С колко лажички започва захранването с пюре

  • 630
  • 6
  •   1
Отговори
Здравеите!МОля ви кажете ми 15мл.колко чаени лажички пюре са.Педито ни каза на ден да давам по толкова от зеленчуково или плодово пюре.На 4мес.сме и не сме пили сокове заради колики.

# 1
  • Мнения: 695
ами да ти кажа аз първо започнах да й давам сокчета,а после пюрета newsm78
относно захранването започваш първия ден с 1-2 лъжички.2 ден  4-5 лъжички и така за няколко дни започваш да даваш цяло пюре Peace

# 2
Аз лично никога не съм мерила количеството пюре на бебка!Започнах с 2 чаени лъжици и за около 2 седмици стигнахме до половин плодово newsm78Бях се притеснила че няма да може никога да свикне с храната,но като започнах зел.пюре изведнъж реши да протестира против него,а плодовите ги ядеше като невидяла hahahaСега пък иска само каша и АМ ooooh!
Така че не се притеснявай детето само ще ти каже колко иска!
Вникакъв случай обаче не го насилвай да яде !  bouquet

# 3
  • Мнения: 520
1-2 лЪжички от пюрето, на втория ден 2-3 и така нататък Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 7 013
Мисля, че една чаена лъжичка е 5мл(не съм сигурна), започни с една-две, на вторият и третият ден пак така и ако няма никакви реакции от страна на бебчо, внимателно увеличавай дозата.

# 5
  • Мнения: 227
Първия ден сутринта 1-2 лъж. следобяд още 1-2 и на следващия ден вече половин пюре.Аз така сам правила.

# 6
  • Мнения: 1 448
лъжички  Peace

Ако искаш да спазиш препоръките на педиатърката за грамажа, виж това: http://kulinar.gbg.bg/converter.php  Hug

Общи условия

Активация на акаунт