената, стискаш нослето с ръка и надуваш да ти изпукат ушите. Звучи странно, но ти сама ще видиш ефекта.
Нищо ново под слънцето, мила, няма жена която да не познава тези симптоми, но се вземи в ръце и си казвай: "Днес съм по-добре от вчера! Всичко това ми е само в главата!" Късмет!!! newsm10

# 13
  • Мнения: 5 370
Тъй като имам колежка със подобни оплаквания, за мене лично-все пак не съм лекар-пробемът може и да е на хормонална основа-тоест, върви при ендокринолог-специалист, но в БОЛНИЦА ЕНДОКРИНОЛОГИЯ.

# 14
  • Мнения: 286
Сетих се още нещо. След като родих хемоглобина ми беше добре, но желязото много ниско - от това може да усещаш слабост при физическо натоварване, лесна уморяемост. Коригира се с Тотема ампули, малтофер и много ядки, зелени зеленчуци. От нисък калий пък се получава сърцебиене. С две думи направи си едно изследване на електролити в кръвта, за да видиш в норма ли са.

Общи условия

Активация на акаунт