Как заспиват децата Ви

  • 4 456
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Здравейте на всички!Моята дъщеря е на 1г4м и виждам голямо затруднение със заспиването й CryИма си дървено креватче и спи в него, но е голям зор докато заспи.Не мога /или по-точно не смея/ да я оставя в креватчето и стаята сама защото тя веднага се изправя, изхвърля всичко от кревата долу и след това се надвесва през решетките да взима от пода. #Crazy Ще падне и ще се пребие #CrazyКогато пък съм в стаята лягам на нашето легло и се правя на заспала, а тя си мисли че си играя и започва да ми приказва и да се закача Thinking Когато не й обръщам внимание надува гайдата........... Започнахме да я приспиваме с един шезлонг,защото просто се видяхме в чудо с баща й, ама докога така Sad  Ако пък я взема при мен в леглото въобще няма заспиване. Пада луда игра и гонитба из целия креват.
Е, това е,помагайте със съвети как се оправяте вие, защото съм сигурна че има мами които са минали по този път. Simple Smile
Весел ден на всички Simple Smile   

# 1
  • Мнения: 1 035
и нашата мома беше така...
спеше на ден по 5 часа,но на два пъти.....
еми скъсих и спането до 3ч ,но само веднъж и сега вечер е каталясала....
верно,че заспива мн късно,но и късно става.
от 1 седм. я будя в 8ч за да може да си легне вечерта по-рано,че след 10дни тръгва на ясла и трябва да се нагоди според режима там.
но преди да се научи да си заспива сама ,я вземах при нас на спалнята...но като е уморено детето,няма да иска да си играе с вас....,а ще си заспи и после ще я преместите в кошарката и.
а откакто се учим за режима в яслата и давам винаги един заек и и пускам музикалната играчка ,с която заспиваше като бебе и нямам проблеми(засега)  Peace
успех!

# 2
  • Мнения: 1 278
Всичките ни деца до едно заспиват гушнати от татко си или от мен, по-често в тяхното си, а понякога в нашето легло. Освен, ако Сашко не е бил свръх изтощен и не е заспал сам на горния етаж на леглото, докато аз приспивам Иван на долния, без да ме е дочакал да се кача при него.  Grinning


На най-малкия креватчето му все още е залепено за нашата спалня, без преграда, като продължение на голямото легло. Понякога наистина се случва да купонясва един час преди да заспи и това леекичко ни вбесява, поради голямото количество деца за приспиване, което ни се полага всяка вечер Laughing 

# 3
  • Мнения: 3 271
Може би е добре да опитате без решетка вече, за да отпадне поне това притеснение. С много възглавници пред леглото и така. Тогава идва момента, че непрекъснато ще става вместо да заспи, но е временно. Ние четем приказки, гушкаме се, на тази възраст предимно пеехме песнички... Помня и че сме лягали с тях гушнати и се правим на заспали докато се унесат и те... Доста изнервящо е било на моменти, но няма как. Че то и досега има отделни моменти, когато дори да са много уморени са превъзбудени и едва ги удържаме легнали...
Ще отмине и този период.

# 4
  • Мнения: 491
Всички деца искат да отложат заспиването колкото може повече. Измислят хиляди неща - първо да пият водичка, после песничка (след като е изпян целия репертоар, разбира се, и са разказани всички приказки - това не го броя), после се оказва , че са гладни, после - че нещо ги боли. Според мен решението не е да оставиш детето да се изтощи или да го лишиш от част от дневния сън. Аз правя така - първо, имаме си ритуали - банята, зъбите, мляко, ябълка или и двете, избира си с коя играчка ще спи, изпишва се за последно и слагаме памперса. Второ - ограничавам буйните игри - той естествено иска да скача, бяга, но моята задача е да го заинтригувам с нещо по-монотонно - разглеждаме книжки, пеем песнички или си разказваме нещо от деня. През това време се гушкаме . Още не иска да заспива сам, но аз не го притискам. Но за едно съм НЕПРЕКЛОННА - повече неможе да се става. Не винаги се получава, разбира се, но по малко - с всеки следващ ден нещата се нареждат. Успех и сладки сънища!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Мога само да предложа да намалите часовете на сън през деня. Ставайте по-рано, за да може по-рано да си легна на обяд и да се наспи рано. Следобед я изморявайте максимално. Колкото и да са неуморни децата ни, когато са ходили дълго и са тичали много, неизбежно се изморяват и заспиват в нормалните часове без много усилия.
Честно казано с баткото никога не съм имала проблеми със заспиването. Но сега с малката и ние виждаме понякога зор. Истината обаче е, че Йоана и Жоро си лягат заедно и си говорят докато заспят. Отначало се противях, но после видях, че така е по-лесно и ги оставих с идеята, че ще отмине и този период като всички останали.

# 6
  • Мнения: 192
Дали наистина да махна решетката newsm78 Обаче тя пък през нощта много се върти  и със сигурност ще пада доста защото сега само я чувам как се удря в нея Sad

# 7
  • Мнения: 192
През деня спи по 2 часа, най-много 2 и половина, но е по различно време, защото ако вечерта е заспала към 22 става рано и съответно след обяд заспива рано, но ако е заспала към 24...... Sad

# 8
  • Мнения: 1 278
Дали наистина да махна решетката newsm78 Обаче тя пък през нощта много се върти  и със сигурност ще пада доста защото сега само я чувам как се удря в нея Sad

Ами, залепете логлото за вашето и няма да пада  Simple Smile

# 9
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
С приказка... или приказки......
Малкия на креватчето си, аз до него - четяща и отговаряща на хилядите "защо"-та.
Някъде около две годинки махнах две пръчки от решетката на леглото му. Така може да си влиза сам в креватчето /и да излиза естествено/. Все още не смея да махна напълно решетката, че много се върти и ще има да спи по земята.....
Като беше бебе, заспиваше и спеше сам. Но ....... някъде около годинката вече бях необходима аз.... Не се и опитвам да го уча да заспива сам. Има време, ще заспива и сам  Laughing.
Лично мен ме тормози събуждането му през ноща, защото тогава две крачета домъкват едно мрънкащо момче в спалнята ..... и процедурата пак трябва да се повтори и потрети, но пък какво толкова.... след 20-25 г ще си отспя  Laughing Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 8 505
Слагаме я в леглото и (аз или баща и),даваме и шишето с мляко,изпива го,изхвърля го между решетките,обръща се на една страна и заспива.Понякога запа за кратко ТВ-то.

# 11
  • Мнения: 192
 Simple SmileЕй развеселихте ме малко с Вашите отговори,защото сутринта съвсем бях помръкнала след тези нейни изпълнения.Но виждам че не сме само ние така Simple Smile
sun_flo ще пробвам довечера с приказки макар, че от сега си я представям как ще дърпа книгата и пак ще има едно лягане,ставане..... Wink Явно и аз ще си отспя след 20 г. Grinning Joy

Demetra вчера разместихме леглата /и почти цялата стая/ за да може да го залепим нейното легло до нашето и тя първо гледа учудено, след това ми посочваше с пръст по няколко пъти всички неща които са разместени и след това почна да реве пак сочейки с пръст... И пак върнахме нещата по местата им Cry
 Simple Smile

# 12
  • Мнения: 14 133
Ние имахме период на приспиване на ръце, някъде около годинката. След като отшумя, пеех песнички, като той си беше в креватчето. Сега ритуалът е- малко гушкане на голямото легло и милване по главичката, докато заспива в неговото легло.

# 13
  • Мнения: 3 271
Дали наистина да махна решетката newsm78 Обаче тя пък през нощта много се върти  и със сигурност ще пада доста защото сега само я чувам как се удря в нея Sad

Не знам какво да те посъветвам, ние и двата пъти ги махнаме малко след 1 годинка, просто защото много се пресягаха и въпреки високата решетка се притеснявахме да не паднат. По мои наблюдения сравнително бързо свикват с периметъра, но все ще пада няколко пъти. Решението си е ваше. Както ти казах то води до други усложенения, но пък е част от порастването  Wink

# 14
  • Мнения: 712
Боян заспива много трудно сега. Преди беше по-лесно - оставях го сам и си заспиваше. Понякога пеех по няколко песнички. Махнах решетката на леглото и за да не пада от леглото, му слагам малката масичка и няколко възглавнички отгоре. Сега четем приказки в стихотворна форма и разни стихчета на Дора Габе.

Общи условия

Активация на акаунт