Заек или пиле - дайте идеи за бърза гозба за гости

  • 1 005
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Утре ще имам гости. Имам заешко в буркан и бих искала да го спертна по-специален начин, т.е. да пробвам нещо по-различно.
С двете деца около мен няма да имам кой знае колко възможности да се вживявам в готвенето така че ще съм благодарна ако ми предложите някоя лесна за приготвяне гозбичка.
Аз засега съм се спряла на идеята за гювечета с картофи, грах, царевица, гъби и топено сирене  и месото разбира се. Мисля даже да ги правя на микровълновата.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Аз приготвям заека така:

Продукти:
една наденица (по-пикантна и с повече подправки)
моркови, лук, гъби, чесън, дафинов лист, червен пипер,
черен пипер, една супена лъжица доматено пюре, една супена лъжица вино - ако имаш
и месото.

Нарязваш лука на кръгчета, останалия зеленчук и наденицата на ситно, разбъркваш виното и доматеното пюре с 150-200 вода. Мяташ всичко в една тава с малко олио и подправките. Завиваш с фолио и бавно печеш. В микровълновата отделно приготвям бял ориз с малко соев сос и черен пипер като гарнитура.
Заешката манджа можеш да приготвиш по моята рецепта, но с по-малко вода и в микровелето, но под капак, в йена глас.

# 2
  • Мнения: 3 550
Не знам колко е специално, но е бързо и не иска врътня. ИЗползвай плик за печене. Пъхни вътре месото, картофки, гъби, олио и подправки. Слага се в тава в печката и се готви самО. Grinning Добави салата от сезонни зеленчуци и си готова.

# 3
  • Мнения: 491
И с гювечетата добре си го измислила, и идеите на другите са супер.
Из, ако е от буркан (което при нас е стирилизирано месото около 2 часа и вътре се е сварило) , го правя за гости с царевица, течна сметана, топено сирене и вегета. Става много бързо и много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт